Nasze 1500 m2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Asiu:;230 :;230 :;230 I scenariusz komedii gotowy ;:306
Jurku ale sam widzisz na ile się zdało całe to planowanie :lol:
Awatar użytkownika
AloesIk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1840
Od: 23 lut 2011, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Nasze 1500 m2

Post »

:wit
Całkiem ciekawy wątek , wpisuję się by nie przeoczyć
Działeczka super, widać , że działacie :wink:
Widzę truskawki :D Ja u siebie dopiero drugą dziś zjadłem :wink:
Pozdrawiam
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500 m2

Post »

"Rodzina zastępcza"
Co zrobić z roślinkami, które np.:
- widzimy pierwszy raz na oczy, a zapadający zmrok nie pozwala na siedzenie przed komputerem i sprawdzanie ich wymagań
- przyjechały właśnie całą skrzynką z zaprzyjaźnionego ogrodu
- których nazw nawet nie znamy
- dla których rabata jest dopiero w trakcie tworzenia ;:88

Ja zrobiłam coś, co nazwałam "rodziną zastępczą" :wink: , czyli wydzieliłam kawałek ziemi, na którym lądowały wszystkie ww roślinki ;:306
Obrazek
Wokół nich wyrosła rabata
Obrazek
dołączyły do nich kolejne kwiatki, zarówno te do dalszej adopcji, jak i te, które miały tam zamieszkać na stałe
Obrazek
a one cierpliwie czekały na nowe domki :wink:
Obrazek

W tym roku spora część wyemigrowała na stałe miejsca (a przynajmniej mam taką nadzieję, że to będą ich stałe miejsca ;:131 ), ale kilka ciągle jeszcze tam tkwi...
Najgorsze, że od niektórych zaginęła dokumentacja (czyt. znaczniki) i sama już nie wiem co tam posiadam :oops:

-- 1 cze 2015, o 21:46 --

AloesIK witam :wit Bardzo się cieszę z kolejnych odwiedzin ;:196 W stopce pięknie zapraszasz do siebie, więc pędzę z rewizytą ;:71
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Małgosiu, żeby choć jedno drzewo mieć na działce. ;:174 Plany miałaś ambitne. :D Pewnie byłyby zrealizowane wtedy, gdyby firma przyjechała zrobiła ogród i odjechała. ;:218 Ja już na drugi dzień bym przesadzała. :;230 Twoja rodzina zastępcza wyjątkowo skromniutka. ;:180 Takich rodzin zastępczych, to mam ze trzy. ;:306
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Soniu skromniutka, bo niestety nie mam zdjęć, gdy palca tam się już nie dało wsadzić ;:306 Każda roślinka miała jakieś 10 cm2 ;:306
Ty nie masz drzew na działce? A co to za problem wsadzić?... :lol: No wiesz - firma przyjedzie, wsadzi i...już. Ale czy to będzie "nasz" ogród? A gdzie przyjemność ganiania ze szpadlem? Te umorusane ziemią ubrania, bolące wieczorem kości? ;:306 Taki gotowiec to chyba nie dla mnie ;:185
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Nasze 1500 m2

Post »

No jaka zorganizowana jesteś !!!Ale z takim pomocnikiem to na pewno pomysły same się sypały... :lol:
Piesio zaglądał czy dla niego też zarezerwujesz jakąś grządeczkę, w której mógłby kopać do woli i zakopywać kosteczki...Widocznie się nie doczekał i padł...
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Olu oj tak - pomocnik z niego nie lada, np. gdy był jeszcze szczeniakiem, a ja odprawiałam modły na kolanach przy rabatkach to on kładł mi się na łydkach, bo kto to widział leżeć na trawie ;:306 Albo gdy pani taszczy ciężary super jest plątać się pod nogami czy trochę po niej poskakać... "Użyźnianie" trawy to standard ;:124
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Małgosiu miałam projekt ogrodu, ale ani jeden procent z tamtej koncepcji nie zostało zrealizowane. ;:306 Szkielet ogrodu oczywiście musi być stały, ale przesadzanie i zmiany to sama przyjemność. Dziś polowałam na ślimaki i kręgosłup mi padł od pełzania po ziemi, ale i tak jestem szczęśliwa. :D
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500 m2

Post »

soniu ani 1% ;:306 To by się projektant "ucieszył" jakby zobaczył :lol: Co później robisz z tymi ślimakami? Ja mam zawsze dylemat ;:24
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Gosiu bo te nasze psiaki takie delikatne i wychuchane że nawet trawka w dupcie kłuje...Moja Daisy to samo.Położy się ,ale jak widziałaś na kocyku...
Niedawno przyszłam z pracy , czekam na całość rodzinki z obiadem i uciekam na ogródek.Mam jeszcze trochę pielenia i chcę posadzić flance petuni na stałe miejsce do skrzynek...
Ale gdzieś tam słychać burzę...czyżby znowu miało padać?
Awatar użytkownika
Mariolcia1962
1000p
1000p
Posty: 1091
Od: 25 wrz 2013, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Małgosiu witam Cię serdecznie , fajnie opowiadasz o swoich poczynaniach w ogrodzie :D .
Ja także jestem zwolenniczką aranżowania sama rabat , te projekty i wykonanie ogrodów to nie dla mnie :D .
Nie ukrywam ,że bardzo mi się podobają zrobione ogrody przez fachowców .
Nie ma jak to pobiegać po rabatach z roślinkami ,poprzesadzać je z 3 razy ,a wieczorem w kąpieli z pianą
prostować zbolałe kości :;230 .
Mój ogród na wsi
Pozdrawiam Mariola
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Olu wiem już z twojego wątku, że udało ci się zrealizować plany ;:333 U mnie oczywiście nie obyło się bez deszczu, na szczęście padało krótko, acz intensywnie, więc zdołałam jeszcze popracować w ogrodzie, a nawet porządnie się spocić...
Mariolu witam serdecznie :wit Mnie również podobają się te wymuskane ogrody, jednak u siebie wolę swój - niedoskonały, tworzony metodą prób i błędów, w pocie czoła, ale z miłością, pasją... Ja swoje kości moczę pod prysznicem, za to z hydromasażem ;:306 Często gdy pracuję w ogrodzie na spacer z pieskami idzie jedna pani, dzisiaj mówi, że mnie to tylko w ogrodzie widzi i że taki ogród to chyba dużo pracy wymaga, ja jej na to, że dla mnie to sama przyjemność - nie wyglądała na przekonaną :;230 Nie mam pojęcia, dlaczego ludzie nie rozumieją, że można woleć rycie w ziemi niż siedzenie w fotelu ;:24 :lol: Trochę podejrzałam twój nowy ogród, nie miałam czasu na dłuższą wizytę, ale koniecznie muszę obejrzeć wszystko dokładnie ;:108
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Małgosiu, projekt ;:224 Ja nie mam weny do takich rzeczy - efekt tego taki, że ciągle coś przesadzam :;230
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”