Ślimaki w ogrodzie - zwalczanie,dyskusje

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
klon
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 567
Od: 8 sty 2014, o 12:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: województwo śląskie

Re: Ślimaki w uprawach warzywniczych - zwalczanie

Post »

Ślimakami to interesują się najbardziej kaczki.Kury znacznie mniej.Nie gardzą nimi szpaki i różna drozdowate,a smakoszem jest sroka.
Życzę udanej walki.Moja żona zlikwidowała kamyczkowe ozdoby gdzie się tylko dało.
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Ślimaki w uprawach warzywniczych - zwalczanie

Post »

Moje znalezisko pod kamolem


Obrazek
Niestety kamole mam wszędzie. Nie da się ich usunać bo stanowią i podbudowę domku, i chodnik, i są wszędzie do czegoś używane.

Zresztą, przy plastikowych obrzeżach jest ich cała masa.
Pozdrawiam Jola
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Ślimaki w uprawach warzywniczych - zwalczanie

Post »

Biały kawior ;:oj
stashko
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 13 sty 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ślimaki w uprawach warzywniczych - zwalczanie

Post »

Mogę się podzielić swoim patentem na ślimaki. Wypróbowany i skuteczny a teraz jest idealna pora na jego wdrożenie. Przeczytałem gdzieś że ptactwo domowe nie specjalnie interesuje się ślimakami ale ich jajami owszem. W związku z tym że wspomnianego ptactwa nie posiadam ani jednej nogi postanowiłem skorzystać darmowego serwisu kur sąsiadki. Nieco uszkodziłem sztachetę w płocie przez co zwiększyłem gigantycznie powierzchnię żerowania stłoczonych na wybiegu stworzeń i przez całą zimę zaprzestałem prześladowania obcych kur na moim ogródku. Nie obyło się bez strat bo power jaki te bydlaki mają w nogach spowodował żę wysoka na 60 cm pryzma ziemno-kompostowa została zniwelowana prawie do zera ale za to w tym roku znalazłem raptem tylko kilka tych oślizłych potworów i to ukrytych gdzieś pod cegłami i ani jednego wśród warzyw. W tym roku zamierzam powtórzyć numer z darmowym serwisem antyślimakowym.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Ślimaki w uprawach warzywniczych - zwalczanie

Post »

Nie mam kur na działce i ślimaków w tym roku też nie miałem.
miki331
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1360
Od: 21 lis 2012, o 18:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Re: Ślimaki w uprawach warzywniczych - zwalczanie

Post »

Ten rok był wyjątkowo ubogi w nagusy, ale co będzie w przyszłym sezonie ?
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ślimaki w uprawach warzywniczych - zwalczanie

Post »

Podobnie było na mojej działce. Ciekawe dlaczego było mnie ślimaków nagich tego roku?
Awatar użytkownika
asiazak555
50p
50p
Posty: 78
Od: 1 cze 2015, o 11:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ślimaki w uprawach warzywniczych - zwalczanie

Post »

dziadek22 pisze:Podobnie było na mojej działce. Ciekawe dlaczego było mnie ślimaków nagich tego roku?
Ja na urodzaj ślimakowy nie narzekałam ani w tym sezonie, ani w poprzednich (mam te nasie, wielkie czarne i brązowe). Wieczorem było ich tyle, że trudno było przejść, by nie nadepnąć. I niestety rozgościły się tak bardzo, że musiałam warzywa uprawiać w takich większych skrzyniach (przypominających piaskownicę), a na ich obrzeżach sypałam namiętnie niebieskie granulki Brosa. Za płotem jest dziki, wilgotny lasek olchowy, a więc nawet codzienne ich zbieranie z działki to walka z wiatrakami. Pomysły moje się wyczerpały, aż się boję kolejnego sezonu...
---------------------------
Pozdrawiam serdecznie
Joanna
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3682
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Ślimaki w uprawach warzywniczych - zwalczanie

Post »

Ja sypię (sieję) wapno budowlane po krawędzi namiotu foliowego, a jak mam desant po deszczach to również w międzyrzędzia. W tym sezonie było ich zdecydowanie mniej niż w ubiegłe lata.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Dylek
100p
100p
Posty: 121
Od: 4 mar 2017, o 03:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ślimaki w uprawach warzywniczych - zwalczanie

Post »

Czy ktoś z was stosował osłonki z miedzi? Podobno sluz reaguje z miedzia i odstrasza to paskudy.
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Ślimaki w uprawach warzywniczych - zwalczanie

Post »

Ostatnio sąsiad z działki mówił mi, że działają także trociny, wypróbował w zeszłym roku. Obsypuje się rośliny trocinami i te dziadostwa w to wpełzają, oblepiają się i giną. Problem tylko z tym, że trociny drobne i jak suche, to się roznoszą po całym ogrodzie.
No i nie wiem jaki wpływ na glebę mają same trociny, bo to chyba jest w dużej mierze uwarunkowane ich jakością i źródłem pochodzenia.
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
hanka55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10364
Od: 19 sty 2008, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: z zimnych gór Małopolski
Kontakt:

Re: Ślimaki w uprawach warzywniczych - zwalczanie

Post »

Czy obecni tu wrocławianie, zechcą pomóc medycynie? ;:167
Koniec z zakażeniami salmonellą? Wrocławscy naukowcy są na tropie rewolucyjnej substancji zabijającej bakterie. Chcą ją uzyskać z śluzu znienawidzonych przez wiele osób bezmuszlowych ślimaków z gatunków pomrów i ślinik wielki. (...)


Naukowcy apelują do mieszkańców Wrocławia i okolic o przynoszenie im pomrowów i śliników do laboratorium przy ul. Grunwaldzkiej 2. Każdego z nich warto zapakować do słoika z dziurkowaną pokrywką. Warto pamiętać, o tym, że trzymamy je pojedynczo (są kanibalami) i nie dotykamy ich gołą ręką. Ślimaki po pobraniu od nich śluzu powrócą na wolność, bez uszczerbku na zdrowiu.
Cały artykuł:
http://innpoland.pl/134451,wygladaja-ob ... -rewolucje#
Awatar użytkownika
darstenka
100p
100p
Posty: 147
Od: 23 cze 2008, o 16:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląskie

Re: Ślimaki w uprawach warzywniczych - zwalczanie

Post »

Witam
W tym roku ślimaków jest u mnie zatrzesienie.
Zastosowałam Slimakol, ale musialabym kupic chyba 10 kg zeby bylo widac jakis efekt. Teraz pojawilo sie duzo takich bez skorupki, jak pomrowy ale krótkie na maks dwa centymetry.
Ziemię zruszam. Mnóstwo jajeczek znajduję. Nie wiem czy ich rozwojowi sprzyja posiany przedplon...
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”