Włosy- piękne i zdrowe

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
x-sz-i
---
Posty: 795
Od: 24 lut 2014, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

Po co się faszerować suplementami jak można się zdrowo odżywiać i mieć ładne włosy. J na własnym przykładzie widzę efekt zdrowej diety, brałam kiedyś suplementy, ale one mają mizerne działanie mało się przyswajają witaminy i dlatego.
juda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1350
Od: 1 lis 2008, o 20:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie okolice Jasła

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

Teraz jest dobra pora na kuracje pokrzywową .
Pozdrawiam Teresa
Miłe chwile dnia każdego czynią człeka szczęśliwym.
malgosiaczek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 25 mar 2015, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

Ja miałam duży problem z wypadaniem włosów szczególnie po porodzie. Karmienie piersią, uboga dieta, zmeczęnie i brak czasu dla siebie skończyły się anemią. Niestety nie mogłam nic jeść poza gotowanym kurczakiem i ryżem więc zaczęłam brać żelazo. Szybko poziom żelaza wrócił do normy i włosy przestały wypadać. Jest super bo można brać go i w ciąży i przy karmieniu. :)

Zwracam uwagę na pisownię!
Poprawiłam /Admn.
klaudynserafin
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 1 kwie 2015, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

Ja od pewnego czasu stosuję kolagen zmoderowałam szar. i uważam, ze jest super. Moja skóra stała się bardziej nawilżona i jędrna a włosy? Już tak nie wypadają jak kiedyś :)
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

Spróbujcie jeść więcej bananów. Nie wiem na czym to polega i od czego zależy, ale włosy i paznokcie rosną po nich bardzo szybko. A skórami nawożę kwitnące rośliny, które po tym szaleją z kwiatami i nie mają mszyc.
Pozdrawiam - BabajAGA
Awatar użytkownika
Ondine
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 7 kwie 2015, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

majka1 pisze:Ja stosuje taką maskę: olejek rycynowy, jajko i sok z cytryny. Pomaga w szczególności jeśli masz problem z wypadaniem włosów, nadaje blask i bardzo odżywia. Polecam!
Robiłam podobnie, ale z oliwą, olejkiem rycynowym i jajkiem, bez cytryny. Naczytałam się, że cytryna matowi włosy. Szczerze mówiąc myślałam, że efekt będzie lepszy. Mam tak suche włosy, że niewiele mi to pomogło. Nic mi nie pomaga. Zarzuciłam popularne szampony drogeryjne, używam tylko naturalnych bez parabenów, sls etc, ale i tak jest źle. Nie wiem, czy cokolwiek na to moje siano pomoże : (
Awatar użytkownika
tralaluszy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3302
Od: 5 sty 2010, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

Olejek arganowy. Ale porządny, prawdziwy.
Pozdrawiam - BabajAGA
marzena 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 5 lip 2008, o 06:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

Skrzyp polny jest bardzo dobry na wzmocnienie włosów.Zawiera dużo krzemu i potasu.Można go sobie na łąkach samemu nazbierać i pić napar.
pozdrawiam Marzena
Spis moich linków
grass231
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 8 lip 2014, o 15:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

Kupiłam ostatnio szampon z dodatkiem włókien lnu. Włosy są po nim mocne, lśniące i nie przetłuszczają się. Firma zmoderowane, szar....
EDITA
500p
500p
Posty: 556
Od: 7 lis 2014, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

Polecam szampony i odżywki Nivea,Ziaja,
Timotei ,
masaż skóry głowy, żeń-szeń, ograniczenie używania prostownicy,suszarki, lokówki itp.
Jedwab jest podobno dobry na rozdwajające się końcówki .
Jako alternatywa :
Odżywka miodowa:
2 łyżki miodu,
2 łyżki oliwy
wymieszać, nanieść na umyte włosy i trzymać 15-20 min, spłukać.
Lakier do włosów:
miód i woda, rozpuścić miód i przelać do aplikatora.
Naturalne sposoby rozjaśnienia włosów:
- napar z chmielu,
-2 łyżki kwiatów rumianka,
2 łyżki kwiatów nagietka,
1 łyżka kwiatu bzu czarnego,
1 łyżka świeżej skórki pomarańczowej, zalać 1 L . wrzątku i zaparzać pod przykryciem przez 30 min, używać do mycia włosów razem z delikatnym szamponem .
EDITA
500p
500p
Posty: 556
Od: 7 lis 2014, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

Źródłem aminokwasów siarkowych jest : mięso i jego przetwory, fasola, ryby, jajka. Przy niedoborze aminokwasów siarkowych w diecie, organizm potrafi je produkować samodzielnie , gdy dostanie odpowiednią ilość siarki. Znajduje się ona m.in. w: czarnej rzepie, rzodkiewkach, chrzanie, cebuli, czosnku, brokułach, kalafiorze, czy brukselce.
Odradzam picie drożdży to może nam zaflegmić przewód pokarmowy , więc przyniesie nam to więcej szkody niż pożytku.
Sama też stosuję sok z aloesu i żyworódki, jędrne liście zmiksowałam w maszynce i przechowuję go w lodówce, stosuję przy płukaniu włosów oraz dolewam do kupczych odżywek z którymi dłużej utrzymuje się na włosach i spłukuję letnią wodą.
Awatar użytkownika
justa_be
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 741
Od: 26 lut 2014, o 08:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: WLKP

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

A ja polecam specyfik Olaplex, nie są to żadne ziółka ale cudownie regeneruje włosy, nie robię żadnej reklamy, po prostu mam bzika na punkcie zdrowych włosów :) "Olaplex to zabieg który wiąże i regeneruje mostki siarczkowe eliminując drastyczne zniszczenia powstające w trakcie zabiegów chemicznych. Można dodać go farby do włosów lub zastosować jako osobny zabieg pielęgnacyjno regenerujący. A jeśli chodzi o codzienną pielęgnację to polecam nową serię profesjonalną Wella Elements, szampon, odżywka, mgiełka, maska, rewelacja ;)
Pozdrawiam ;)
EDITA
500p
500p
Posty: 556
Od: 7 lis 2014, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Piękne zdrowe włosy

Post »

Polecam nowe owocowe szampony Farmona Tutti Frutti z keratyną, kolagenem, ceramidami i multiwitaminami.Pięknie pachną i dobrze myją włosy, są w przystępnych cenach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”