Ogródek Gosi cz.15

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
tomaszkowa
500p
500p
Posty: 716
Od: 28 paź 2013, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Ogródek Gosi cz.15

Post »

Widzę, że tak jak u mnie, rabaty łażą Ci po trawniku. :;230 Idą w dobrym kierunku. ;:333 Tyle jest różności ładniejszych od trawnika.

Gosiu, muszę Ci się przyznać, że od dłuższego czasu podglądam Twój ogód. Ja tez nie potrafie się zdecydować, co najbardziej lubię i jest u mnie niezła zbieranina wszystkiego. Lubię to i to jest najważniejsze. ;:131
Pozdrawiam. Beata.
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3224
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Ogródek Gosi cz.15

Post »

Cześć,
Nie dziwię się wcale oporom W. w kwestii kolorów i kwiatów. Pamięta stan sprzed 2012. ;:224
Baaaaardzo dużo się zmieniło. Ale zdecydowanie tak jest lepiej. Obiektywnie. To twój sukces. Myślę sobie, czy W. nie zapragnie założyć automatycznego nawadniania. To z pewnością na jakiś czas powstrzymałoby twoje zapędy ukwiecania ogrodu :;230
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogródek Gosi cz.15

Post »

Gosiu, Justyna ma rację z tym automatycznym podlewaniem ;:306 Ja na trawniku sadzę tylko rododendrony :;230
Moje cebulki tulipanów również czekają na wsadzenie, ale to do czau pierwszego przymrozku. Zajmą miejsce po daliach.
Wczoraj pozazdrościłam Ci prac w ogrodzie i postanowiłam nadgonić stracony weekend. Posadziłam trzy rośliny na fioletowej rabacie i zrobiło się ciemno. Bardzo krótki już dzień :(
Awatar użytkownika
Fabi 12
1000p
1000p
Posty: 1253
Od: 18 sty 2010, o 21:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radwanice i Konin Żag.

Re: Ogródek Gosi cz.15

Post »

:wit
Żebyś nie myślała , że Cię nie odwiedzam :D :lol:
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz.15

Post »

Geniu załapałaś się :D
Dla mnie najgorsze jest nie to, że trzeba kopać, przesadzać, sadzić, tylko wymyślenie tego wszystkiego/
Jak już wiem co mam zrobić idzie z górki.

Witam krajankę :wit
Beatko, miło mi, że mnie podglądasz ;:306
Kiedy pokażesz swoje różności?
Ja powoli zaczynam nasycać się tymi różnościami i chyba męczyć. Ale nadal jeszcze kocham wszystkie roślinki i trudno mi się z nimi rozstać, ale staram się już nie kupować wszystkiego co wpadnie mi oko. Zaczynam tłumaczyć sobie, że przecież i tak nie mam gdzie tego wsadzić.
Niestety duży jest przede wszystkim trawnik, a to królestwo mojego m. który broni go jak niepodległości. Także moje rewolucje dotyczą tylko tych rabat które już są, ale radzę sobie :wink:

Justyś, naprawdę tak myślisz, czy tylko chcesz mi sprawić przyjemność?
Na nawadnianie nie mam na razie kasy
Więc nic mnie nie powstrzyma ;:306
Ale staram się ograniczać kolory i gatunki. To już jest coś ;:173

Aniu, ja dzisiaj wróciłam do domu po 21. Wczoraj trochę wcześniej, ale też po ciemku. Na razie odpuszczam prace ogrodowe do weekendu, szkoda tylko, że ma być zimno

Fabi, fajnie, że zaglądasz.
Czy kiedyś ja będę mogła Cię odwiedzić?


Obrazek



Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3224
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Ogródek Gosi cz.15

Post »

Naprawdę tak myślę. Jest calkiem nieźle, chociaz twój aparat tego nie oddaje, chociaż brakuje mi jeszcze jednego piętra w rabacie...
Dzien jest rzeczywiście już zbyt krótki. Bardzo mi to utrudnia pracę....
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Agatra
500p
500p
Posty: 678
Od: 23 lis 2009, o 17:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/Płock

Re: Ogródek Gosi cz.15

Post »

U nas dziś zimno i wieje. Jak myślicie idzie prawdziwa jesień, czy będzie jeszcze ładnie i ciepło? Bo ja na razie z warzywnikiem walczę - znaczy skarby na zimę chowam. Wykopałam część mieczyków, ale zostały mi dalie i się martwię. A tu jeszcze przyjadą roślinki do posadzenia.
Pozdrawiam. Kasia
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz.15

Post »

Justyś, no własnie mi tego piętra brakuje też, tylko, że musiałabym całą rabatę do przodu przesunąć, a ja nie chcę już zmnieniać. Przynajmniej na razie. Liczę na to, że piętro stworzą róże i byliny. Zobaczymy jak to będzie wyglądało w przyszłym roku. Coś mi się wydaje, że będzie mi się wydawało za pusto zimą i znowu trzeba będzie zmieniać

Kasiu, ma być jeszcze ciepło. Gdyby tak nie wiało byłoby nieźle. Najgorszy jest wiatr. Wszędzie się wedrze.
A daliom [przymrozek nie jest straszny. Przeżyją.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11286
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogródek Gosi cz.15

Post »

Zaglądam z ciekawością do Ciebie Gosiu bo ciekawią mnie twoje rewolucje..Jest dobrze ;:63 ...a będzie jeszcze lepiej w przyszłym sezonie bo jesień wiadomo uboższa w rośliny ...A wiosenne i letnie zadadzą uroku rabatom. Szkoda,że zimno się szykuje bo jeszcze tyle planów i porządkowych prac..Jakoś tyle za mną co i przede mną widzę ;:7 ...Kręcę się wokół własnej osi jakby ;:oj ..a czas przecieka między palcami... Chyba siły już nie te... ;:131 same chęci to za mało! ;:306

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogródek Gosi cz.15

Post »

Gosiu pracujesz i pracujesz, coraz piękniejsze te twoje rabatki. ;:215 Zdjęcia z rozchodnikami śliczne. ;:63 To nasza niecierpliwość powoduje, że chcemy efekt już, a niestety musi trochę czasu upłynąć zanim rośliny urosną i zrobi się kompozycja piętrowa. ;:108 Namówię cię do poszerzania rabat sposobem mojej przyjaciółki. Robi dwa razy w roku kanty w trawniku i o 7-8 cm poszerza rabatę. Za dwa lata wychodzi 30 cm szerzej. ;:306 M zadowolony, bo ma trawnik i ona ma miejsce na rośliny. ;:108
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek Gosi cz.15

Post »

Maryniu, jesteś kochana ;:196
U mnie jesień zawsze jest bardzo ukwiecona. Starałam się sadzić tak, żeby i teraz było co oglądac.
Tylko teraz zaczynam się zastanawiać, czy aby nie przedobrzyłam z tymi bylinami, bo może za dużo ich, a za mało zimozielonych?
Zobaczymy wiosną jak to będzie wyglądało.
Zimno faktycznie. Wyszłam dzisiaj podlać roślinnym, które posadziłam. Zmarzłam strasznie, a najbardziej palce.
Prac az tak dużo nie mam. Nigdy nie zależało mi na wysprzątaniu rabat na zimę. Mogę sprzątnąć wiosną
Pozostało mi wsadzić róże, które nadejdą i posadzić cebulki tulipanów. A trochę się tego nazbierało ;:173
Nic na siłę. Szczególnie, że wszystko robię sama i po pracy

Soniu, ależ ja tę metodę stosuję od lat ;:306
Porównaj sobie rabaty z pierwszych zdjęć, a te, które są teraz. Tylko, że mój m. wszystko zauważy. Jeśli nie od razu, to za jakiś czas mi wypomni, że usuwam jego ukochany trawnik ;:173
Ale na razie muszę przestać. Inaczej musiałabym przerobić całą rabatę od nowa.
Na razie to co mam mi wystarczy
Tylko na ile? :wink:


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogródek Gosi cz.15

Post »

Gosiu białe zimowity cudne. ;:oj Mój M nigdy nie zabiera głosu w sprawie zmian w ogrodzie. Trawnik jakoś go też specjalnie nie kręci. Kosi i wertykuluje, to wszystko. Mam więc spokój i dlatego też ciągle robię rewolucje. ;:306
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Ogródek Gosi cz.15

Post »

Margo2 pisze:Geniu załapałaś się :D
Dla mnie najgorsze jest nie to, że trzeba kopać, przesadzać, sadzić, tylko wymyślenie tego wszystkiego/
Jak już wiem co mam zrobić idzie z górki.
Gosiu a u mnie odwrotnie ,najczęściej mam wszystko w głowie co i jak chcę żeby wyglądało ale problem z kopaniem ,przenoszeniem roślin.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”