Jakie garnki wybrać?

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
Awatar użytkownika
ogor
50p
50p
Posty: 58
Od: 12 wrz 2008, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: NORDJYLLAND - Pn Dania

Re: Zdrowa zywnosc? a co z garami w ktorych gotujemy?

Post »

rtk10 pisze:Srebro ciemnieje, bo takie są jego właściwości chemiczne - wchodzi w reakcje ze związkami SIARKI.

Postaram się wyjaśnić (w bardzo krótki i przystępny sposób) przyczyny ciemnienia wyrobów ze srebra, które jest zjawiskiem naturalnym a nie wynikiem jakiejś choroby postępującej w organizmie człowieka.

Do wyrobu biżuterii srebrnej używane są stopy srebra o różnej jego zawartości z dodatkiem przede wszystkim miedzi, która również reaguje ze związkami siarki. Siarka występuje w przyrodzie i w otaczającym nas środowisku, między innymi w powietrzu w postaci tlenków siarki - o czym świadczy pokrywanie się patyną dachów wykonanych z blachy miedzianej.

Człowiek spożywa również w swoim życiu pokarmy białkowe, które są zbudowane z aminokwasów, a te w swojej strukturze zawierają także atomy siarki. Produkty przemiany materii usuwane są z naszego organizmu częściowo także przez skórę.

Mamy w swoich kranach wodę oczyszczaną gdzieniegdzie jeszcze związkami zawierającymi aktywny chlor, co przyczynia się do naturalnego procesu ciemnienia wyrobów ze stopów srebra.

Czasami ciemnienie, czernienie (tak zwane oksydowanie) biżuterii srebrnej wykonywane jest w sposób przyspieszony metodą chemiczną i jest działaniem zamierzonym, celowym przez projektanta lub jubilera w celu uzyskania efektu "starzenia".
Oczywiscie masz racje, wieksza od mojej:) zapomnialem o siarce:( , ale wytlumacz prosze skad potoczna nazwa wsrod zlotnikow oksyda = watroba. bez urazy, traktuje to calkiem powaznie.
Przepraszam za brak polskiej czcionki
Awatar użytkownika
Manuela
100p
100p
Posty: 163
Od: 6 mar 2015, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zdrowa żywność ? a co z garami w których gotujemy?

Post »

Ogor Miałam kiedyś garnki (srebrne ) nie wiem, co miały w składzie, ale nie były tanie.( 2009 r. ) Powiem tak: wyrzuciłam je dlatego, że: po rozgrzaniu się garnka, wydobywał się z niego brzydki zapach, taki specyficzny, ponadto nie mogłam ich doszorować, bo po gotowaniu od gazu zostawały ślady. Teraz gotuję w garnkach emaliowanych i jest ok, nie uwalnia się zapach, łatwo się je czyści. Natomiast moja teściowa ma stare garnki, też srebrne, ale jakby metalowe i chyba te były najlepsze :), ale one kupione w latach 70 :wink:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 5&start=98" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 7#p5448877" onclick="window.open(this.href);return false;
rtk10
100p
100p
Posty: 185
Od: 12 sie 2011, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: woj. mazowieckie

Re: Zdrowa żywność ? a co z garami w których gotujemy?

Post »

ogor,
przepraszam za długi czas oczekiwania na moją odpowiedź.
Nie znam żadnych badań naukowych, które potwierdziłyby, że proces ciemnienia wyrobów ze srebra ma związek z jakąkolwiek chorobą naszego organizmu.

Używana przez jubilerów nazwa "wątroba siarczanowa" jest określeniem jednego ze związków chemicznych używanych w procesie czernienia metodą chemiczną wyrobów ze srebra. Związek ten jest solą kwasów wielosiarkowodorowych, czyli w swoim składzie zawiera aniony siarki. Posiada dość charakterystyczny, nieprzyjemny zapach, który w trakcie obróbki chemicznej jeszcze bardziej się nasila. Ta, dość specyficzna woń przypomina rozkładającą się wątrobę i stąd wzięło się to określenie.

Będąc w temacie garnków i związków chemicznych oraz ich oddziaływaniu na nasz organizm, to nie ma wątpliwości, że toksyczny wpływ mają związki glinu.

Subiektywnie, idealne do przygotowywania są garnki szklane.

Manuela,
czy te Twoje garnki srebrne miały wybitą próbę i ewentualnie jaką? Jak grube miały ścianki? Może gdzieś zachowały się ich zdjęcia?
Awatar użytkownika
Manuela
100p
100p
Posty: 163
Od: 6 mar 2015, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zdrowa żywność ? a co z garami w których gotujemy?

Post »

Niestety, nie mam ani jednego już z tych garnków.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 5&start=98" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 7#p5448877" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
majalis2013
500p
500p
Posty: 624
Od: 20 mar 2013, o 08:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Zdrowa żywność ? a co z garami w których gotujemy?

Post »

P...k, Z...r czy A...y - gary jak gary same nie gotują, a właściwie nic o nich rzetelnego( nie opowiadanego przez sprzedawców) dowiedzieć się nie można. A tego nie lubię :?
Ja wróciłam do garnków emaliowanych,stare sprawdzone niestety ze względu na ulegnięcie modzie wyrzuciłam. A szkoda.
Ktoś napisał że wytrzymują góra cztery lata. I o.k,co za problem je po takim czasie wymienić. I przynajmniej wraz z remontem kuchni będę miał nowy garnkowy design :D
Agata
Awatar użytkownika
ogor
50p
50p
Posty: 58
Od: 12 wrz 2008, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: NORDJYLLAND - Pn Dania

Re: Zdrowa żywność ? a co z garami w których gotujemy?

Post »

rtk10 ,,Nie znam żadnych badań naukowych, które potwierdziłyby, że proces ciemnienia wyrobów ze srebra ma związek z jakąkolwiek chorobą naszego organizmu,, Nie masz racji i nikt naukowo tego nie udowodnii bo im NIEWOLNO:) A co do watroby to mysle ze nazwa nie pochodzi od zapachu, tylko od czarnej krwi, bo niby skad zlotnik ma wiedziec jak smierdzi watroba? Watroba - chemia smierdzi zgnilymi jajami +50% :). (caly czas mowa o starej bizuterii proby 0.800) znam kobiety ktore posiadaly bizuterie 0.925 i tez czernialo, sciaganie do kapieli i codziennej toalety nic nie pomagalo, tak samo zmiana kosmetykow jak i nie korzystanie z nich. No i wracamy do teorii starych zlotnikow. Powiekszona watroba - ludzka, powoduje nadmierne pocenie sie, a pot ludzki to niemal cala tablica Mendelejewa, jak amoniak, sol, kwasy rozne np. mlekowy itd. ktore w nadmiarze rozpuszczaja syf zawarty w srebrze.
Przepraszam za brak polskiej czcionki
Awatar użytkownika
ogor
50p
50p
Posty: 58
Od: 12 wrz 2008, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: NORDJYLLAND - Pn Dania

Re: Zdrowa zywnosc? a co z garami w ktorych gotujemy?

Post »

Kaja pisze:Ja wyciągnęłam z zakamarków emaliowane garnki już jakiś czas temu. Nie zastanawiałam się czy gary stalowe są zdrowe,czy nie ale denerwowały mnie te wiecznie nadpalone w nich uchwyty i trudne do utrzymania w czystości pokrywki.
W Polsce nie ma żadnego problemu z kupieniem emaliowanych sprzętów.Kupisz je w każdym supermarkecie i sklepie z gospodarstwem domowym.

Kaja przywiazlem z Polski caly komplet garow emaliowanych:) jestem zadowolony, bo tanie, wysokie, zgrabne, zdrowe, ladne:) - dodaja koloru, jakos tak ladniej na piecu:) a to cieszy oczy:). Jak jedna z Kolezanek pisala, ze trzeba niemal co 4 lata wymieniac, to wymienie. Te z nierdzewki tez traca swoj urok po paru latach.
Przepraszam za brak polskiej czcionki
Kaja
500p
500p
Posty: 849
Od: 29 sie 2006, o 20:40
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zdrowa żywność ? a co z garami w których gotujemy?

Post »

Cieszę się,że jesteś zadowolony z zakupu.Być może,że współcześnie produkowane wytrzymuję tylko cztery lata.Dawniej widać nie znali technologicznych sztuczek i trwałość była lepsza.Ja mam jeszcze dwa garnki emaliowane z kompletu kupionego w NRD w połowie lat siedemdziesiątych.Pozostałe zostały wyrzucone tylko dlatego,że spadły na podłogę i odpadły kawałki emalii.
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1082
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zdrowa żywność ? a co z garami w których gotujemy?

Post »

Moje garnki, to również w większości emaliowane, oprócz stalowego sokownika (nie widziałam emaliowanych, były jedynie do wyboru jeszcze aluminiowe, które jak wiadomo są szkodliwe - ktoś wspominał nawet o związkach glinu) i kilku metalowych, które kiedyś dostałam. Poza tym kupiłam sobie kilka lat temu (na pewno więcej niż 4) "podłoże" taki: http://www.garneczki.pl/produkt/garnek- ... y-7-l,2379 , albo podobny i to jest też jest podobno emalia, ale naprawdę nie do zdarcia. Gotuję w nim nie tylko podłoże, ale przede wszystkim przetwory ( a robię ich dużo). Nawet jeśli coś się przypali, co staje się bardzo rzadko, to łatwo to doczyścić bez zarysowań. Naprawdę jestem zadowolona.
idealne do przygotowywania są garnki szklane.
gdzie takie garnki kupujecie?
pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
ogor
50p
50p
Posty: 58
Od: 12 wrz 2008, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: NORDJYLLAND - Pn Dania

Re: Zdrowa żywność ? a co z garami w których gotujemy?

Post »

Ewikk wpisz w google ,,garnki olkusz,, stara dobra szkola, tak mysle
Przepraszam za brak polskiej czcionki
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1082
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Zdrowa żywność ? a co z garami w których gotujemy?

Post »

Nie wiedziałam, że Olkusz produkuje garnki szklane, bo emaliowane, właśnie mam z Olkusza lub Rybnika.
pozdrawiam Ewa
Awatar użytkownika
ogor
50p
50p
Posty: 58
Od: 12 wrz 2008, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: NORDJYLLAND - Pn Dania

Re: Zdrowa żywność ? a co z garami w których gotujemy?

Post »

Ewikk przepraszam, wpisz w google VISIONS garnki, ale uprzedzam, ceny zwalaja z nog ;:77
Przepraszam za brak polskiej czcionki
Awatar użytkownika
marzena06
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3072
Od: 4 cze 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Jakie garnki wybrać?

Post »

Hm fajne rzecz gustu ,ja w ubiegłym roku dostałam w prezencie garnek żeliwny , ciężki masywny , rewelacja , szybko się w nich przygotowuje potrawę ,w dodatku długo utrzymują ciepło potrawy się nie przypalają ,wadą jest waga ;:306 ;:306 ;:306 a że teraz jestem na etapie rewolucji kuchennej , wymiana mebli zastawa itd... te garnki trafiły na listę zakupów :wit
Kwiat jest uśmiechem rośliny Pozdrawiam Marzena
Moje wątki
Marzenkowo cz.1
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”