Krzyżówki Jarsona

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zuzia55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2993
Od: 24 kwie 2008, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Parczew

Re: Krzyżówki Jarsona

Post »

Dojrzały pozostałe krzyżówki i inna wersja JR 18,piękny duży, żółty pomidor z czerwonymi smugami miąższu .Bardzo plenny .
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Od lewej JR 18,JR 9,JR 5.Krzaki wysokie ,dobrze ulistnione,plenne i bardzo smaczne ;:333
Awatar użytkownika
jarson64
500p
500p
Posty: 554
Od: 27 cze 2011, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Krzyżówki Jarsona

Post »

Czas zaprezentować swoje:
JR/9 - K37/4 x Ananas Noir F2. Mam cztery krzaki wszystkie pod folią. Wszystkie malinowe różnią się trochę kształtem owoców, odziedziczyły dużo po K37, krzaki bardzo podobne, po kwiatach było już widać podobieństwo. Owoce podobnie jak u K37 dość twarde w dotyku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

cdn
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
pozdrawiam Jarson
Moje krzyżówki
Awatar użytkownika
GRANIA
500p
500p
Posty: 909
Od: 3 lut 2012, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Krzyżówki Jarsona

Post »

Nie wiem dlaczego, ale patrząc na te fotki, u mnie JR9 wygląda dokładnie jak JR5 ;:oj
Awatar użytkownika
jarson64
500p
500p
Posty: 554
Od: 27 cze 2011, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Krzyżówki Jarsona

Post »

To jest drugie pokolenie i tu jest prawdopodobieństwo że poszedł bardziej w kierunku Ananas Noir. U mnie wszystkie są malinowe, ale w środku bardzo się różnią.

Obrazek
ten jest karminowy, bardzo słodki

Obrazek
ten jest różowy, nasiona otoczone zieloną galaretką, w smaku ani kwaśny, ani słodki.

Jest jeszcze jeden, który w środku przypomina bardziej czarnego pomidora, niestety nie mam zrobionego zdjęcia.
Nigdy nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie dostrzec różnicy
pozdrawiam Jarson
Moje krzyżówki
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Krzyżówki Jarsona

Post »

Witaj Jarson, miałam przyjemność uprawiać w tym roku 11 Twoich krzyżówek, wielkie dzięki za nasionka ofiarowane na Akcję :D
Wszystkie wyhodowane z nich pomidorki były plenne i smaczne. Posadziłam przeważnie po jednym - dwa krzaczki, ale numeru 18 więcej, bo chciałam namierzyć takiego ładnego zieleńca, jakiego Ty pokazałeś :) Nie udało się, ale za to pokazały się 3 zupełnie różne pomidorki - żółto-malinowy, wielki bicolor, ciemny średniej wielkości i zielono-żółta zeberka.
Ale może po kolei:

JR/5 - ładne, średnie i duże owoce w typie befsztyk, brązowo-mahoniowe z zieloną galaretką; miąższ soczysty, zrównoważony, smaczny, bardzo fajne połączenie lekko dymnego smaku Cherokee Purple i owocowego Ananas Noir; krzak wysoki, silny, jeszcze rośnie i nie choruje; liść regularny.

Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Krzyżówki Jarsona

Post »

JR/7 - owoce w typie befsztyk, dojrzewając przebarwiają się na zielono-żółto-brązowo z malinowym rumieńcem; miąższ wewnątrz zielony z malinowym marmurkiem, typowy bicolor; bardzo smaczny, soczysty, masłowy, słodko-kwaskowy; krzak wysoki, silny, również jeszcze nieźle się trzyma; liść regularny.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Krzyżówki Jarsona

Post »

JR/9 - średnie i duże owoce, befsztykowe, ciemnoczerwono-malinowe z zieloną galaretką; miąższ jędrny, soczysty, w smaku mocno zrównoważony, pyszny; owoce zarówno smakiem, jak i jędrnością bardzo przypominają K/37; krzak wysoki, silny, nie chorował; liść regularny.

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Krzyżówki Jarsona

Post »

JR/13 - owoce duże i bardzo duże, największy ważył ok. 700g; w typie befsztyk, dojrzewając miały wyraźnie, zielone smugi od szypułki, które w pełni dojrzałości zanikały a pomidorki ostatecznie wybarwiały się na ciemnożółto; przepyszne, o zrównoważonym, słodko-kwaskowym smaku; krzak wysoki, silnie rosnący, zdrowy, liście duże, regularne.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Krzyżówki Jarsona

Post »

JR/15 - prześliczne i smaczne, okrągłe owoce w typie cherry, o średnicy ok. 2-3cm, osadzone były w długich gronach po ok. 15-20szt; pięknie się przebarwiały w trakcie dojrzewania - od zielonego, przez fioletowo-granatowy, bordowy a w końcu czerwony z leciutkim fioletowym rumieńcem przy szypułce.

Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Krzyżówki Jarsona

Post »

JR/17 - lekko żebrowane, nieregularne w kształcie, czerwone owoce, średniej wielkości, soczyste, smaczne, kwaskowe. Krzak zdrowy, silny, wysokorosnący, liść regularny.

Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Krzyżówki Jarsona

Post »

Teraz wspomniane "osiemnastki". Miałam trzy typy i "roboczo" oznaczyłam od 1 do 3, można to oczywiście zmienić :)

JR/18/1 - przepyszne, o owocowym, zbalansowanym smaku, duże i bardzo duże befsztyki, żółto-malinowy bicolor, spłaszczone, lekko żebrowane; krzak wysoki, liście duże, regularne.

Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Krzyżówki Jarsona

Post »

JR/18/2 - niewielkie, ciemne owoce, o smaku typowym dla ciemnych pomidorów, lekko dymnym, słodko-kwaśnym, smaczne; krzak wysokorosnący, zdrowy, liść regularny.

Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
cantati
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2120
Od: 10 lut 2012, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Krzyżówki Jarsona

Post »

JR/18/3 - średniej wielkości, zielono-żółta zebra, o lekko spłaszczonych owocach w typie befsztyk; miąższ kremowo-zielony, soczysty, bardzo smaczny, słodko-kwaskowy; krzak wysoki, silnie rosnący, liść regularny.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Dorota
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”