Gailardia -wymagania,problemy,choroby itp

Rośliny wieloletnie, trawy, paprocie, lawenda, chryzantemy, piwonie, ...
aloz
200p
200p
Posty: 294
Od: 25 kwie 2014, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siemianowice

Re: Gailardia

Post »

jeśli dobrze rozumiem - pozbierać, przechować w torebce papierowej i na wiosnę wysiać bezpośrednio do ziemi? Jeśli tak, to super, proste i łatwe w hodowli kwiaty , a do tego piękne ;:63
Pozdrawiam Ola :) Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.
Awatar użytkownika
gaura
500p
500p
Posty: 860
Od: 14 lut 2013, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Gailardia

Post »

Ja akurat wysiewałam do skrzynki i potem pikowałam na miejsce stałe, ale myślę, że bezpośrednio do gruntu też da radę.
Pozdrawiam, Kasia
limonkaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1208
Od: 15 kwie 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Gailardia

Post »

Ola teraz spokojnie możesz wysiać do gruntu ,
na wiosnę będziesz miała już siewki gotowe :wit
Bożena
aloz
200p
200p
Posty: 294
Od: 25 kwie 2014, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siemianowice

Re: Gailardia

Post »

Super ! Limonka dzięki za poradę , jestem raczej z tych "leniwych" ogrodników na dodatek mających mało czasu. Gailardie rozsieję, trochę przegrabię wokół niej i mam nadzieję, że wiosną nasionka się obudzą :) :heja
Pozdrawiam Ola :) Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.
benia85
100p
100p
Posty: 179
Od: 16 gru 2013, o 20:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Gailardia

Post »

Na drugi rok to będzie busz z tych nasionek ;:oj
Awatar użytkownika
orlik z lasu
100p
100p
Posty: 167
Od: 21 sty 2015, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Gailardia

Post »

Gailardię mam od wielu, wielu lat. Zaczynałam od nasion. Wysiałam wprost do gruntu i nawet miałam dobre wschody. Ale po tych latach to nie ma znaczenia, bo rozrasta mi się i rozsiewa jak szalona. Osobiście zaliczam ją do roślin ekspansywnych. Nasion nie zbieram. Roślinę odmładzam raz na 2-3 lata z przyrostów u nasady rośliny i robię to na jesień tak, aby zdążyła się przyjąć przed zimą. Ale również mam duuuuużo samosiewek, które regularnie usuwam na wiosnę. Więc wydaje mi się, że nie ma potrzeby, aby zbierać nasiona, spokojnie można poczekać do wiosennych wschodów. Gailardia rośnie na ziemi przeciętnej z porannym słońcem. Świetnie sobie daje radę nawet w czasie długich okresów bez deszczu. Co do wysokości rośliny to jest zarówna wysoka tak ponad metr, jak i zdarzają się niskie kępy. Zauważyłam, że te niskie kępy zdarzają się w przypadku tych sadzonek, które nie zostały rozsadzone na jesień. Tzn. u nasady rośliny pojawiają się nowe sadzonki i czasami je tak pozostawiam na kolejny rok. I właśnie w tym przypadku roślina rośnie maksymalnie do 50 cm. Ogród jest nawożony tylko raz w roku nawozem wieloskładnikowym długo działającym (nazwy nie pamiętam). A co do koloru wydaje mi się, że nie ma potrzeby się zamartwiać, że jest takiego czy innego koloru. Początkowy miałam kwiaty żółto pomarańczowe, teraz coraz częściej zdarzają się kwiaty tylko żółty, albo z przewagą jednego albo drugiego koloru. Roślin, jeśli nie robię rozsady na jesień, to nie ścinam na zimę. Dopiero na wiosnę wszystko ścinam. A jak mi się odmieni i będę chciała jednak dokonać rozsady to robię na wiosnę. I w jednym i w drugim przypadku kwitną.
Awatar użytkownika
andziula30
200p
200p
Posty: 338
Od: 9 kwie 2012, o 16:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Gailardia

Post »

Zaczęła kwitnąć :) Śliczna i bezproblemowa, najlepiej rośnie u mnie w miejscu po piaskownicy:)
Obrazek

Obrazek
I niech patrzą liście, tak łatwo upaść jak one wszystkie.
Niech kwiaty zobaczą, że ludzie choć tańczą razem, sami płaczą...
smolka
1000p
1000p
Posty: 1902
Od: 19 paź 2012, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Gailardia

Post »

Piękne, soczyste kolory ;:215
aloz
200p
200p
Posty: 294
Od: 25 kwie 2014, o 18:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Siemianowice

Re: Gailardia

Post »

Wiecie, że u mnie nic nie wyrosło ! Miałam dwie sadzonki, na jesieni wysiałam mnóstwo nasion i....nic. Nie mam pojęcia dlaczego. Myślałam, że one mają jakiś dłuższy okres wegetacji, ale teraz widzę, że coś musiało je skonsumować, albo zwyczajnie umarły. Może w przyszłym sezonie odrosną z korzeni jeśli coś pozostało.
Pozdrawiam Ola :) Spadł bąk na strąk, a strąk na pąk. Pękł pąk, pękł strąk, a bąk się zląkł.
kropka2
500p
500p
Posty: 873
Od: 19 lut 2014, o 20:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Gailardia

Post »

Moje siane kilka lat temu, przezimowały kolejną zimę i zaczynają kwitnąć.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
orlik z lasu
100p
100p
Posty: 167
Od: 21 sty 2015, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Gailardia

Post »

to ja też dorzucę trochę moich gailardii...

Obrazek
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2860
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Gailardia

Post »

Moją gailardię przesadziłam 2 tyg.temu bo zaczynała więdnąć nie dlatego że brakowało wody, raczej miejsce jej nie odpowiadało.
Po przesadzeniu myslałam że nic z niej nie będzie, a tu proszę zaczyna pokazywać kwiatuszki Obrazek
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4024
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Gailardia

Post »

Moja Gaillardia ;:65 . Mam ją już 3 lata. Rośnie na pełnym słońcu w kiepskiej piaszczystej ziemi. Odkryłam też obok niej 3 siewki :tan

Obrazek
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
ODPOWIEDZ

Wróć do „BYLINY, trawy, zioła”