Ropuchy

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Małe ropuchy - co z nimi zrobić ???

Post »

Nic nie rób, wszystko co mogłeś to już zrobiłeś, a przy okazji zaprosiłeś do ogrodu wielkiego sprzymierzeńca, w walce ze szkodnikami. To chyba mała ropucha szara, zdjęcie mało wyraźne.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Awatar użytkownika
image
200p
200p
Posty: 273
Od: 23 lip 2010, o 16:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Myszków/ Śląskie
Kontakt:

Re: Małe ropuchy - co z nimi zrobić ???

Post »

U mnie w ogródku też pokazało się sporo małych ropuszek :wink: starannie usuwam je z zasięgu moich psów żeby, nie zrobiły im krzywdy :tan mam nadzieję że, są mi za to wdzięczne :heja
Pozdrawiam! Róża
Pawel Woynowski
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1572
Od: 24 sty 2007, o 11:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Małe ropuchy - co z nimi zrobić ???

Post »

Psy raczej im krzywdy nie zrobią, wydzielina z ich gruczołów jest raczej nie smaczna dla psów.
Poza tym, psy nie powinny biegać po całym ogrodzie, z psami powinno się wychodzić na długie spacery, a nie żeby ganiały po całym ogrodzie i płoszyły to co w nim się jeszcze dziwnym trafem uchowało, a przy okazji gonitw obszczekując i strasząc przechodniów. Pamiętajmy, że te dzikie zwierzęta są u siebie. To my jesteśmy ze swoimi wypieszczonymi i strzyżonymi w kancik, martwymi ogrodami, intruzami w ich środowisku które zmieniamy dla własnych potrzeb, nie licząc się z pierwotnymi jego mieszkańcami, i traktujemy je jako niechciane.

Co do ropuszek, to najlepiej nic nie robić, nie poprawiajmy natury ona dobrze wie co ma robić. Dlatego wylęgają się ich takie ilości, aby kilka z nich przeżyło. Stwórzmy im jedynie warunki do tego przeżycia, zostawmy w ogrodzie jeden zaniedbany, najlepiej wilgotny kąt, niech tam będzie nie koszona trawa, trochę gałęzi, jakieś krzaczki, małe dołki, jakaś kupka kamieni mniejszych lub większych pod którymi dorosłe ropuchy znajdą miejsce na gniazdowanie w ciągu dnia i gdzie będą zimowały. Jednym słowem zero naszej ingerencji, najlepiej zapomnieć o tym miejscu na lat kilka, pozostawić je Naturze.
Jeśli im coś takiego stworzymy, odwdzięczą się nam z nawiązką zbierając owady, gołe ślimaki i inne szkodniki które znajdą w naszym ogrodzie. Ropucha jest zwierzęciem nocnym, zastępuje więc w nocy śpiące wtedy mięsożerne ptaki, takie jak np. sikora, pliszka, szpak, rudzik, wilga, dudek, drozd, pleszka i inne.
Pozdrawiam, Paweł Woynowski
"MIKRO JEZIORO"- Projektowanie i budowa założeń wodnych w ogrodach, konserwacja i doradztwo.
"PORADNIK" - Oczko Wodne
Awatar użytkownika
image
200p
200p
Posty: 273
Od: 23 lip 2010, o 16:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Myszków/ Śląskie
Kontakt:

Re: Małe ropuchy - co z nimi zrobić ???

Post »

Psy wychodzą na spacery :wink: gródek służy tylko do odpoczynku i zabawy. Przechodniów też nie straszą, nikt nie przechodzi koło naszego płotu , wokół mojej działki rozciąga się 2,5 hektarowa działka sąsiadów( płot mamy drewniany, wysoki na 2,5 metra)
A dzikie zwierzaki ( głównie odwiedzają nas ptaki ) chronię przed moją bandą żeby im nie zrobiła krzywdy. A wracając do ropuszek w tym roku było ich naprawdę sporo i mam nadzieję że, jakieś pozostały i przezimują w pozostawionych dla nich miejscach.
Pozdrawiam! Róża
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Zaskroniec czy ropucha?

Post »

Jedna z dwóch truskawkowych strażników ;:oj Co roku je znajduję. Nieraz siedzą w kuwecie z wodą. Obrazek
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zaskroniec czy ropucha?

Post »

Czy ktos sie orientuje w zwyczajach i mozliwosciach ropuch, dotyczacych kopania pod ziemia? Dzisiaj u mnie w pracy znalazlam ropuche, jak niemrawo kroczyla po wykafelkowanej powierzchni pochylni. Jedyna droga, jak mogla sie ona dostac, to albo pod ziemia, albo z powietrza :;230 Nie ma mowy, zeby sama weszla. Czy mogla sie przekopac pod murami???
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Zaskroniec czy ropucha?

Post »

Zasiedlają nory po gryzoniach. Baardzo często trafiałam na nie właśnie w takich dziurach.
Są również i takie, które same kopią nory.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zaskroniec czy ropucha?

Post »

Ale czy sa w stanie zrobic podkop pod murami? Na teren mojej pracy mysz sie nie przeslizgnie...
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zaskroniec czy ropucha?

Post »

Juz wiem. Powiedziano mi, ze one co prawda kopia, ale norki, a nie korytarze. I ze "moja" ropucha mogla wypasc z dzioba jakiemus "ptaszysku".
Pozdrawiam - BabajAGA
kenaz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 9 maja 2019, o 12:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Gatunki żab w ogrodach

Post »

Witam, co to za gatunek żaby, czy jest pożyteczna?
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ropuchy

Post »

Prawdopodobnie żaba trawna. Każda żaba jest pożyteczna. Zjada ślimaki i różne owady.
Pozdrawiam Lucyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”