Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
patkaza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 22 cze 2010, o 23:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

;:196 No i proszę wpadłam się przywitać już w nowym wątku ;:oj
Pięknie trzyma się wsze królestwo mimo tak ciężkiego lata ;:138 Hortusie cudne-ja swoje musiałam poobcinać i mam nadzieję, że im to nie zaszkodzi a pozwoli przetrwać i cieszyć w następnym sezonie! Wasze są po prostu pełne wigoru i życia ;:215 Tak jeszcze zielono i ładnie na zdjęciach(ja to nawet baterie z aparatu wyjęłam, nie ma co uwieczniać) i przez okno :roll: Widać od razu, że kochacie rozpieszczać swój ogród :wink: Śliczna szałwia wśród kuleczek przekwitłej jeżówki! Barbule kiedyś przywiozłam ze spotkania ale wypadła ;:145 a teraz tak ładnie wygląda, umilając jesień! Usiedzieć nie mogłaś i przesadzasz? I ja coś niecoś grzebać zaczęłam w ziemi-może coś poprawię (albo popsuję) ;:173 Pozdrawiam.
Opowieść o moim miejscu...cdnn
"Opowieści są jak ludzie z upływem czasu stają się coraz lepsze"pozdrawiam Aga
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Jolka przegapiłam nowy wątek, ale juz wszystko nadrobiłam, jeszcze pełnej jesieni nie widać w twoim ogrodzie zielono i kwitnąco. Ale wydaje mi się że barwy jesieni jakby w tym roku później się pojawiały. Wyczytałam ze ty juz po przesadzeniach a ja jeszcze przed chciałam zdążyć przed zmianą czasu i nie wyszło. Dzisiaj u mnie piękna jesień słońce poranne mgły rześkie powietrze tylko grzybów nie ma.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4631
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

wanda7-Wandziu ja nigdy w 100 procentach nie sugeruję się opisami z netu, bo to jak roślinka rośnie zależy w dużej mierze od gleby i dokarmiania.

patkaza-Aga mus było przesadzać chociaż baliśmy się co będzie ale pogoda sprzyja, deszczu popadało mam nadzieję że wszystko się przyjmie.Znalazłam tę różycę Degenhart w okolicach Końskowoli, pewnie dzisiaj lub jutro już będzie u mnie.

leszczyna-Krysiu w ogrodzie już bardzo jesiennie, wczoraj wygrabiłam liście, namachałam się grabiami że wieczorem nie mogłam się ruszać, jeszcze czeka mnie koszenie trawnika.Grzybki rosną u nas na trawniku-maślaki ale nikt ich nie chce.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
iga23
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12835
Od: 1 paź 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Tam, gdzie mieszkają dinozaury.
Kontakt:

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Jolu, ja jeszcze nie grabię, czekam aż spadną wszystkie :roll: Tylko z lipy americany musiałam, bo wielkie i pod nimi zaraz choroby grzybowe są. U Ciebie pięknie, czyściutko. ;:138
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Jolka wierzę ze byłaś bolejącą przeciez jak się spojrzy na zdjęcia z ogrodu to raczej lato a nie jesień i ten błysk na trawniku.
Ale mój trawnik też jeszcze czeka na kosiarkę, po deszczu trawa odżyła.
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4631
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

iga23-Iga u nas wygrabione tylko na części trawnika przed domem, reszta czeka bo na dębach i brzozach jeszcze bardzo dużo liści.

leszczyna-Krysiu na trawniku po koszeniu był błysk przez jeden dzień a potem nawiało znowu liści i opadły resztki z bzów ale to już małe ilości i prawdopodobnie jutro wciągnę je odkurzaczem.

Takie mam widoczki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tu widać ile liści mam na trawniku
Obrazek
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Jolka mimo że coraz mniej kwitnie w ogrodzie i tak z przyjemnością do niego wchodzimy, polska jesień jest piękna.
Twoje purpury i złoto w ogrodzie na pewno zachęcają was do chwytania za grabie ;:306
Pozdrawiam i życzę takiej pogody jak u mnie, piękne słońce, ciepełko po pracy wyruszamy na dzień zaduszny.


:wit
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4631
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Dzisiaj słonecznie ale bardzo wietrznie, liście pięknie tańczą na wietrze.
Bardzo mnie cieszy taka pogoda bo wiatr zerwał wszystkie liście z dębów i nareszcie będę mogła wszystko wygrabić.
Jak pogoda się uspokoi czeka mnie sporo pracy z grabiami.
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

U mnie dzisiaj też wieje i dmucha, dąbek czerwony jeden u mnie to i liści nie wiele za to na jabłoniach trzymają się twardo.
Mimo wiatru piękna niedziela jak nie w listopadzie.

:wit
Awatar użytkownika
Tajka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11413
Od: 23 sty 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Jolu witaj. :wit
Zadeszczyło nam się okrutnie, ale może to nie popularne co powiem, jednak cieszę się z tego deszczu, gdyż wszystkie podeschnięte iglaki przed zimą porządnie nawodni i wydaje mi się, że tak powinna wyglądać późna jesień. Odwykliśmy, gdyż ostatnie jesienie były raczej suche i przed zimą trzeba było podlewać zimozielone rośliny. U mnie także mnóstwo liści do grabienia jeszcze. ;:224
Miłego dnia. ;:196
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4631
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

W ogrodzie liście już sprzątnięte, było ich bardzo dużo ale bardzo się cieszę bo z dębów wszystkie opadły w jednym czasie.
Na wiosnę pewnie nawieje jeszcze pod krzaki z różnych zakamarków ale to już niewielkie ilości.Pogoda sprzyjała w pracach porządkowych. Zostało mi jeszcze okrycie na zimę niektórych wrażliwszych roślin czekam z tym na zdecydowane ochłodzenie.

Listopadowy ogród.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A teraz popijając dobrą herbatkę robię takie rzeczy.

Obrazek
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Ja już odłożyłam roboty szydełkowe, bo wzrok mi wysiadł. Chyba za dużo przed komputerem siedzę. Piękne są te twoje dzieła świąteczne.
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Witaj Jolu :)
przepraszam, że dopiero teraz :oops:

Macie ze Zbyszkiem piękny i harmonijny ogród. Szkielet już taki dorosły, piękne i okazałe iglaki. Wszystko w nim przemyślane.
Imponujący zbiór hortensji, które mimo tego zabójczo upalnego lata, tak wspaniale u Was kwitły :)
A jesienią ten miskant (?) bardzo okazały!
Tylko patrząc na ten obszar, to koszenia trawy nie zazdroszczę ;:224
Jedno Twoje dzieło szydełkowe zaś mogę podziwiać na swojej choince :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”