Maliny - uprawa, nawożenie cięcie cz.2

Drzewa owocowe
Zablokowany
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Maliny

Post »

beatazg pięęękny widok ;:333 Zbierz co do jednej bo takie lato może się już nie powtórzyć
Aronią sobie zawracasz głowę? zostaw ptakom :lol:
PS
Bieszczady takie zielone jeszcze?
and777
200p
200p
Posty: 312
Od: 1 cze 2008, o 09:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Maliny

Post »

Dorja pisze:No i już po pierwszej konsumpcji. Maliny Polesie- piękne, duże,soczyste i ...jak dla mnie zupełnie pozbawione smaku! Ja chcę maliny malinowe ;:145 Jaka odmiana jest taka? Może być drobniejsza, byleby była aromatyczna, słodziusieńka!?
U mnie na nieużytkowanej podmokłej łące rosną maliny, owoce drobniejsze niż uprawnych ogrodowych malin ale smak, aromat nie do opisania, przepyszne.
Pędy rosną ponad 2m na wysokość, jak masz kawałek nieużytku i chcesz to mogę jesienią kilka wykopać i wysłac.
Pozdrawiam
and777
Myśl stwarza doświadczenie i rzeczywistość
Awatar użytkownika
cyganka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 21 sie 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Maliny

Post »

Beatko, co to za odmiana u Ciebie? Moje w tym roku poschły, choć podlewane.
Awatar użytkownika
Dorja
500p
500p
Posty: 679
Od: 23 wrz 2014, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Ełku, Mazury,5b.

Re: Maliny

Post »

and777 pisze: U mnie na nieużytkowanej podmokłej łące rosną maliny, owoce drobniejsze niż uprawnych ogrodowych malin ale smak, aromat nie do opisania, przepyszne.
Pędy rosną ponad 2m na wysokość, jak masz kawałek nieużytku i chcesz to mogę jesienią kilka wykopać i wysłac.
and77daj znać kiedy i ile za wysyłkę. Chętnie przyjmę!
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1075
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Maliny

Post »

Pelikano ,aronię łączę pół na pół z maliną ,całą zimę pijemy z wodą gazowaną i herbatą . Wczoraj z dwóch wiaderek aronii zrobiłam 8 litrów soku .W tym roku nawet ptaków nie ma , tylko jeden .
Dorja mam chyba dwa krzaki Polesia i kilkanaście Polki i też nie jestem nimi zachwycona , o takie słodkie coś , Polana o wiele bardziej aromatyczna . Trzy razy podlewałam w ciągu lata ,ale rano mieliśmy rosę a ziemię mam gliniastą , więc jakoś dawały radę i co roku mam takie plony. Nie udaje się u mnie żółta malina bo wszystko jest później i jeszcze nie zebrałam ani jednej . Staram się porozdawać krzaki tej maliny ,ale ciągle coś odrasta :)
Beata :wit

Obrazek
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie cz. 2

Post »

Macie pomysł jak pozbyć się pluskwiaków odorków z malin? No obrzydliwie śmierdzą, obrzydliwie. Maliny mam piękne i śmierdzące. Swoją drogą szybki są gamonie bo ilekroć starałam się takowego pstryknąć z rośliny, tylekroć zdążył upstrzyć owoc.
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1075
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie cz. 2

Post »

Z upału to różne anomalie wychodzą ,ja mam nawet trojaczki :D . A dwa lata temu też w czasie upałów urodziła się w oczku ryba z potrójną płetwą ogonową na dodatek nie idzie pionowo tylko poziomo .
Beata :wit
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie cz. 2

Post »

U mnie takich anomalii nie mam ale za to straszna drobnica. Brakuje chętnych do rwania bo nie starcza im cierpliwości. Jak narwałam pełny koszyczek malinowy z makulatury to ważył 80 dkg zamiast 50dkg. Za to słodyczy im nie brakuje.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1075
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie cz. 2

Post »

W po zimniejszych i deszczowych dniach w poniedziałek nazbierałam 7 kg ,we wtorek 3 wiaderka 11 litrowe i jedno 5 litrowe .Dzisiaj 16 kg , czyli 2 pełniutkie wiadra 11 litrowe , ale już dużo gorsze , bo było gorąco przez te kilka dni.
Beata :wit
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie cz. 2

Post »

Beatko znad Soliny wiesz może jakie masz odmiany malin? Może będziesz miała nadwyżki to się uśmiechnę :) Moich malin mam za mało. Starcza na pojedzenie przy krzaczku.
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1075
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie cz. 2

Post »

Moje maliny to Polana .U nas całe lato była rosa . W połowie lipca padało .Dwa rzędy mam wysokie i szerokie , reszta niska ..W tamtym roku miałam okropną rdzę ,w tym roku popryskałam dwa razy Zato i wszystko w porządku . Jedynie zauważyłam zamieranie pędów ,ale krzewów jest dużo i nawet jak coś wypadnie to i tak tego nie widać .U nas też wegetacja jest póżniejsza i dlatego tak dużo owoców jeszcze jest . Żółte maliny w ogóle nie zdają egzaminu , bo dopiero kwitną i może zerwałam kilkanaście owoców .
Beata :wit
Awatar użytkownika
kama_80
1000p
1000p
Posty: 1363
Od: 30 wrz 2013, o 09:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kórnik k/Poznania

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie cz. 2

Post »

Polanę mam i ja. Jakaś taka chora jest. Krzaki niskie, żółciejące a jak się je choć trochę odchyli to się łamią. Podlewam je ale bez przesady. Sąsiad w malinach z wody robi sobie lustro ;:oj
Maliny nn przywiezione od siostry i posadzone na wiosnę tego roku owocują super. Są tak w pas. Natomiast mam ich mało.
Jak szeroki może być rząd malin tak żeby można było z jednej strony dosięgnąć owocu? Tak ze 30 cm?
Inni sąsiedzi mają czarne maliny...ale oni mają działkę lat 30 i już nie pytam co tam jest nasadzone. Masa odmian już w handlu jest nie do znalezienia.

Pozdrówki :)
Pozdrawiam Jola
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2547
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Maliny

Post »

Mam pytanie. Czy sypiecie pod maliny nawóz jesienny? Jeśli tak to kiedy? Ja mam kilkanaście krzaczków letnich owocujacych na pędach zeszłorocznych i te lekko posypalam, ale pod takie, które teraz owocują jakoś nie mam sumienia. A jak skończą się owoce to już będzie pewnie za późno, bo maliny są do przymrozków.
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”