Mój Raj cz. V

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój Raj cz. V

Post »

Grażynko, melduję cię u ciebie ;:108 fajnie, że wreszcie otworzyłaś nowy wątek ;:168 . Dałaś po oczach tymi liliami, szkoda, że nie można przywołać ich zapachu ;:224 Jeszcze się dobrze lato nie skończyło, a ja już marzę o kolejnym lipcu :lol:
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Mój Raj cz. V

Post »

Grażynko, suszy u Ciebie nie widać, ale na rachunku pewnie zobaczysz, kolorowo u Ciebie ;:138
Awatar użytkownika
MariaWy
1000p
1000p
Posty: 2031
Od: 3 lip 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój Raj cz. V

Post »

Witaj Grażynko :wit ale u Ciebie jeszcze kwiatów kwitnie u mnie większość nie dała rady susza je zmogła , lilie masz cudne ;:138 ;:138
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
gracha
1000p
1000p
Posty: 4328
Od: 23 maja 2012, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój Raj cz. V

Post »

Witam w prawie jesienny wieczór :wit brzydko,mokro i wietrznie,nadzieja bo jutro u nas ma być 17 st.i bez deszczu,czeka mnie zrywanie malin,

Alu podczas tych największych upałów podlewałam co drugi dzień z węża cały ogród,i to na pewno pomogło utrzymać rośliny przy życiu, ale tak jak Iwonka stwierdziła suszę odczuję jak będę płaciła za wodę ;:306

Martuś witaj w moim skromnym ogródku , dobieram tak kwiaty żeby było kolorowo na rabatach od wiosny do jesieni,zawsze coś tam kwitnie,wędzarkę na działce wymyślił mąż ,spełnia po kolei swoje marzenia,on już nie pracuje zawodowo,niech więc realizuje się w ogrodzie,a jest co robić ja sama jak pracuję to nie dałabym niestety rady utrzymać w takim porządku jakim mamy,musimy uzupełniać się ,,

Sabinko mam sporo lilii ale Twoich nie przeskoczę,też bym chciała żeby kwitły bez przerwy,nowe orientalne wsadzasz na wiosnę czy jesienią :?:

Marysiu mało Cię na forum ,zajęta jesteś pewnie wnukami,nam teraz doszedł obowiązek chodzenia z wnukami do przedszkola i do szkoły,rodzice bardzo zapracowani,
pozdrawiam gorąco :wit

Portreciki moich kwiatków z ostatniego tygodnia,bo po dzisiejszym dniu już nie będą takie piękne,wiatrzysko powyginało dalie we wszystkie strony :(


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Gracha
Mój Raj cz.5
Moje wątki
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój Raj cz. V

Post »

Witaj Grażynko :wit
Widzę ,że u Ciebie nic nie jest popalone ,wszystko ładnie się prezentuje .
Ja na szczęście nie podlewam bo mimo tej pogody ziemia w miarę wilgotną tylko te co mają krótkie korzonki mogły ucierpieć .
Moim roślinom zaszkodziły ślimaki i gorące słońce i właśnie przez to mam duże straty liście normalnie są ususzone . :(
Pięknego dnia i zdrówka życzę ;:3
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój Raj cz. V

Post »

Witaj Grażynko,
na tak niewielkiej przestrzeni zgromadziłeś ogromną ilość przepięknych kolekcji roślinności ;:108
Lilie, żurawki, jeżówki, hortensje, róże... cudnie ;:215
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój Raj cz. V

Post »

Grażynko ogród soczyście zielony i pełen kolorów. ;:oj Róże w kroplach cudne i fioletowe astry wyjątkowo mi się spodobały. Hortensje ślicznie się przebarwiają, nie ususzone. ;:215
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Mój Raj cz. V

Post »

Witaj Grażynko,super ,że u Ciebie popadało,u mnie nic nie ma deszczu ,niby się chmurzy dookoła i tyle ,wieją wstrętne wiatry i jeszcze bardziej wysuszają rośliny, więc podlewam dalej ,dzisiaj pojechałam do lasu zobaczyć czy są już rydze ,ale nic nie ma ,chociaż w lesie było mokro ,może lada dzień się pokażą ,mam pół godziny drogi samochodem na te rydze to będę zaglądać ,wszystkie zapasy rydzowe się skończyły,Twój ogródek jest uroczy,pozdrawiam i miłego dnia życzę ;:168
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój Raj cz. V

Post »

Witaj Grażynko. ;:196
Ogród piękny, rośliny rosną jak szalone. ;:333
Berberysy, to moja stara miłość, która przetrwała różne fascynacje ogrodowe.
Serdeczności zostawiam. ;:167
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
Awatar użytkownika
gracha
1000p
1000p
Posty: 4328
Od: 23 maja 2012, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój Raj cz. V

Post »

Alu na aurę nie mamy wpływu,musimy pogodzić się z takim stanem jaki jest, u nas od czasu do czasu przez lato popadało,jeśli w ciągu dwóch dni nie spadł deszczyk,to ja w czasie tych upałów wieczorkami podlewałam całą działkę ,obecnie nie podlewam ,bo co rusz popaduje,no i dobrze ,poletko po ogórkach dzisiaj pokryłam kompostem ,ziemię wymieszałam i posadziłam truskawki :wit

Witaj Zuziu w moim skromnym raju,w ciągu pięciu lat dorobiłam się trochę roślinek i kwiatków,ale jeszcze by się chciało ,tylko ogródek nie z gumy,i tak mąż po długich namowach oddał kawałek trawnika i będę tworzyć nową rabatę ,doniczkowe koniecznie przed zimą muszą się znaleźc w ziemi :wit

Soniu jestem dumna że udało mi się utrzymać ogród w dobrej kondycji,bardzo Ci dziękuję za pochwały ,teraz jak się ochłodziło nabrałam ochoty do dalszej pracy w ogrodzie,chcąc żeby było normalnie trzeba się narobić,dobrze że ta praca jest dostrzeżona i w tym roku skromnie mówiąc dostaliśmy wyróżnienie za wzorową działkę :wit

Matuś i mój mąż też czeka na grzybki ,bo jest zapalonym grzybiarzem ,u nas ostatni pada co dziennie ,być może jeszcze grzybków pojemy,
dzisiaj jak przygotowywałam zagon na truskawki było mięciutko,lubię robić w takiej ziemi,wyrwałam też część buraczków i teraz właśnie się gotują,spokojnej nocki :wit

a to nagroda za naszą pracę na działce,głupio tak się chwalić bo nie robimy tego na pokaz tylko dla satysfakcji ,mamy z tego korzyści i przyjemność



Obrazek


metamorfoza mojej Wanilki ,w tym roku robi to wspaniale,jestem nią zachwycona :tan




Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Gracha
Mój Raj cz.5
Moje wątki
Awatar użytkownika
gracha
1000p
1000p
Posty: 4328
Od: 23 maja 2012, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój Raj cz. V

Post »

Witaj Dorotko, lubię też berberysy ze względu na ich kolory,na rabatach ładnie się prezentują.mam dwie miniaturki i jeden normalny,więcej nie było by gdzie wsadzić,pozdrawiam Cię serdecznie :wit
Pozdrawiam Gracha
Mój Raj cz.5
Moje wątki
Awatar użytkownika
ewunia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5092
Od: 1 lis 2012, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mój Raj cz. V

Post »

:wit
Przecudny liliowy wstęp, a te nakrapiane to ;:167 może znasz ich nazwy?
A jak kolorowo u Ciebie ;:138
Wanilka przecudną metamorfozę przechodzi ;:224
Gratuluję dyplomu ;:63
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój Raj cz. V

Post »

Hortensja cudnej urody, Grażynko, aż się napatrzyć nie mogę. ;:138
Moje w tym roku kiepskiej urody, ale sucho miały, to pewnie dlatego.
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”