Nasze 1500 m2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500 m2

Post »

"Zmiany"
Gdy opadł poremontowy kurz, a myśli przestały mi zaprzątać takie rzeczy jak wybór kafelków, mebli, firan etc., etc... zapragnęłam zmian również w ogrodzie.
Na ucho powiem wam, że sporą część tego pragnienia zawdzięczam również siostrze, która postanowiła podzielić się ze mną każdą roślinką ze swojego ogrodu ;:196 i konsekwentnie mi o tym przypominała :wink: (nie aż tak często - tylko przy każdym spotkaniu i w międzyczasie jeszcze telefonicznie ;:306 , a jej koronnym argumentem było "miałabym miejsce na nowe kwiatki" ;:306 ).
Trzeba więc było zakasać rękawy i zapoznać się bliżej z panem Obrazek :wink:
Na pierwszy ogień poszła rabata pod domem:
Obrazek

Krzaczki, już i tak nadwerężone przez ekipy remontowe, usunął mąż, tata przywiózł mi próchnicznej ziemi, siostra dostarczyła zielone, ja przekopałam i powstało to:
Obrazek

W następnym roku było już tak:
Obrazek

Co roku byłam zachwycona pnącą różą w ogrodzie siostry, zrobiła jej stelaż na ścianie domu i w lato oszałamiała wręcz ilością kwiatów.
Oczywiste więc było, że i w moim ogrodzie nie może zabraknąć dla niej miejsca. Był to bodajże mój pierwszy zakup :wink:
Obrazek

Rabata od strony domu sąsiada porośnięta takimi samymi ilościami kwiatków, chwastów i trawy była raczej oczywistym kolejnym celem...
Obrazek
W tym samym roku spędzaliśmy urlop w Mielnie, rzut beretem był ogród Hortulus, zobaczyłam całą ścianę pokrytą takimi olbrzymami Obrazek ... i przepadłam z kretesem...
Wszyscy znad morza wieźli muszelki, a ja kwiatki ;:306 , wszyscy na stacjach benzynowych poili dzieci albo psy, a ja podlewałam kwiatki ;:306
Jednak pomysł na rabatę już miałam i w ten oto sposób powstała rabata powojnikowa:
Obrazek
i wkrótce moje oczy cieszyły takie widoki:
Obrazek

Jednak strumień kwiatków od siostry wcale nie zamierzał wysychać ani na chwilę, więc znów poszedł w ruch Obrazek

Tym razem postanowiłam obsadzić kwiatami taras:
Obrazek

Obrazek

I był to strzał w dziesiątkę, ponieważ nie ma nic przyjemniejszego niż wieczór na tarasie otulonym zapachem np. takich ślicznotek:
Obrazek Obrazek

Byłam pewna, że teraz mogę już osiąść na laurach... Jakże się myliłam ;:223
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6330
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Pięknie opowiedziałaś o tworzeniu swojego ogrodu. Zdolna z Ciebie narratorka. Czytałam z zapartym tchem, a tu tylko jedna strona, mam nadzieję że niedługo będą następne.
Imponującą rabatę przygotowałaś dla powojników. To będzie cudna, kolorowa ściana. Nowe rabatki też ślicznie wyglądają. Ciekawa jestem co oprócz lilii będzie rosło przy tarasie. Rudasek słodki, moją działkę odwiedzają czarne wiewiórki, ale tylko wtedy, gdy dojrzewają orzechy na leszczynie.
Z przyjemnością będę śledzić ciąg dalszy opowieści o ogrodzie.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Liczę na ciąg dalszy opowieści ;)
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500 m2

Post »

slila dziękuję za tyle komplementów :oops: Ja bardzo ci zazdroszczę własnego jeża ;:215 Nas odwiedziły dwa, ale były to niestety tylko pojedyncze wizyty :( Rabata przy tarasie niestety ciągle czeka na reorganizację, część roślinek jest już posadzona na stałe, ale ciągle nie wygląda to tak jakbym chciała...
Jurek bardzo mi miło, fajnie pisać nie tylko dla siebie :tan
Awatar użytkownika
bogdanm
200p
200p
Posty: 319
Od: 29 kwie 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wadowice

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Gratuluję pomysłu i samozaparcia , bardzo to wszystko ładne i naprawdę jest na czym oko zawiesić.
W miarę możliwości postaram się tu zaglądać. Pozdrawiam .
;:63
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500 m2

Post »

bogdanm witam w moich skromnych progach :wit Uwielbiam gości, więc zapraszam :D
Awatar użytkownika
roza333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3866
Od: 4 maja 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie Tarnowskie Góry

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Witaj czytając mam chęć zobaczenia tego ogrodu ale zdjęcia mi się nie otwierają jutro muszę coś z tym zrobić .
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500 m2

Post »

"Forum ogrodnicze - moja zguba :wink: "
Jak już nadmieniłam wcześniej - byłam pewna, że trzy nie takie znów małe rabaty w zupełności mi wystarczą.
Ale moja siostra (znowu ona ;:24 ) w tamtym roku opowiedziała mi o forum ogrodniczym. Weszłam tu sobie ot tak na chwilkę z ciekawości i... po kilku minutach wiedziałam, że jestem zgubiona ;:224
Na widok waszych ogrodów zobaczyłam ubogość mojego, a te wszystkie niezwykłe roślinki na wyciągnięcie klawiatury :wink: ...

Najpierw nakupiłam sobie roślinek do cienia ;:306
Zawsze podobały mi się rabaty pod koronami drzew, więc postanowiłam wykorzystać w tym celu rosnący w okolicach domu orzech włoski. Razem z moim już teraz świetnym kumplem - szpadlem :wink: przeryłam trawnik (a raczej łąkę...), mąż pomógł otoczyć wszystko na prędce wymyślonym obrzeżem i powstała kolejna rabata:
Obrazek

Trochę nie byłam przekonana do tych rur w charakterze obrzeża, więc wpadłam na pomysł, żeby do każdej wsadzić płożącą roślinkę
Obrazek

Jednak w waszych ogrodach było jeszcze tyyyle pięknych kwiatów do słońca...
Trzeba było ryć dalej ;:224
Miejsce pod płotem od strony drogi już czekało na swoją kolej:
Obrazek

Obrazek

W rogu rósł sobie bez dając trochę cienia, więc wylądowały tam kwiatki, które nie załapały się pod orzecha:
Obrazek

Obrazek

I pewnie by wystarczyło gdyby nie to, że siostra w międzyczasie znalazła tanie cebulki przybyszowe i ...kupiłyśmy ich sobie kilaset ;:223
Wkrótce powstała więc rabata wiosenna pod złotokapem...
Tu już się zlitował nade mną mąż, bo miał akurat wolne i to on wykonał 95% prac ;:108
Obrazek

Stwierdziłam, że na tyle cebul potrzebny jest jeden wielki koszyczek, więc całą rabatkę wyłożyliśmy siatką
Obrazek

Pewną ironią jest to, że pierwszymi kwiatkami na rabacie wiosennej były zimowity jesienne :;230
Obrazek

Tej wiosny wyglądała tak:
Obrazek

A potem zobaczyłam u Wioli róże...

Gdy następnego dnia kopałam na środku trawnika rabatę różaną pukałam się w czoło powtarzając sobie, że zdrowo przesadziłam ;:223
Obrazek

No ale potem była dłuuuga zima, odpoczęłam, zatęskniłam znowu do mojego przyjaciela Obrazek i wiosną zamarzyła mi się hostowo-iryskowa wstęga :;230
Obrazek
Po drodze było miejsce pod brzozami, które się marnowało, więc też postanowiłam sobie je adoptować :wink:
Obrazek

Obrazek

Stamtąd już był tylko kroczek do mahonii, więc zrobiłam sobie pod nią mini żurawkowisko itp.
Obrazek
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500 m2

Post »

różo witaj. Zaszczyt to nie lada, podglądałam nie raz twoje roślinki, więc tym bardziej się cieszę, ze teraz mogę gościć cię u siebie. Bez zdjęć to jednak nie to samo, szkoda, że ich nie widzisz... Tylko czemu się tak dzieje?
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Normalnie kocham te twoje opowieści ! Jednak chyba każdy z nas zaczynał tak jak ty od fo i małpkowania :D ;:196
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Niektórzy , choć trudno może komuś w to uwierzyć, zaczynali, gdy nie było jeszcze internetu ;)
Awatar użytkownika
roza333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3866
Od: 4 maja 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie Tarnowskie Góry

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Małgosiu bardzo mi miło że do mnie zaglądałaś ;:196 ,zdjęcia już widzę oj też mam przyjaciela szpadla i do tego jeszcze dochodzi kopaczka i konewka .Piękne rabatki stworzyłaś ja też tak mam że co rusz kopię trawnik bo jakoś nie umiem się pomieścić :;230 .Będę zaglądać bo bardzo fajnie się Ciebie czyta :wit
BOzENA1542
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1856
Od: 14 cze 2008, o 21:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie Ok/ Inowroclawia

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Witaj
znalazłam Cię :lol:
pięknie opowiadasz historię powstawania ogrodu,będę zaglądać i śledzić Twoje poczynania
Ja też ze szpadlem za pan brat jestem tylko jeszcze taczki z obornikiem mi dochodzą :;230 :;230
Ale cóż nowe odmiany irysków muszą papu dostać ,żeby ładnie rosły :;230
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”