Leśny ogród Elli - 2011

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Elu, fajnie cie widzieć, chociaż wirtualnie
wymarzony urlop jak widać udany ;:333
Twoje Liliowce cudne ;:167
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Gosiu - portret babci, według utartych schematów, kojarzy się przeważnie ze starszą panią w bujanym fotelu, na której czas odcisnął już swoje piętno....tak było kiedyś, ale dzisiaj młodość się wydłużyła, a dzisiejsze babcie wcale nie mają ochoty wyglądać na staruszki....popatrz na Agatę Młynarską, Szapołowską czy Beatę Kozidrak, czy one wyglądają na staruszki, a przecież są babciami...młodość, to stan ducha i to w jakiś sposób przekłada się na wygląd zewnętrzny.
Trzeba przełamywać skostniałe stereotypy ;:172

Jeśli wymienisz rośliny ilość pozostanie ta sama...a jeśli się nie możesz zdecydować...pozostaje rzut monetą :wink:
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Aniu - i mi również jest miło widzieć Twoją sympatyczną buzię ;:168
Planujemy z M kolejny wypad do Chorwacji....tyle jest tam jeszcze do zobaczenia cudownych miejsc...ale już w innym terminie, gdy jest tam chłodniej, raczej pod koniec sierpnia/wrzesień...zdecydowanie wolimy umiarkowany klimat.

Gdy większość liliowców już przekwitła są też takie, które kwitną w późniejszym terminie i bardzo fajnie, prawda, że jeszcze można się cieszyć ich kwiatami.

Oto one:

Beautiful Olsztyn ....pierwszy kwiat nie pokazał całej swej urody bo noc była chłodna, ale zapowiadają powrót upałów (o matko, znowu! ;:oj ) więc może następne kwiaty będą ładniejsze

Obrazek

od Ismeny

Obrazek

Obrazek

Kwanso

Obrazek

A te już przekwitły, ale wciąż kwitną na zdjęciach :wink:

Supersistious

Obrazek

Lip Smack

Obrazek

Od Ismeny

Obrazek

Ed Murray

Obrazek

NN

Obrazek

Eyes That See

Obrazek

Awesome Blossom

Obrazek

Ignacy Domeyko

Obrazek

Jennifer Trimmer

Obrazek
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Piękne te karbowane liliowce :)
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Sylwio te z falbanami mają chyba.najwięcej zwolenników, ale i te o prostszej formie też podobają się wielu osobom :D
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11682
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Piękne liliowce i wiele odmian.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Niesamowita kolekcja liliowców. ;:138 ;:138
Co jeden to piękniejszy. ;:433
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Raczej nie będę dosadzała, tylko przesadzała. Część roślin całkiem wyleciała, część pójdzie na zwolnione miejsca, Muszę rozluźnić tę ciasnotę.
Liliowce ;:167
Mam kilka nowych, ale to niespodzianki, bo darowane.
Nie wiem dlaczego kilka liliowców u mnie zanika.
Nie kwitły od zeszłego sezonu i jak wykopałam miały bardzo małe karpy.
Czy to przez suszę?
x-ja
---
Posty: 4936
Od: 11 wrz 2008, o 19:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Miło widzieć Elę i Milenkę :D
To sobie dziewczyny powczasowały ;:65 ja takich widoków nie miałam za to temperaturę a owszem :lol:

Się nie gniewa, przesyłka wisi , w przyszłej pięciolatce powinna dotrzeć do odbiorcy :oops: :;230 jak nie to dotrze pod inną postacią , wirtualne buziaki , uściski , dobre życzenia o ile taką zapłatę też preferujesz :wink:

Ela , Elcia , działasz już coś w ogrodzie ? popadało ? jak samopoczucie ? opalałaś się ?
Ja, dopiero mam zamiar podłubać , samopoczucie ujdzie , a co do opalania , to murzynek ze mnie ;:224

Cieplutkie pozdrowienia z zimnej Warmii Elka śle ;:cm

Ps . Liliowce masz cudne ;:167 to oczywista .
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16010
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Ellaa pisze:
W tym roku bardzo dużo liliowców postanowiło pokazać swą urodę, czekam więc niecierpliwie na ich piękne kwiaty, które powoli zaczynają się otwierać do słoneczka.

Obrazek
Szkoda, że porzuciłaś tak pięknie prowadzony wątek. Jestem szczerą fanką Twojego ogrodu i Twoich mistrzowskich zdjęć. Oglądam je po kilka razy. Zwłaszcza liliowce są w Twoim wydaniu wręcz rewelacyjne. Mało kto potrafi je tak przepięknie ukazać.
Gdybyś kiedykolwiek zajrzała tu jeszcze, mam prośbę. Bardzo mnie ciekawi, jak wygląda ten powyższy fragment Twojego ogrodu w momencie, kiedy liliowce kwitną. Przejrzałam dokładnie cały wątek, ale nigdy nie znalazłam takiego ujęcia. Przeważnie widzę portrety liliowców, ale w całości ta rabata musi wyglądać bajecznie. Czy nie zrobiłaś jej ani jednego zdjęcia? Pozdrawiam Cię serdecznie, Elu.
Awatar użytkownika
Ellaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2591
Od: 6 lip 2008, o 23:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Żarki Letnisko/Częstochowa
Kontakt:

Re: Leśny ogród Elli - 2011

Post »

Witam Cię Wandziu serdecznie, jak i wszystkich, którzy jeszcze czasem odwiedzają mój mocno zakurzony wątek.
Wybacz, że nie odpisałam od razu, trochą trwało zanim zebrałam się na odpowiedź, rzucającą nieco światła na moją historię, którą dane mi było przeżyć, a nie jest to łatwe do opowiedzenia.
Bardzo mi miło, że jesteś fanką mojego ogrodu i doceniasz fotografie, na których uwieczniam urodę liliowców, które wciąż zajmują pierwsze miejsce na liście moich ulubionych kwiatów. Nie pamiętam, czy zrobiłam tej rabacie zdjęcie w czasie kwitnienia, musiałabym przejrzeć mnóstwo zdjęć, jak na takie natrafię, to podrzucę.

Porzuciłam nie tylko bywanie w przestrzeni Internetu, ale mój ogród, moje pasje, moje stare życie z powodu "tornada", duchowego tornada, które przetoczyło się przez moje życie burząc mój dotychczasowy światopogląd jak domek z kart. Doświadczyłam czegoś, co Biblia określa "zrzuceniem łusek z oczu", jest to otrzymaniem z Góry, możliwości dostrzeżenia i zrozumienia prawdy o otaczającym nas świecie, otwarciem umysłu. Szok jaki temu towarzyszył był okupiony głęboką depresją i wieloma przykrymi doświadczeniami. Świat, w którym żyjemy jest zupełnie inny i tylko poprzez biblijny pryzmat można zrozumieć, co się na tym świecie dzieje i dlaczego się dzieje. Długo by o tym pisać, właściwie, to powinnam napisać książkę o tym, czego doświadczyłam, a doświadczyłam rzeczy nadprzyrodzonych, być może kiedyś dojrzeję do tego, by opisać wydarzenia, które się działy, a wiele się działo za sprawą Mocy Bożej, w którą kiedyś nie wierzyłam.....pewne przygotowania już poczyniłam, czas pokaże.
Obecnie mam pokój ducha, pokój jakiego świat nie daje, jestem inną osobą, nowym stworzeniem, z nowym sposobem myślenia, rozumienia, w Biblii określanym jako - metanoia - odmiana umysłu - nawrócenie, z głęboką wiarą w Boga, który istnieje i działa przemieniając ludzkie życie według swojej Woli, której nie można się przeciwstawić, gdyż: "Dary łaski Bożej i powołanie ze strony Boga są rzeczą nieodwołalną." Rz 11,29
Cieszę się tym, co Bóg mi dał gdyż: "Wszystko, cokolwiek człowiek może otrzymać, jest mu dane z nieba." J. 3,27

Jak np. te piękne kwiaty z mojego ogrodu, które wciąż uprawiam i którymi się znów cieszę:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie, Elżbieta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”