Ogródkowy bloog cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
elakuznicom
500p
500p
Posty: 663
Od: 13 cze 2012, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogródkowy bloog cz.2

Post »

Anulko no cudne te kępy , i najpiękniej wyglądają właśnie w tej postaci , ja na takie muszę poczekać , co do koloru masz rację , w zeszłym roku Destined To See
był w takiej tonacji jak Twój a w tym bardziej żółty i kwiat jakby nie do końca rozwinięty , nawet nie wstawiłam jego zdjęcia w wątku bo byłaby to dla niego antyreklama ,
część liliowców mam takie jak u Ciebie ale i są takie których nie mam , jak zrobię nowe miejsca dla nich wówczas porozmawiam z Tobą o wymianie lub odkupieniu
Być może jutro pojedziemy na działkę , zobaczę co tam zakwitło , Aniu podglądałam , jak ostatnio byłam , pędów kwiatowych u niektórych - czy jeżeli nie wytworzyły do tej pory to znaczy ,że już nie wytworzą ? czy będą po prostu późnej kwitły ?
ten to chyba jeden z niższych ? ale prześliczny ...
http://images66.fotosik.pl/1033/98109a44b74f87ee.jpg

;:196 ;:196 :wit
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródkowy bloog cz.2

Post »

Elu!
Niektóre moje kłącza też nie mają (jeszcze, mam nadzieję) pędów kwiatowych ale Tadeusz pocieszał mnie,że być może są to te późno kwitnące i pąki mogą się jeszcze pojawić.
Ten liliowiec, którego wskazałaś jest na razie NN ale może uda się go zidentyfikować.Przywiozłam go od Tadeusza jako Crazy Iwana, tzn rósł sobie w donicy razem z Crazy Iwanem ale to kłącze posadzone było w drugim rogu więc miałam od razu podejrzenie,że trafił mi się przez przypadek jakiś gratisik :D W ubiegłym roku nie zakwitł. Jest wysoki i raczej masywny.
Wyślę zdjęcia Tadkowi i może przestanie być NN.
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródkowy bloog cz.2

Post »

Dzisiejsze zdjęcia.Troszkę nawiedzona jestem :D

Obrazek
Taki busz mnie wita przy wejściu. Bardzo kameralna pora roku.

Obrazek
Jesień 2012 r. Świeżo posadzone liliowce od Tadeo

Obrazek
Ta sama rabatka dzisiaj :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek
NN

Obrazek
Summer Wine

Obrazek
Roczna siewka po Marylin Morss Jonson. Każdy następny kwiat jest ładniejszy. W zanadrzu ma jeszcze pączki :D

Obrazek
Scheherezada ma już chyba 2 metry. Burza ją oszczędziła.
Awatar użytkownika
ann_30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1159
Od: 7 mar 2012, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska-okolice Konina

Re: Ogródkowy bloog cz.2

Post »

:wit
Aniu u Ciebie to prawdziwy liliowcowy raj ;:oj Cieszę się,że kilka z Twoich okazów mogę podziwiać u siebie w ogrodzie ;:196 Dobrze,że trochę popadało bo po deszczu kwitną jak szalone :tan
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródkowy bloog cz.2

Post »

Aniu!
Jak miło Cię gościć! Bardzo się cieszę!
Mam nadzieje,że nie pomyliłam kolorków i córci zakwitły różowe.
Nie tylko deszcz wyszedł na zdrowie liliowcom ale ten spadek temperatury. Moje z dnia na dzień zaszalały a ja z radości :heja
Tyle czekania na to kwitnienie...
elakuznicom
500p
500p
Posty: 663
Od: 13 cze 2012, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogródkowy bloog cz.2

Post »

Aniu jak bym chciała mieć taki busz ...
http://images70.fotosik.pl/1033/e1ad6722af4b7e24.jpg
na tę okoliczność stoi juz pergola i jedna różyczka -widziałaś na zdjęciu , chce z drugiej strony posadzić jeszcze taką aby kolor do tego fioletu niebieskiego pasował , i musi powtarzać kwitnienie no i roczny przyrost 2 m ;:306
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródkowy bloog cz.2

Post »

Elu!
Moja różyczka rośnie w oczach. Ten szybki przyrost to był atut nr 1. Na pierwszej stronie Rosaplant pojawiła się informacja ,że szkółka jest nieczynna do 15-go lipca. Myślę,że możesz spokojnie zamówić tę różę. Poczytałam o niej i zastanawiam się nad kupnem. Jest fantastyczna.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogródkowy bloog cz.2

Post »

Aniu.Ja też mogę oglądać liliowce w nieskończoność ;:167
A u ciebie łany liliowcowe cudne.
Tyle pięknych masz odmian. ;:108 ;:108
Siewka Tadeo - śliczna :D
Jak rozpoznasz jakiś u mnie to bardzo proszę o nazwę , bo ja mam sporo NN :cry:
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródkowy bloog cz.2

Post »

W tym roku udało mi się zaliczyć rybnicką wystawę lilii. Były też liliowce...
Tadeo zaprezentował swoje siewki a ja musiałam obfotografować stoisko bo dekoracja w postaci stojaków ze zdjęciami to dzieło mojego męża. Moim zdjęciom daleko do tych sprzed dwóch lat robionych przez mojego M ale bardzo się starałam. :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Siewka, która prowokowała najwięcej komentarzy wśród panów

Obrazek
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródkowy bloog cz.2

Post »

Aniu ależ cudownie spędziłaś dzień ;:oj Z takiej wystawy, pełnej pięknych kwiatów , aż nie chce się wychodzić. Cudowne wrażenia wizualne, a i przy liliach na pewno przepięknie pachniało :D
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródkowy bloog cz.2

Post »

Witaj Agnieszko!
Miło Cię znów gościć w moich skromnych progach. Masz teraz tyle pracy przy tych obrzeżach a znalazłaś czas na odwiedziny. ;:196
Faktycznie zapach cudowny, momentami nawet duszące,że aż prosiło się wyjść na powietrze. Na zewnątrz też dużo pokus -stoiska z roślinami, więc było co oglądać.
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródkowy bloog cz.2

Post »

Tym razem moje liliowce. W czasie gdy kwitną dość dużo zajmuje mi przejście tego kawałeczka od furtki.Przecież trzeba do każdego "zagadać".

Obrazek


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Treasure Map

Obrazek Obrazek

Siewki 2014 :heja

Obrazek

Obrazek

Lilie łaskawie zaczynają kwitnienie
Obrazek
elakuznicom
500p
500p
Posty: 663
Od: 13 cze 2012, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogródkowy bloog cz.2

Post »

Aneczko wczoraj późnym wieczorem wróciłam z działki , nie miałam siły poczytać i pooglądać ..jestem dzisiaj i "zazdraszczam" ... Twoich przeżyć wystawowych
ale liczyłam na więcej liliowców , czy nie robiłaś więcej zdjęć ? czy będziesz dawkowała tę przyjemność ? w przydomowym lelije rozsiewają zapachy ..a na działce jeszcze chwileczkę trzeba poczekać , niektóre rozwiną pąki już dzisiaj ale mam nadzieję nawąchać się przy następnej wizycie na działce ... Twoje kępy liliowców są cudne a i siwka wyszła pierwsza klasa , miłość odwzajemniona ..tak powinno być .. u mnie w przydomowym liliowce też ładnie się porozrastały , na działce zdecydowanie gorzej , niektóre pewnie już nie zakwitną , bo do tej pory nie wytworzyły pędów kwiatowych , w zimowe wieczory a może ? już teraz muszę przeanalizować jeszcze raz , które mogą rosnąć w półcieniu a którym jest potrzebne więcej słońca .. mam nadzieję ,że mi w tym pomożesz ? w przydomowej ciasnocie zrobił mi się busz , nie mogę się przemieścić , żeby zrobić zdjęcie , a na działce .. ;:145 ;:145 , a nie mogłoby to być odwrotnie ? Mam też obiekty nie zidentydyfikowane też będę prosiła o Twoją pomoc :oops: niby znacznik jest ale pod wpływem słońca napisy mało czytelne , a to są od Tadeusza więc może uda się rozwikłać problem .. może a nóż masz tą odmianę ?
Pozdrawiam już weekondowo i życzę ładnej pogody ;:196
pozdrawiam Ela
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”