Uprawa melonów cz. 2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8630
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

Ja kiedyś załatwiłam pomidory na tarasie,było gorąco,to ja je solidnie wodą i zamiast lepiej to gorzej,liście pożółkły i już lepiej nie było,chyba korzenie zadusiłam,oczywiście odpływ był.
jondi
500p
500p
Posty: 725
Od: 3 kwie 2014, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

Oj nie mogę zamieszczać zdj z tel a pomyslałam, że chyba doniczka przelana i to pasuje do powyższego postu. Zrobiłam przerwę w podlewaniu i choc liście zostały juz żółte i jeszcze brązowe plamy ale przynajmniej nie wiszą zwiędłe. Melonik przestał rosnąć, trudno.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8630
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

Wczoraj pierwszy bosman zjedzony(warto uprawiać).Dojrzał mniejszy a większe się ociągają,niektóre to prawdziwe okazy,trochę liście zasychają,może to mączniak ?
wokan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1086
Od: 22 lip 2015, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DW

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

U mnie zostało kilka niedobitków na zagonie. Większość Emirów i Seledynów już zjedzona... pychotka... :) Reszta albo w lodówce albo w komórce.
Zostały mi tylko uprawiane w pionie melony z nasionek przywiezionych z Teneryfy jak na zdjęciu. Chyba jakieś późne. Może ktoś wie co to za odmiana?
Ja stawiam na melona zielonego (Piel de Sapo?)

Obrazek
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

U Was takie dorodne, a u mnie w folii dopiero 2 pierwsze dziś dojrzały, a reszta dopiero nabiera masy. Może w gruncie jednak im lepiej?
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

Elu, u niektórych dojrzały - i ci się chwalą - u innych nie :( . Ja mam tylko w gruncie i z niecierpliwością czekam na pierwsze owoce, już są dwa duże i nawet zmieniają kolor, ale jeszcze nie pachną. Problem w tym, że jest to mix odmian od Marginetki i do końca nie wiem jakie mają być docelowo. Mam jeszcze kilka krzaczków Oranje ananas, które wysiałam dość późno i dopiero zaczynają wiązać - więc mała szansa. Chociaż w ubiegłym roku likwidowałam zagonek z melonami w drugiej połowie września więc jak dalej będzie tak ciepło może coś z tego będzie.
Dorota
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

Dojrzewanie melonów zależy od odmiany. Też mam mix od Marginetki- największe ,ciemnozielone,żebrowane (zdjęcie chyba na poprzedniej stronie) w ciągu dwóch dni przebarwiły się na złoto-pomarańczowy kolor( w gruncie). Że są już dojrzałe ,poczujesz po zapachu :)Pachną cudownie z daleka. U mnie już zjedzone- były pyszne,słodziutkie i soczyste. Smakowały wybornie zarówno w sałatce ,jak też jedzone bezpośrednio w plastrach.( schłodzone) . Świetny przysmak na obecne upały ;:333
Inne odmiany jeszcze niedojrzałe . Nawet w tunelu,mimo,że sadzone jednocześnie. W sumie to nawet lepiej- starczą na dłuzej :)
Pozdrawiam serdecznie- Ela
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8630
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

Też mam takie zielone żebrowane i zielone nakrapiane,porosły bardzo duże,codziennie klękam i wącham a tu nic,teraz będę wyglądać zmiany koloru.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

Dzisiaj pokaże tylko 3 melony :roll: Ja już nie wiem jaka to odmiana :evil: Wydaje mi się że to Junior ;:204
Obrazek
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2425
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

Ja też jeszcze czekam z degustacją aż dobrze dojrzeją .
katarzynus
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 6 maja 2013, o 20:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

Ja już jestem po konsumpcji pierwszych owoców :) :
Obrazek
Obrazek
Melon EMIR, uprawiany pod folią, przed zerwaniem sprawdzałam zapach i czy jest miękki po przeciwległej stronie od ogonka. Zapach cudowny :) Smak również, dawno nie jadłam takich dobrych melonów i to nie jest tylko moja opinia :D
Jedyny problem to wiązanie owoców. W folii zawiązały mi się tylko 3 na 3 krzaczki , było dużo małych ale się nie zawiązywały, mam nadzieję że jeszcze się uda. Z kolei w gruncie gdzie posadziłam tylko po to żeby nie wywalić roślinek, mam zawiązanych 5 owoców na 2 krzaczkach, ale dojrzewają duuużo wolniej niż w folii.
Melony mam pierwszy rok i na pewno będą w kolejnych latach :)
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

Moje zżółkły z dnia na dzień, a pachniały... ;:224 Jeden to sam odłączył się z szypułki To były odmiany Frant i Melba-ten drugi dużo słodszy od pierwszego. Niebo w gębie ;:167
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Uprawa melonów cz. 2

Post »

W tym roku urodzaj na melony :) A pyszne,słodziutkie ;:224
Mój pierwszy dojrzały,największy.
Obrazek Obrazek

Dzisiaj dojrzały kolejne:
Obrazek
Pozdrawiam serdecznie- Ela
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”