Nożyce do żywopłotu - co polecacie?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Boro
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 25 maja 2015, o 13:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Elektryczne nożyce jakie wybrać?

Post »

Do przycinania krzewów świetnie sprawdzą się także nożyce Grizzly , polecam! Sam nimi przycinam żywopłot wokół działki.

zmod, pomid.
Awatar użytkownika
zywik
100p
100p
Posty: 101
Od: 21 kwie 2011, o 11:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mrozy
Kontakt:

Re: Elektryczne nożyce jakie wybrać?

Post »

Mam bosha isio drugi rok. Sprawuje się świetnie, polecam.
Ministerstwo Książki
Pakol
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 1 cze 2015, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Elektryczne nożyce jakie wybrać?

Post »

W przystępnej cenie znajdziesz Lider AN 520-18 akumulatorowe.
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4207
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Elektryczne nożyce jakie wybrać?

Post »

No i weź pod u'wagę ile to waży.... Jak Ci przyjdzie godzinę machać na wysokości głowy, to rączki poczują...
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
grapes
200p
200p
Posty: 270
Od: 26 cze 2012, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 6a

Post »

Czy znacie nożyce które by spełniały następujące warunki:

-solidna budowa, najlepiej z jednego kawałka stali, tak by raczki nie rozlatywały się po kilku godzinach pracy jak w marketowych
-dobrej jakości ostrza, dobra ergonomia
- cena jak najniższa max 100 zł i najlepiej jakby były produkowane w Polsce
Awatar użytkownika
gemciu83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1306
Od: 18 maja 2008, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PTB
Kontakt:

Re: Solidne nożyce do żywopłotu

Post »

Ręczne Fiskarsa.
grapes
200p
200p
Posty: 270
Od: 26 cze 2012, o 13:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 6a

Re: Solidne nożyce do żywopłotu

Post »

Fiskars fajnie wyglądają ale mają rączki z tworzywa tak jak moje. Niestety patrzyłem, i takie z jednego kawałka to koszt kilkuset złotych.

Na razie kupiłem 3 cybanty za 6 zł i nożyce są jak nowe. :D
Hosta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 16 mar 2013, o 15:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Solidne nożyce do żywopłotu

Post »

Tworzywa są różne. To w Fiskarsie jest trwałe, a same nożyce tną idealnie, są bardzo ostre, można bawić się w wycinanie liścia samą końcówką nożyc.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Elektryczne nożyce jakie wybrać?

Post »

Odgrzewam temat. Czy ktoś wie, czy jakaś firma produkuje nożyce elektryczne z wymiennym akumulatorem? Byłem w sklepach, popatrzyłem w internecie, i wszystko akumulatory zabudowane na stałe. Nie mam prądu na działce, więc musiałbym mieć chociaż jeden zapasowy akumulator naładowany w domu. Przeciętny czas pracy - 1 godzina - to za mało dla moich potrzeb. 2 godziny to już coś!
mac75oes
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 24 cze 2015, o 22:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Elektryczne nożyce jakie wybrać?

Post »

dziad_Jag, z tego co wiem, rozwiązania akumulatorowe mogą nie podołać przez 2h... (tzn. raczej na pewno) Aku z racji wagi, wielkości i mocy którą muszą dostarczyć pozwolą raczej na ok 30 min pracy. Zatem jeśli rozwiązania elektryczne nie wchodzą w grę, pozostaje Ci dwie opcje; albo będziesz korzystał z akumulatorowych nożyc z dodatkowym akumulatorem albo sprzęt spalinowy.
Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Samemu będziesz musiał odpowiedzieć sobie na pytanie, które z wad jesteś w stanie zaakceptować.

Tak wiec dziad_Jag, zanim postawisz na rozwiązania aku, dobrze to przemyśl a najlepiej wypożycz jakiś sprzęt aku i sprawdz w praktyce jak to będzie u Ciebie wyglądało.

zmod, pomid.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Elektryczne nożyce jakie wybrać?

Post »

No i tu właśnie jest problem. Nie spotkałem modelu w którym wymiana akumulatora byłaby tak łatwa jak w wiertarkach akumulatorowych. Wymiana metodą rozbierania nożyc- to na prawdę paranoja. Jak mi w wiertarce nie starczy 2 aku, to kupię sobie trzeci; na razie wystarczają dwa. I takie rozwiązanie mnie interesuje; naciskam guzik, aku wyskakuje, wsadzam naładowany i do roboty. Niestety dostępne u nas firmy stawiają na lenistwo, a nie potrzeby.
jaro710j
200p
200p
Posty: 216
Od: 29 mar 2015, o 21:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Elektryczne nożyce jakie wybrać?

Post »

Odświeżę, bo chciałem tylko wspomnieć, że są firmy, które mają w sprzedaży nożyce akumulatorowe z szybkowymiennymi akumulatorami :) Np. Makita ma mnóstwo narzędzi akumulatorowych w tym nożyce, które działają na wymienne akumulatory np. 18v 3Ah, które są kompatybilne z większością wiertarek, wkrętarek, młotów :shock: , dmuchaw latarek i wielu innych narzędzi tej firmy. Stihl też, o ile się nie mylę ma nożyce akumulatorowe z akumulatorem na zatrzask :wink: Jak z innymi firmami to nie wiem, bo się tym nie interesowałem (mam akumulatory do makity, bo mam wiertarkę i wkrętarkę, swoją drogą fantastyczne maszyny :D )
KarinaM
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 2 lis 2015, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Elektryczne nożyce jakie wybrać?

Post »

Dokładnie, nie tylko te wymienione wyżej firmy mają nożyce akumulatorowe. Taki sam sprzęt w swojej ofercie ma Lider i Grizzly.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”