Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 5

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 5

Post »

Za dużo zawiązanych pomidorów i stąd to opóźnione dojrzewanie.Trzeba będzie w przyszłości przerzedzać grona,jak to się robi w deserowych odmianach winogron :wink:
Awatar użytkownika
mtw
50p
50p
Posty: 64
Od: 1 paź 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 5

Post »

A oto moje pomidory gruntowe, odmiana malinowa nieznana z nasion wydłubanych zeszłego roku z pomidorów kupionych w sklepie. W smaku bardzo dobre.

Pomidory raczej średnie lub małe, dużych jest bardzo niewiele. Co ciekawe, wciąż kwitną :)

Łącznie 15 krzaków. Wysiane na początku marca, do gruntu wsadzone część w połowie maja, a część pod koniec maja.

To są moje pierwsze pomidory, więc mam małe doświadczenie, ale wydaje się, że jak na pierwszy raz nieźle.

Nie były dodatkowo nawożone, ani przerzedzane, ani czymkolwiek opryskiwane.

Zdjęcia sprzed 2 tygodni, sukcesywnie dojrzewają.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 5

Post »

Jak to nie były przerzedzane? Rosną na tyle pędów, na ile chciały?
Awatar użytkownika
mtw
50p
50p
Posty: 64
Od: 1 paź 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 5

Post »

Tak. Może z jeden krzak miał lekkie przerzedzanie, ale większość nie.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 5

Post »

No to niezły numer z Ciebie :D . Najważniejsze, że się udało i jesz swoje pomidorki ;:333 . A że nie olbrzymy? No cóż, dla mnie liczy się smak i to, że bez chemii.
Alyaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2003
Od: 30 sie 2013, o 16:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 5

Post »

Ja co roku mam jakieś krzaczki co rosną na żywioł - w tym roku na balkonie i w gruncie samosiejki. W gruncie od początku sierpnia już też sobie rosną jak chcą.
tysonka
500p
500p
Posty: 861
Od: 20 lut 2012, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 5

Post »

Myślę, że jak na pierwszy raz to jest bardzo dobrze ;:333
Są niewielkie, bo nie przerzedzałeś, już pewnie wiesz, że regulując pędy i grona możemy wpływać na wielkość.
Najważniejsze, że przynosi Ci to radość ;:108
Adas11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 621
Od: 22 mar 2012, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnicy

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 5

Post »

Co roku sadzę Pomidor Marmande ale w tym roku krzaki są wyższą mają łodygę gruba a owoce 30-60 gram ale w inne lata miałem ok 90-150 g (nasiona z Lidla a w poprzednich latach z Biedronki).
W tym roku mam 1 raz Aussie owoce wielkości 50-100 g ale teraz widzę 1 na krzaku zielony który ma ok 150 g . (nasiona z allegro 11 odmian ) .
W tamtym roku miałem odmiany bardzo plenne a w tym niektóre odmiany niestety przeciętnie owocujące .
Czy tylko ja mam takie odczucie że w inne lata niektóre odmiany owocowały dużo lepiej niż w tym roku ?. :)
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 5

Post »

besia pisze:A popryskałaś dzisiaj HT z krochmalem ?
Besia,HT pryskałam ,ale teraz jakoś zaniedbałam i stąd moje obawy ,chociaż i tak 2 razy prysnęłam chemią jak wiedziałam ,że nie dam rady dopilnować.Pomału zaczynają się zapalać więc jest nadzieja.
Pozdrawiam Teresa :wit
Awatar użytkownika
zuzia55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2993
Od: 24 kwie 2008, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Parczew

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 5

Post »

Adas11 pisze:Co roku sadzę Pomidor Marmande ale w tym roku krzaki są wyższą mają łodygę gruba a owoce 30-60 gram ale w inne lata miałem ok 90-150 g (nasiona z Lidla a w poprzednich latach z Biedronki).
W tym roku mam 1 raz Aussie owoce wielkości 50-100 g ale teraz widzę 1 na krzaku zielony który ma ok 150 g . (nasiona z allegrooo 11 odmian ) .
W tamtym roku miałem odmiany bardzo plenne a w tym niektóre odmiany niestety przeciętnie owocujące .
Czy tylko ja mam takie odczucie że w inne lata niektóre odmiany owocowały dużo lepiej niż w tym roku ?. :)
Sadziłam kilka lat Marmande,ale owoce były wielkości 200- 300g,natomiast Aussie jest dużym pomidorem i powinien mieć 300-1000g.Z plonowaniem,to u niego róznie bywa.Czasem ma mało zawiązanych owoców.
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 5

Post »

Nie miałam pomidora Marmande , natomiast Aussie tak . Jest to dla mnie jeden ze zmaczniejszch pomidorow . Wielkość i smak rekompensują mniejszą ilość owoców na krzaku i późniejsze dojrzewanie .
Obrazek
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
mtw
50p
50p
Posty: 64
Od: 1 paź 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 5

Post »

tysonka pisze:Myślę, że jak na pierwszy raz to jest bardzo dobrze ;:333
Są niewielkie, bo nie przerzedzałeś, już pewnie wiesz, że regulując pędy i grona możemy wpływać na wielkość.
Najważniejsze, że przynosi Ci to radość ;:108
Też tak uważam. To był eksperyment czy w ogóle krzaki wyrosną i czy zaowocują. Nie spodziewałem się takich efektów.

Przy odrobinie lepszej pielęgnacji i sprawdzonych, dobrych odmianach pewnie będzie jeszcze lepiej...

Jesienią w miejscu gdzie będą w przyszłym roku pomidory nasypę nieco obornika krowiego w granulkach i kompostu, przekopię i zmieszam z ziemią. Wiosną ponownie przekopię.
Adas11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 621
Od: 22 mar 2012, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnicy

Re: Amatorzy pomidorów gruntowych. Część 5

Post »

Obok mam pomidora Coustralee który 1 owoc warzył niecałe 800 g a więc się pytam bo nasiona kupiłem na allegro 11 odmian a 7 odmian na 100 % są te co kupiłem.
Ze względu że 2 tygodnie spóźniłem się z sadzeniem to z 11 odmian jeszcze nie dojrzały GERMAN ORANGE STRAWBERRY i Prudens Purple .
Dodam że Marmande i Aussie ma bardzo grube łodygi .
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”