Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

dużą rabatę masz przy domu super.
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Nareszcie pada ! Czas najwyższy ,bo już była skała i pustynia . Z pielenia na dziś nici ,ale za to mam czas na forum !
Witaj Asiu :wit Piwonie dobrze widziałaś , w tym roku kwitło mi co prawda tylko trzy odmiany ,ale trzy kolejne już dokupiłam i to pewnie nie koniec ,choć na efekt trzeba będzie poczekać ,bo to kwiaty które raczej długo się aklimatyzują.
Beciu ja mam ogromny sentyment do jaśminów ,w tamtym roku kupiłam trzy odmiany i teraz tylko czekać aż się rozrosną .W życiu bym nie wpadła na to ,że te złote listki to powojnik...świetna kompozycja ci wyszła ;:oj A kwitł ci już?
Zuzka ja często powtarzam mężowi ,że urodę i inteligencję nasze dzieci mają po mnie ,a po nim jedynie ośli upór :;230
Sabinko nie wiem co oferują ogrodnicze w twojej okolicy ,ale u mnie to porażka i na prawdę szkoda kaski ,zwłaszcza ,że na forum jest sporo ciekawych ofert ,a z zakupionych teraz kłączy w przyszłym roku powinno zakwitnąć przynajmniej połowa . Ja nie mam jeszcze zbyt rozrośniętych roślin ,ale z tych starszych też co nieco mogę uskubać :D Wstępnie zaklepałam też kilka odmian tutaj
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 11&start=0
Nowy wąteczek ,ale bardzo doświadczony hodowca z piękną kolekcją . A co do Pilgrima to ja też żałuję...że kupiłam tylko jedną . Wszystko mi się w tej róży podoba i kwiat i zapach,jest obłędna ;:167
Ewunia przygotowałam już pudełko ,żeby w poniedziałek wysłać ci trochę irysów i nagle zonk, dotarło do mnie ,że nie wiem ,czy mam aktualny jeszcze adres ? Jak zajrzysz to skrobnij pw :D Jak by mój mąż miał talent do majsterkowania ,to nieustannie wierciłabym mu dziurę w brzuchu ,ale ideałów nie ma ;:306 Ucałowania dla twojej małej ogrodniczki ,czy w nowym ogrodzie też ma swoją rabatkę ?
Basiu witam nowego gościa i to na dodatek z Mazowsza :D Zaraz do ciebie zajrzę :D
Jacku przez dwadzieścia dwa wspólnych lat nazbierało się dużo miłych wspomnień i dobrych chwil ,ale to te trudne zdarzenia i wspólne kłopoty najwięcej mówią o człowieku :wink: Nie wstydzę się przyznać ,że kocham męża i szanuję to wielkie szczęście znaleźć swoją drugą połowę :D
Wadowidczanin to u mnie jedyny irys z kapersa i jedyny ,którego kupiłam z czystego sentymentalizmu...dla nazwy :D
Marzenko jajeczko to Pilgrim jest piękna...a zapach ;:oj
Nastia,ale mi głupio kolejny nowy gość a ja tak zaniedbuję własny wątek :oops: jak kochasz liliowce to zapraszam na pierwsze .

Obrazek
W buszu pod leszczyną złocą się drobne żółteczka z biedronkowych kapersów
Obrazek
To miejsce też muszę przerzedzić bo Apron Strings nie ma czym oddychac :oops:
Obrazek
Nieśmiało rozkręca się kremowo malinowa siewka od Emila
Obrazek
Wyskoczyłam na chwilę do sklepu po chleb ;:170
Obrazek
Pierwszy kwiatek Amadeusa ,którego dostałam od Ewy w gratisie i póki co zupełnie nie mam pomysłu na miejscówkę dla niego
Obrazek
A Pilgrim niestrudzenie rozwija kolejne pąki i ma ich jeszcze sporo w zapasie ;:333
Awatar użytkownika
ogrodniczka01
1000p
1000p
Posty: 1602
Od: 18 lip 2009, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ok. częstochowa

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Widzę ,że kupiłaś goździkowy ''chleb'' :;230
Ja też dziś nie planowałam zakupu roślin :wink:
Róże i cała reszta kwitnących zasługuje na brawa ;:303
Pozdrawiam i Zapraszam-Asia Ogród
Moje wątki
Sprzedam
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Zdjęcie dzieci. ;:167 ;:167 piękna para.
Aż tyle masz irysów? łał to ja mam ciut do Twojej kolekcji. :;230 :;230 Ale masz cudne kolory na ogrodzie, róże w deszczu, rewelacja. ;:172
kryzysowa
---
Posty: 457
Od: 9 kwie 2014, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beatko :wit
Mam dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia- daj mi te swoje trzy rabatki, a weź sobie moje hektary-wrócę po nie, jak już będą wyglądały, tak jak Twoje trzy rabatki ;:306
A tak poważnie, to należą Ci się klapsiory- najpierw zaraziłaś mnie irysami, a teraz gdy już praktycznie miałam zamkniętą "różaną" listę, dojrzałam u Ciebie Piligrim'kę ;:oj i..dziękuję, mocne postanowienie przystopowania z zakupami poszło w kosmos.. ;:223
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Asiu najgorszą pokusą są dla mnie duże sklepy spożywcze z działem ogrodowym :oops: no nie do się przejść i nie wrzucić choć jednej roślinki ;:224
Kasiulka ;:196 ja jestem trochę taka maniaczka zbieraczka ,że jak mi się coś spodoba to nie potrafię przestać i ciągle nowe odmiany dosadzam ;:170
Kasiu nie bij :D To miłe co piszesz ,ale jak wiesz ja też mam hektary ,którym jeszcze wiele brak ,ogarniam jako tako tylko te rabatki :oops: a za Pilgrima jeszcze mi podziękujesz ;:oj to cudo nie róża ;:167
Po dwóch latach siania dzielenia i przesadzania nareszcie mam swoją lawendową alejkę :D
Obrazek
Dla przypomnienia w kwietniu mój pas startowy wyglądał tak
Obrazek
Niesamowite jak w sezonie wszystko się zmienia ;:oj Kwitną jeszcze tylko dwa irysy
Obrazek Obrazek
Znów mam taką zieloną fazę w ogrodzie,irysy przekwitły a reszta w blokach startowych,jedynie różne drobiazgi o których mówię wypełniacze ratują sytuację
Obrazek
Szałwia Twilling Serenada
Obrazek
Firletka
Obrazek
Jaśminowiec Belle Etoile
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

No no lawendowa ścieżka. ;:oj
Cudny jaśminowiec a kolekcjonowanie wiem co to znaczy. :;230 lecz ja mam miejsca i ściskam tworząc mieszane rabaty.
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Przechadzanie się wieczorkiem po tej lawendowej ścieżce pewnie całkiem miłe dla nosa ;:198 ;:333
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
cyganka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 21 sie 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beatko dopiero znalazłam Twój nowy wątek. Wszystko pięknie Ci rozkwitło. Gratulacje!
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Bejka a toś mnie zaskoczyła ;:oj Adres ten sam ale dla pewności podam na pw :) No teraz, to już nie ma siły i wykręcania- muszę szykować jakieś dobre nowe, miejsce dla irysków ;:3 Jak coś ładnego u mnie wypatrzysz to pisz co chcesz ;:167 ci oddam :)

Mój M zdolny ale też i czasu nie ma za dużo. Na szczęście ta pergolka dosyć prosta jest więc może da się namówić ;)

Majka cała szczęśliwa, że o niej pamiętałaś i buziaki kazała przesłać ;:196 Swój ogródeczek pielęgnuje i nawet coś wspomniała, żeby jej na łopatę wokół przekopać, bo coś tam ma w planie ;) Ciekawe co chce mi podwędzić :;230

Ja staram się omijać sklepy z kwiatami bo też zawsze coś przytargam ;:223 ale chleb trzeba kupić ;)

Napisałam maila
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beatko, ostatnie zdjęcie to pewna byłam, że masz jakiś wcześniejszy rodzaj hibiskusa, a to jaśminowiec.. Powiedz czy on pachnie jeszcze na dokładkę? Uśmiałam się czytając o tych dużych sklepach spożywczych, bo u mnie jest tak samo, dział ogrodniczy działa jak mocny narkotyk :;230 A jeszcze gorzej jak przyjdzie mi towarzyszyć eMowi w wyprawie do sklepów budowlanych typu Majster czy OBI ;:306
Jeśli byś faktycznie dzieliła swoje iryski to ja się ładnie uśmiecham. W moich ogrodniczych nie ma jakiegoś szału porównując z tym co można zobaczyć na forum :shock: ale biorąc pod uwagę, że dopiero zaczynam z irysami tak każda odmiana jest dla mnie nowością, a od czegoś trzeba zacząć ;:224 Martwią mnie tylko wielkości oferowanych kłączy i ich jakość.. Czasem zapłacisz te 8 zł za zgniłe kłącze ;:223
Awatar użytkownika
Esterka
100p
100p
Posty: 120
Od: 12 maja 2011, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Lawendowa aleja warta była zachodu. Wiem coś o tym, bo swoje również mam z nasionek i też już powoli zaczynają kwitnąć.
Pozdrawiam serdecznie :) Gośka
Nasz ogrodowy plac budowy
"Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los." Oscar Wilde
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Podobnie jak Sabina miałem skojarzenia raczej z hibiskusem a nie jaśminowcem ;:oj
Działy ogrodnicze? Trudno je ominąć, bo są prawie w każdym większym sklepie. Ale od dłuższego czasu kupuję w nich tylko - ziemię, nawóz albo rękawice :lol: Ciekawych roślin niewiele (raczej ładnie zaprojektowane opakowania, zdjęcia)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”