Pytania do Ekipy Moderującej - 2015 rok

Pytania techniczne i organizacyjne do Admina i Moderatorów.
Darko52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 913
Od: 17 sie 2014, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. wielkopolskie

Re: Pytania do Ekipy Moderującej - 2015 rok

Post »

Dzisiaj KaRo w dziale Drzewa i krzewy owocowe,
zwróciła uwagę jednemu forumkowi, aby przeniósł swój post o malinach w inne
miejsce. Zero uwag na temat skandalicznej pisowni.
Forumek przeniósł swój post we właściwe miejsce, nadal pisząc
jak analfabeta, zero reakcji. To w tym dziale można pisać
jak się chce, bez żadnych konsekwencji?
Pozdrawiam. Darek.
Awatar użytkownika
babuchna
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7487
Od: 7 maja 2009, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pytania do Ekipy Moderującej - 2015 rok

Post »

Aj tam bez konsekwencji. Na bank były baty i klęczenie na grochu z kulą u nogi.
Nooo, ale jeśli nadal tak pisze... to aktualnie już bez dyb się chyba nie obejdzie. ;:224


A troszkę bardziej na poważnie: zapewniam Cię, że nie.
Ani w tamtej, ani w żadnej innej sekcji nie można pisać "ot tak sobie- jak się chce",
jasno to określa obowiązujący tu Regulamin.
Zaś co do samej reakcji Administrator: tłumaczyć się ze swoich działań chyba nie musi, czyż nie?
A jeśli np do zainteresowanego poszło pw, to Administrator KaRo chyba również nie będzie go tu przytaczać, prawda?

Jednak, jeśli twierdzisz iż osoba ta nadal pisze "jak chce".
To nie ma sprawy, przebiegniemy się powyższym tropem i dopadniemy podejrzanego. :wink:

:lol:
Awatar użytkownika
lunatyk
200p
200p
Posty: 390
Od: 23 maja 2015, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kraina Biesa i Czada

Re: Pytania do Ekipy Moderującej - 2015 rok

Post »

Chciałem zapytać dlaczego nie ma czatu na forum , można by było sobie popisać na ciekawe tematy związane z ogrodnictwem ?
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Pytania do Ekipy Moderującej - 2015 rok

Post »

Ciekawe tematy związane z ogrodnictwem poruszamy na forum,pisząc posty.
Po to jest forum,tak funkcjonuje,taka jest jego rola.
Zapraszamy do dyskusji w wielu wątkach jakie istnieją na forum.
Nie przewidujemy instalowania czatu.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
lunatyk
200p
200p
Posty: 390
Od: 23 maja 2015, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kraina Biesa i Czada

Re: Pytania do Ekipy Moderującej - 2015 rok

Post »

Ok , wsio poniał . :wit
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pytania do Ekipy Moderującej - 2015 rok

Post »

Szanuję ciężką pracę moderatorów i nie miałabym do nich żadnych roszczeń, gdyby zwracano mi uwagę w sposób profesjonalny czyli: krótko, zrozumiale i na temat. Zamiast tego dostaję na pw kazanie pisane z lekką ironią np:
,,Mamy również na forum dział nazwany " Wszystko o ...", może skierujesz tam swoje kroki. Z pewnością Twoje opowieści, właśnie tam pasowałyby bardziej..................Myślę, że właśnie tam znajdziesz wiernych odbiorców swoich opowieści,,
Niestety taki sposób czynienia uwag może nie tylko urazić, ale jest dowodem na lekceważący stosunek moderatora do forumowiczów, bez którego to forum by przecież nie istniało.
Również wcześniej w założonym przeze mnie wątku:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=42&t=88660 na pierwszej stronie została zamieszczona uwaga (nie tylko moim zdaniem niezasadna)
zakazująca gościom wpisującym się w nim określonych zachowań, a dokładnie zachwycania się moim ogrodem warzywnym, co wg. moderatora nie wnosi nic do uprawy warzyw. Nic bardziej mylnego, właśnie to może niejednego ogrodnika zachęcić do takiego właśnie sposobu prowadzenia ogrodu warzywnego. Niestety taka uwaga na pierwszej stronie skutecznie odstrasza potencjalnych gości od wzięcia czynnego udziału w moim wątku. Nie wiem co ma na celu taki wpis? Czy mam w takim razie nie prowokować odwiedzających estetyką mojego warzywnika i np: zostawić więcej chwastów, pochlapać pomidory błotem, robić zdjęcia gorszej jakości? Nie rozumiem takiego podejścia?
Mam również zastrzeżenia co do języka, jakim posłużono się czyniąc tę uwagę:
,,Tylko gwoli ścisłości, Regulamin jest jeden i jasno wykłada,
że w tym Dziale, czyli warzywnym mogą być tylko wątki merytoryczne na temat warzyw.
Proszę więc nie robić wpisów w stylu nieustannych zachwytów, bo z punktu widzenia uprawy warzyw nie wnoszą one nic do sprawy.
Taki wątek luźny może być, ale w innej sekcji. Jeśli jednak tu, to jak wspomniała już Rybka, proszę brać przykład z wątku Błażeja.
Miło będzie tu czytać uwagi na temat uprawy pomidorów, innych warzyw,
może jakieś ciekawe spostrzeżenia na ich temat, jak rosną, jak są nawożone, itp, czy sprawiają problemy uprawowe,
ale nie " och jak pięknie".
Moim zdaniem posługiwanie się takim ozdobnym językiem jest mało profesjonalne, lekceważące dla forumowiczów i przynosi odwrotny od oczekiwanego skutek. Proszę o usunięcie tej uwagi.
Nie uczestniczę w tym forum po to, aby czuć się jak pierwszoklasista, który za rozmawianie podczas lekcji dostaje po łapkach. :(
Pozdrawiam ekipę moderującą
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pytania do Ekipy Moderującej - 2015 rok

Post »

Nie mogę edytować, więc dopisuję.
Nie mam absolutnie pretensji o usuwanie postów, wręcz przeciwnie. Jednak jeżeli moderator widzi jeszcze potrzebę pouczenia forumowicza proszę tego nie robić w sposób wyszydzający i upokarzający go. Skoro od forumowiczów wymagane jest wyłącznie merytoryczne podejście do tematu, moderatorzy powinni świecić przykładem. Używanie kwiecistego języka, znanych cytatów i wygłaszanie kazań nie jest na miejscu.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Pytania do Ekipy Moderującej - 2015 rok

Post »

No cóż.. oczekujesz trybu postępowania do którego sama się nie stosujesz. :D
Czy powinnaś stawiać zarzuty publicznie?
Czy raczej skorzystać z opcji PW lub maila.
Pytanie owszem,taki jest sens tej sekcji.

Tak jak użytkownik ma możliwość zadania pytanie tutaj tak i my mamy możliwość dokonania wpisu moderacyjnego w poście,
szczególnie wtedy,kiedy konieczne jest ukierunkowanie użytkownika lub poinformowanie o jakiś nadzwyczajnych działaniach jakie były przeprowadzone.

Ponieważ większość z Państwa nie przywiązuje wagi do paragrafów naszego regulaminu,który stanowi trzon funkcjonowania forum,
to na nas spoczywa obowiązek nadzoru nad jego przestrzeganiem.
Dokonujemy i będziemy nadal dokonywać wpisów moderacyjnych.
To nie koleżeńskie zwrócenie uwagi ale wpis moderacyjny,zrobiony odpowiednim kolorem i przez odpowiednią osobę.
Zatem irytowanie się tym wpisem czy każdym innym działaniem moderatorskim jest właściwie ...dziwne.
Proszę pamiętać,że taka jest nasza rola,takie mamy zasady

Sam styl czy sposób tego wpisu, może faktycznie przynieść odwrotny skutek, ale w takim przypadku jest wskazany kontakt na linii użytkownik --> moderator.
Nie publiczne roztrząsanie problemu,którego tak naprawdę nie ma.
Wszystko można sobie wyjaśnić w sposób kulturalny i rzeczowy - pewnie nawet w taki na jaki liczy użytkownik forum ale ustawianie nas do pionu,do roli osób niekompetentnych czy przekraczających swoje uprawnienia jest co najmniej nie na miejscu.
Wpis usnę .
Życzę miłego korzystania z forum. :)
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Zdenerwowana
ZBANOWANY
Posty: 251
Od: 22 kwie 2015, o 18:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pytania do Ekipy Moderującej - 2015 rok

Post »

ela151 pisze: Moim zdaniem posługiwanie się takim ozdobnym językiem jest mało profesjonalne, lekceważące dla forumowiczów i przynosi odwrotny od oczekiwanego skutek.
Akurat do uwagi tego moderatora nie przyczepiałabym się, bo może myślał, że taka uwaga "opisowa" będzie łatwiejsza do przyjęcia od krótkiej, chłodnej komendy żołnierskiej.

Natomiast zgadzam się, że nie wszystkie reakcje moderatorów są prawidłowe. Dla przykładu: moderator zwraca uwagę użytkownikowi forum, że ten pisze niepoprawnie i każe mu się poprawić, ale sam (moderator) w tej swojej uwadze też nie jest czysty (też popełnia, niewielkie wprawdzie, ale jednak błędy w pisowni) i na moją uwagę (już w PW, bo przecież nie będę tego rozdrapywać na publicznym forum) dostaję odpowiedź, że jeśli błędy w jego wypowiedzi mnie rażą, to radzi mi, dla mojego dobrego samopoczucia, nie czytać ich, omijać szerokim łukiem - to chyba profesjonalne nie jest.
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pytania do Ekipy Moderującej - 2015 rok

Post »

KaRo pisze:
Czy powinnaś stawiać zarzuty publicznie?
Czy raczej skorzystać z opcji PW lub maila.
Nie stawiam zarzutów, opisuję własne odczucia i spostrzeżenia. Są one bardzo nieprzyjemne, po otrzymaniu wiadomości pisanej takim tonem (nie będę publikowała całości) długo czuje się niesmak.
Oczywiście wpierw skorzystałam z opcji pw, ale dostałam odpowiedź iż moderator wysyłając do mnie wiadomość nie oczekuje odpowiedzi :(
Tak więc nie pozostało mi nic innego jak napisać o tym tutaj.
Awatar użytkownika
Fabi 12
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 18 sty 2010, o 21:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radwanice i Konin Żag.

Re: Pytania do Ekipy Moderującej - 2015 rok

Post »

Witam. Mam pytanie , dlaczego usunięto mój wątek
sprzedażowy ?
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Pytania do Ekipy Moderującej - 2015 rok

Post »

Robimy przegląd również tej sekcji ,usuwamy wątki w których nie napisano nic już dość długo np od wiosny,lata
ale także takie,gdzie wymiana została w tym sezonie zakończona.
Taką informację umieściłaś niedawno również Ty w swoim wątku.
Jeśli potrzebujesz go ponownie przywrócę zanim dokończymy przegląd całej sekcji.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Fabi 12
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 18 sty 2010, o 21:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radwanice i Konin Żag.

Re: Pytania do Ekipy Moderującej - 2015 rok

Post »

Po prostu odnowiłabym go wiosną , nie musząc zakładać nowego wątku, sama nie zwróciłabym uwagi na to, ale ktoś na PW napisał, że nie może oglądnąć moich zdjęć, ani oferty.
Dlaczego moje wpisy w wątku sprzedażowym z historii też zostały skasowane?
Proszę o przywrócenie wpisu :D
Zablokowany

Wróć do „PYTANIA do Ekipy Moderującej. Techniczne. Archiwalne KONKURSY”