Echinopsis /Trichocereus

ODPOWIEDZ
Ananas26
200p
200p
Posty: 214
Od: 4 lip 2014, o 14:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Echinopsis

Post »

Echinopsisy przepiękne!
kLophophora-towarzysz kłujaczka śliczniutki ;:oj
A astrak, piękny jak astrak :)
życzę powodzenia :D
Pozdrawiam, Filip :)
Moje wątki
Awatar użytkownika
kocham_fizyke
100p
100p
Posty: 186
Od: 8 kwie 2015, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski

Re: CHOROBY I DOLEGLIWOŚCI kaktusów i in. sukulentów PORADY cz.3

Post »

Witajcie

Może to nie będzie pytanie o chorego kaktusa, ale nie wiem gdzie to zamieścić.
Mam pytanie czemu echinopsis długo produkuje kwiaty? mam jednego na parapecie i wyprodukował dużą włochatą kulkę z boku, ale kwiatka nie widać. Trwa to już ponad miesiąc, kulka tylko się powiększa.
Fizyka jest królową nauk

Pozdrawiam Ola :-)
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: CHOROBY I DOLEGLIWOŚCI kaktusów i in. sukulentów PORADY cz.3

Post »

Kwiat duży to i rośnie długo. Jeśli przestanie rosnąć i odpadnie to znaczy, że roślina miała zbyt kiepskie warunki wzrostu: za mało słonka, zbyt jałowe podłoże, za mało wody, chory system korzeniowy.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Aniakak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 760
Od: 9 sie 2013, o 08:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Echinopsis

Post »

Mój echinopsis z paczki , kwitł pierwszy
Obrazek
Pozdrawiam Anna
Awatar użytkownika
Fl00rek
100p
100p
Posty: 145
Od: 17 lip 2014, o 11:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Echinopsis

Post »

Kwiaty mojego egzemplarza E.Subdenudata pojawiają się w kilku turach w sezonie, pierwszą turę zakończył w końcówce maja z licznikiem 5 kwiatów

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tymczasowo odpoczywa, ale trwają przygotowania do otwarcia kolejnych sześciu pąków

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Expired
50p
50p
Posty: 73
Od: 29 paź 2012, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żary

Re: Echinopsis

Post »

Podpowiedzcie mi bo mam jak co roku problem z echinopsisami :/ Jak zwykle co roku zaczynają im wyrastać pąki... dorastają do pewnej wielkości (robi się z nich jedynie kudłata kulka) i na tym koniec :/ potem za jakieś 6 miesięcy odpadają... Powiedzcie mi co mogę zrobić żeby w końcu mi zakwitły?! Na jednym kaktusie mam 2 pąki, jeden zrobił mały postęp i się w końcu chociaż trochę wydłużył ale i tak stanął w miejscu... drugi ma pączek po raz pierwszy... Oba stoją w miejscu nasłonecznionym, w zeszłym roku były przesadzane więc podłoże mają ok, podlewam je regularnie a teraz dostają dodatkowo nawóz, doniczek nikt nie rusza i ich nie przestawia więc ciągle stoją w tym samym miejscu... Ktoś mi pomoże?
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Echinopsis

Post »

Opisz jakie masz warunki uprawy bo bez tego nie ruszymy do przodu. Czegoś Twoim roślinom brakuje: albo wody, albo słonka albo substancji odżywczych w podłożu albo wszystkiego naraz.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Expired
50p
50p
Posty: 73
Od: 29 paź 2012, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żary

Re: Echinopsis

Post »

warunki... kaktusy stoją od rana w słońcu, ziemię mają ok - w zeszłym roku dostały nową ziemię i większe doniczki. Podlewam je kiedy ziemia przeschnie porządnie żeby cała bryła była wilgotna i tak w kółko. Od wiosny dostają nawóz. Nie zmieniam w ogóle im miejsca. Kaktusy ogólnie dobrze rosną tylko z tym kwitnieniem jest problem. Jutro zrobię zdjęcie i pokaże jak to wygląda.
Goshia
500p
500p
Posty: 620
Od: 11 paź 2013, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Echinopsis

Post »

Ile lat odpowiedniego traktowania (głównie zimowania i trzymania w lato na słońcu) musi upłynąć, by mój multiplex zakwitł? Czym jest to określone?
Pozdrawiam, Gosia:)
Expired
50p
50p
Posty: 73
Od: 29 paź 2012, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żary

Re: Echinopsis

Post »

tak to właśnie teraz u moich echinopsisów wygląda

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Echinopsis

Post »

Expired pisze:warunki... kaktusy stoją od rana w słońcu
A co to dokładnie oznacza? Ile to jest godzin? Czy to jest parapet czy szklarnia czy otwarta przestrzeń? Jakie podłoże? Jaki nawóz? Jeśli dobrze widzę na zdjęciach jest to parapet i podwójna szyba oraz podłoże do roślin doniczkowych a nie dla kaktusów. Wg mnie jest to za mało słonka i zbyt żyzne podłoże. Nie masz problemów z korzeniami? Nie zagniwają? A jaki jest odczyn podłoża? Nie alkalizuje się z powodu twardej wody?

Goshia pisze:Ile lat odpowiedniego traktowania (głównie zimowania i trzymania w lato na słońcu) musi upłynąć, by mój multiplex zakwitł? Czym jest to określone?
Nie jest to określone. Jak dobrze podgonić roślinkę to zakwitnie w 3-4 lata od wysiewu.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
patasko
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 26 maja 2011, o 23:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bytków k. Katowic

Re: Echinopsis

Post »

Echinopsis subdenudata:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Expired
50p
50p
Posty: 73
Od: 29 paź 2012, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żary

Re: Echinopsis

Post »

blabla - niedawno pytałem jak pomóc moim echinopsisom zakwitnąć i teraz mogę się pochwalić że w końcu zdecydowały się kwitnąć :) jeden ma już spory pęd i pąk myślę, że na dniach się otworzy. Drugi ma pęd ok. 4 cm i powoli wyciąga się do słońca :) Mam fotki tych pędów i jak rozkwitną na dobre to się też pochwalę :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „KAKTUSY i inne sukulenty”