Skład florovitu

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2425
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

forumowicz, a jakie jest Twoje zdanie w tej kwestii ??
x-o-a
---
Posty: 764
Od: 13 mar 2015, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

Tak. W tym twoim nie ma fosforu Maraga.
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

To,że nie ma fosforu to wiem.Tylko czy to co napisałam o pozostałych składnikach ma jakieś istotne znaczenie?
Bo jeśli nie, to ten do pelargonii będzie można stosować.
Samsu
500p
500p
Posty: 742
Od: 24 lis 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Skład florovitu

Post »

Również nie wiedziałam o tym wątku. Cieszę się, że powstał. Sama nie wiem co począć z tym nieszczęsnym florovitem. Boje się go używać.
Ja kupiłam nawóz w płynie firmy compo do pomidorów i warzyw z mikroskładnikami NPK 5-5-7. Jest też informacja, że jest niska zawartość chlorków w nawozie. Innych niepokojących związków nie widzę.
Ponieważ przeczytałam, że jest niska zawartość związków w nawozie, co w moim rozumowaniu oznacza, że jednak są, to ze strachu kupiłam jeszcze Biohumus eco do warzyw i owoców eco -użyzniacz o składzie N 0,07%(m/m)P2O5 0,06% (m/m) K20 0,08% (m/m). Obawiam się jednak, ze biohumus jest za słaby do uprawy pomidorów.
Na półce stoją 3 nawozy, a ja nadal nie wiem czego używać.
Aga
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Skład florovitu

Post »

Jak już kupisz 4,5 ,6 i 7,to wrócisz do pierwszego,bo będzie czerwiec i okaże się ,że wszystkie nawozy to mają. ;:108
x-o-a
---
Posty: 764
Od: 13 mar 2015, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skład florovitu

Post »

Aga. Ja bym ten 5-5-7 na razie stosowała. Jest o wiele większe prawdopodobieństwo, że w takim nie ma konserwantów. Myślę, że śladowymi ilościami chlorków podłoża nie zasolisz. Proporcje składników nie odbiegają drastycznie od florowitu. Zanim się coś ustali krzywdy pomidorom na pewno nie zrobisz. Gorzej zostawić je całkiem bez nawożenia.
Czy nikt nie ma nic konstruktywnego do powiedzenia?
Samsu
500p
500p
Posty: 742
Od: 24 lis 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Skład florovitu

Post »

Kalo masz racje, większość nawozów zawiera chlorki, a producenci nawet nie zamieszczają takich informacji. Najprawdopodobniej zostanę przy tym compo, tak jak Jola sugeruje.
Widzialam jeszcze nawóz w płynie do pomidorów substral i target. W jednym z nich była jednak za mała dawka fosforu. Na drugim nie było podanych warości azotu, fosforu i potasu. Najbardziej zbliżony do florovitu był ten compo. Reszta nawozów już w granulacie.
Aga
Awatar użytkownika
legina
1000p
1000p
Posty: 1065
Od: 21 maja 2013, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Skład florovitu

Post »

Na wszystko jest rada.Kto ma nadmiar florovitu do pelargonii,lub nie chce go uzywać,niech po prostu dokupi kilka krzaczków
pięknych pelargonii.Korzyść potrójna,nie wylejemy i nie skazimy ziemi,kwitki będą pięknie kwitły i sumienie nas nie zagryzie. ;:170 ;:170
Awatar użytkownika
TomekD
200p
200p
Posty: 280
Od: 16 lut 2013, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Czym nawozić pomidory-cz.3

Post »

kaLo pisze:http://www.kosmopedia.org/encyklopedia/ ... ne_an,893/ POCZYTAJCIE.Smarujecie noworodki oliwkami i pudrami z tym konserwantem. Używacie szamponów i mydełek .zawartość jest 0,0015 %.W stężonym nawozie też jest max.0,0015% ,a bierzemy 3 ml/l,czyli 0,3 %.Stężenie diabła jest 0,00045%,czyli 0,0000045 ppm ,czyli 4,5 cząstki na milion.
Umyka w tych wyliczeniach to że przy uprawie w pojemnikach ten konserwant będzie się raczej kumulował w podłożu.
Dorodny pojedynczy pomidor w pojemniku wytranspiruje w sezonie jakieś 100 litrów wody.

Inna sprawa że nie do końca wiadomo jaki jest stosunek takiego pomidora czy innej papryki do tego 'diabła'.
Może go pobiera i kumuluje a może zupełnie nie pobiera go z podłoża ignorując jego obecność ?
Sam nie wiem jak jest, więc dlatego pytam.
Może ktoś mądrzejszy wie i napisze - ale z powołaniem na źródła - publikowane badania przeprowadzone według standardów ?
pozdrawiam, Tomek
x-o-a
---
Posty: 764
Od: 13 mar 2015, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skład florovitu

Post »

forumowicz. Ja się trzymam swojego. Jednak wielkie brawa za stworzenie i chęć udostępnienia przepisu dla wszystkich. ;:215
Mam nadzieję, że ta informacja znajdzie się w wątku donicowym, bo tu nie wszyscy zaglądają.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skład florovitu

Post »

I tak posty wędrują wbrew mojej woli. Co do nawozu to naprawdę jest mi obojętne czy on kogoś zainteresuje, czy nie.. W tym roku to już nie mam co fertygować ale od przyszłego sezonu na pewno nie florovit. Przebicie cenowe tego co mam do zaprezentowania jest co najmniej 4- krotne.

Z tym izotiazolonem to jest niezły geszeft. Jesteśmy totalnie zakonserwowani. Niedługo to nawet po śmierci nie trzeba będzie chować zwłok. Ostatnio dowiedziałem się, że nawet syntetyczny krochmal do firanek jest konserwowany i to aż trzema pochodnymi izotiazolonu.
Bez wdawania się w filozoficzne dywagacje mnie wystarczy, że konserwantu tego nie wolno dodawać do żywności, więc dlaczego ja mam stosować do czegoś, co jem .
A skoro nie dodaje się go do żywności, to znaczy, że ktoś mądry już nad tym myślał.
Konserwant ten bezsprzecznie ma działanie mutagenne i więcej wiedzieć nie muszę .Nie interesują mnie nawet ppm-y. Uważam, że jest to mega przekręt.Wszystko jest nagle zagrożone mikrobiologicznie nawet płyn do chłodzenia skrawanych metali na obrabiarkach.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13651
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Skład florovitu

Post »

Wczoraj już miałem kupić nową butelkę, bo stary się kończy ale zrezygnował z zakupu.

Na zamiennik chętnie się piszę, bo mam spore plany w uprawie pomidorów w pojemnikach. :wit :uszy
x-o-a
---
Posty: 764
Od: 13 mar 2015, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Skład florovitu

Post »

Aga. Ja przez tydzień używałam kupionego do pomidorów z planty. Od wczoraj forumowicz darował mi swój przepis, który obiecał właśnie podać. Jestem mu wdzięczna. Podlej ze dwa razy tym co masz. Przez chwilę. Nie zaszkodzi. Ale ten facet jest wielki. ;:180 -
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”