Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Susza bardzo dała się we znaki w ogrodzie ale teraz po kilku deszczowych dniach ogród złapał drugi oddech i jest pięknie odświeżony.
Pojawiają się jesienne kwiaty.
Pierwszy zimowit
Obrazek

juni-Beatko leonotis wzbudzał zainteresowanie wszystkich znajomych, mnie urzekła delikatna malwinia-nasionka zakupiłam u stokrotki forumowej.
Dobrze że susza już za nami, teraz jest ciepło ale wieczory już dosyć chłodne, roślinki trochę odżyły , martwię się jak będą znosiły zimę.

MLODA1-Aniu teraz pewnie i u Was podlane i pewnie grzybki zaczynają się pokazywać. U nas na trawniku jeszcze nie widać maślaków ale mam nadzieję że będą.

wanda7-Wandziu Sarce bardzo dokuczały upały, całe dnie przesypiała na trawniku pod huśtawką, tam jej było najchłodniej.
Hortensje rzeczywiście nie dawały się upałom a teraz pięknie się przebarwiają.Pozostałe roślinki ucierpiały ale teraz opłukane wyglądają trochę lepiej.

iga23-Iga podlałam tylko kilka razy żurawki bo one rosną pod sosnami i miały ciężko a narobiłam sobie sadzonek i posadziłam je wokół starych kęp żeby nie pisać znaczników i podlewanie było w pewnym momencie wskazane bo sadzonki zaczęły usychać.

eukomis-Halinko widziałam u Ciebie tę poparzoną hortensję, no niestety na pewne rzeczy nie mamy wpływu.U nas hortensje rosną w miejscu gdzie mają trochę słońca rano i trochę po południu więc tak mocno ich nie spaliło.

FRAGOLA-Grażynko dostawa deszczu była i to dosyć duża.Wczoraj zasiałam rzodkiewkę i koperek to widziałam że ziemia ładnie przemokła.Ogród nie dawał się jak mógł suszy, w takich momentach gliniaste podłoże jest dużą zaletą bo z wierzchu robi się skorupa ale zatrzymuje wilgoć w glebie głębiej.

Tajka-Tajeczko u nas władze gminy prosiły a nie nakazywały , nam też zdarzyło się podlewać ale w godzinach najmniejszego poboru wody a większość krzaków podlewaliśmy deszczówką z beczki.No teraz już te wszystkie atrakcje za nami, mam nadzieję, przynajmniej w tym sezonie.

Perowskia ona lubi suszę
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Vanilka pięknie się przebarwia
Obrazek

Obrazek

Zawilec
Obrazek

A tak wygląda w tej chwili ogród
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Kwitną hibiskusy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Barbula
Obrazek

Zimowity
Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Jolu :wit
Ogród przepiękny :D
Hortensje wszystkie cudne. Trochę z tej listy i ja już mam :D
Hibiskusy też okazałe,śliczne.
Bylinowe mam dwa.
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Witaj Aniu!
Ogród bardzo ucierpiał w czasie upałów ale teraz powoli się regeneruje, mam nadzieję że roślinki dobrze zniosą zimę po tej huśtawce temperatur.
My w ogrodzie też mamy dwa hibiskusy bylinowe i na więcej się nie zanosi.
Rabatka hortensjowa jest ciągle rozwojowa i co roku staramy się dosadzić chociaż jedną odmianę.


Wczoraj był dzień ciężkiej pracy w ogrodzie, mieliśmy do przesadzenia trzy iglaki a skończyło się na zmianie miejsca 11 sztuk.Teraz jest o wiele lepiej i trzeba tylko czekać wiosny i mieć nadzieję że roślinki dobrze zniosły przesadzenie.

W ogrodzie jeszcze ciągle coś kwitnie no i w zastraszającym tempie rośnie trawa na trawniku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

O pracusiu witaj :wit
No tak, aby tylko zacząć przesadzanie, to już nam więcej nie pasuje,,,skąd ja to znam.
Hortki i mnie wzięły i co roku dokupuje jakąś ;:167
Co to jest takiego ślicznego, kwitnącego pod zimowitami??
Awatar użytkownika
terraza
100p
100p
Posty: 114
Od: 15 sty 2012, o 16:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Jolu, ja widzę, że przez tą suszę rośliny straciły orientację i na potęgę teraz rosną i kwitną. Szkoda, że pewnego dnia rano człowiek się obudzi i zobaczy co potrafi zrobić przymrozek. Takie są prawa natury...
Hibiskusy masz przepiękne, widziałam takie niedawno na targu. Bardzo mi się podobały.
Awatar użytkownika
bunia79
500p
500p
Posty: 514
Od: 25 cze 2012, o 23:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Śliczny, dojrzały ogród. Urzekły mnie oczywiście hortensje, które uwielbiam.
Faktycznie roślinki starają się jak mogą, by nas oczarować.
Awatar użytkownika
MonaeS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 614
Od: 22 mar 2010, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: rogatki Lublina

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Ale jestem gapa, wątek istnieje już drugi miesiąc, a ja dopiero dzisiaj go zobaczyłam. Mea cupla. Rzadko siadam przed komputerem, ale teraz z przyjemnością oglądam wasz piękny ogród. Hortensje robią wrażenie ilością i urokiem, a jeden z hibiskusów kupowałyśmy razem tej wiosny. Piękny jak na zdjęciu. Szałwia omączona też pokazała swój wdzięk, mam do niej słabość i mimo ze się zarzekam, ze nic na wiosnę nie będę siała to dla niej zrobię wyjątek.
Pozdrowienia dla Zbyszka.
Awatar użytkownika
ZENOBIUSZ
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4216
Od: 2 sty 2008, o 07:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Jolu czy te piękne hibiskusy zimują w gruncie ?
Pozdrawiam Zenek
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Dzisiaj mglisto i mokro.Miały być wykopki warzywne ale czekam na polepszenie pogody bo strasznie nie lubię mazać się w mokrej ziemi.
Wczoraj wykopałam mieczyki i przesadziłam kilka bylin.

anabuko1-Aniu już zakończyłam przesadzanie, jeszcze wczoraj nowe miejsce znalazła rutewka orlikolistna i dwa małe hibiskusy syryjskie, posadziłam też czosnki bo dostałam sporo cebul od swatowej.
Hortensje są cudne i ja też jestem w nich zakochana.Ta roślinka o którą pytasz to dziurawiec jeżeli interesuje Cię jaka to odmiana to poszukam bo na pewno mam karteczkę z nazwą.

terraza-Teresko rzeczywiście roślinki teraz oszalały, to że bylinki i jednoroczne szaleją to się nie martwię większy problem to drzewa i krzewy ale mam nadzieję że one też sobie poradzą zimą.Hibiskusom w tym roku pogoda sprzyjała w czasie kwitnienia chociaż w czasie upałów musiałam je podlewać.

bunia79-witaj w naszym ogrodzie.Hortensje i mnie urzekły i co roku coś dokupujemy.W tym roku nasadzonkowałam patyczki obcięte wiosną i kilkanaście sztuk pięknie się ukorzeniło i na wiosnę będę miała sporo nowych do nasadzenia.

MonaeS-Aniu pozdrowienia Zbyszek sam odczytał.Tak rzeczywiście ten czerwony hibiskus kupowałyśmy razem.Do szłwii nie byłam przekonana ale siostra mi ją wcisnęła i teraz jestem nią zachwycona.Jak nie zapomnę to w przyszłym roku sama ją wysieję.

ZENOBIUSZ-tak Zenku te hibiskusy zimują w gruncie, usypuję im kopczyk z kompostu i doskonale dają radę, wiosną dosyć późno startują więc przymrozki nie są im straszne.Ten czerwony mam drugi rok a tej różowy to chyba już ze cztery lata.Bardzo je polecam jeżekli jeszcze nie masz ich u siebie.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Jolu, wspomniałaś u mnie, że masz hortensję Magical Fire. Czy ona rzeczywiście dorasta do ponad 2 metrów? Bo jeśli tak, to posadziłam chyba w złym miejscu, gdyż sądziłam że należy do takich średnich odmian. :(
Awatar użytkownika
jola1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4630
Od: 4 kwie 2008, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lublin/okolice

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

Wandziu u mnie ta hortensja nie dorasta do 2m, ma ok 1m wysokości.Też czytałam u Ciebie o takich rozmiarach tej hortensji , no może w jakiś szczególnych warunkach i przy specjalnym nawożeniu osiąga taką wysokość.
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16021
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród Joli i Zbyszka cz.4

Post »

To całe szczęście. U mnie ziemia słaba, zresztą sama wiesz. Informacje w necie czasem są takie sprzeczne, że aż szlag mnie trafia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”