Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kwiaty_poli
500p
500p
Posty: 741
Od: 5 gru 2011, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Też udało mi się "upolować" róże rhapsody in blue. Upolować- bo zostały już tak przetrzepane i jedna jedyna została. Chylę czoła do pergoli, ojjj piękna, no piękna ;:215 ;:215 A donice super kolor, u mnie tylko brązowe były a biedrów chyba z 6 mam ;:306
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Paulinko, właśnie kolor donic mnie oczarował - dla mnie są idealne :lol: I mam nadzieję, że dla róż też takie będą. Jako pierwsze trafią do nich rhapsony i blue for you (ta ma aż 2 pąki!!!) Tylko muszę znaleźć czas na sadzenie ;:223
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Marlenko pędzisz jak burza! Teraz poucz się troszkę, byś potem miała spokojną głowę.
Pączki rożane i to już takie duże. Oj czuję, ze jeszcze przed czerwcem będziesz oczy cieszyła. ;:215
Pergola śliczna i zawsze masz troszkę "swojej" przestrzeni i ciut intymności przed spojrzeniami gapiów. Rozumiem Cię, bo mnie też to drażniło, że byłam tak na widoku. I tak sobie poustawiałam kratki z powojnikami, że zaraz nie będzie mnie widać. :heja
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Aniu aneczka1979 gdyby to były tylko spojrzenia gapiów, to pewnie nie przeszkadzały by mi one aż tak bardzo, ale ja przed swoją działką mam postawioną ławeczkę, na której siadają sobie Panowie z piwkami i patrzą jak ja, w pocie czoła, haruję, pieląc chwasty - jak nic, loża szyderców ;:183 ;:183 ;:183 A ja czuję się wtedy naprawdę mało komfortowo, zwłaszcza że często sama bywam na działce.
A teraz figa - nic nie zobaczą ;:172
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Marleno zamówienie różane ;:224 Poza New Dawn, mam pozostałe. Abraham jak wiesz to moje ;:167 śliczności, Chippendale tak samo. Jak robiłam zdjęcia tym różom, jedna po drugiej, to musiałam je podpisywać, bo kwiaty w kolorze troszkę podobne. Eden Rose to zakup z tego roku, więc będziemy wzajemnie oglądać u siebie. A Iceberg lub Schneewitchen jak kto woli mam już od kilku lat. Z każdym rokiem jest piękniejsza i zdrowsza, bo na początku różnie bywało. Moja miała też być pnąca, ale jak na razie jest parkową i powiem, że wolę ją w tej wersji ;:108
Pomysł na dodatkową kratownicę jest ;:333 Jak mogę coś doradzić w sprawie donicy, to najważniejsze, żeby donica była wysoka co najmniej 50 cm. Róże głęboko się ukorzeniają, więc muszą mieć dużo miejsca i wysoką donicę.
Pierwsze pączki na marketowych angielkach ;:138 Bardzo jestem ciekawa co też z nich wyrośnie i z niecierpliwością czekam na kolejne zdjęcia ;:65
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Witajcie,

Dziś nie mam najlepszego nastroju :cry:
Rano, jak zawsze, podjechałam na działkę. A tam, na róży NN większość pączków zdeformowana. W jednym była jakaś larwa, ale spadła w trawnik i już jej nie znalazłam. W innych coś takiego:

Obrazek

Bladego pojęcia nie mam cóż to za zmora - nie znalazłam jej w necie, może ktoś z Was wie co to i jak to coś wytępić?

Strasznie mi żal tej różyczki, 8 pąków dziś oberwałam ;:185 Takie ładne już były

Obrazek

Obrazek


Dorotko, nie będę ukrywała, Abraham i Chippendale to Twoja zasługa ;:224 Eden to pierwsze róża, na którą zwróciłam uwagę, new dawn pięknie będzie wyglądać przy pergoli a Iceberg nie dałam rady się oprzeć :;230 Jeśli masz, to wrzuć fotkę Iceberg - bardzo jestem jej ciekawa. To właśnie ją chcę umieścić w donicy przy dodatkowej kratce.
I trzymam kciuki za Twoje różyczki ;:215
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Marleno jeśli chodzi o szkodniki, co by to nie było, nie cackaj się tylko pryskaj. Może być Decis, Mospilan, Karate. Ja też do tej pory nie chciałam, wstrzymywałam się, ale jak widać na moim przykładzie - nie warto ;:185 To na pewno nie kwieciak, tego jestem pewna, on wygląda inaczej. Cóż, marne to pocieszenie, bo pączków szkoda ;:145 Wiem, co czujesz...Ja już trzeci dzień zbieram pąki z Therese B. Dobrze będzie jak chociaż jeden kwiat się uchowa. Jestem :twisted: , bo ona miała mnóstwo pąków...
Nie wiem czy mogę umieścić zdjęcie w Twoim wątku. Jeśli się zgadzasz, to jutro wrzucę.
;:196
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Dorotko, pozbyłam się wszelkich wyrzutów sumienia związanych z pryskaniem. Psikam ile się da. Mam wrażenie, że w tym roku jest zatrzęsienie robali. Co wracam ze spaceru z Nerem, to trzeba go oczyścić z kleszczy - oczywiście psina jest zabezpieczona przez kleszczami ale my nie, więc trzeba uważać. Widać lekka zima posłużyła robactwu.
Co do zdjęć to nawet nie pytaj - wrzucaj śmiało ;:108
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Marleno wrzucam zeszłoroczne zdjęcia Schneewitchen.

Obrazek

Obrazek

Tak wygląda kwiat w zbliżeniu

Obrazek
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Ja też psikałam już Decisem bo odkryłam skoczka na pnących. I takie dziwne cosie, których nie ma w spisie szkodników. No, to dostały wszystkie oprysk i mam zamiar powtórzyć gdy się deszcze wypadają ;:224
Pryskałam w dzień pochmurny, bezwietrzny, wieczorem gdy pszczoły zakończyły działalność. Mam nadzieję, że nie narozrabiałam specjalnie mocno ;:131
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Witajcie, dziś pogoda nie sprzyja działkowaniu - strasznie wieje i co chwila popaduje. I jeśli o mnie chodzi, to dobrze, że akurat aura za zewnątrz jest taka a nie inna. Od rana ślęczę nad książkami i póki co słonko mnie nie rozprasza. Im więcej uczę się, tym bardziej jest przerażona - strasznie dużo tego wszystkiego. Wierzę jednak, że jakimś sposobem wkuję to wszystko ;:14 Na szczęście rodzina mnie wspiera, mój ślubny nawet notatki mi przepisuje ;:167

Musiałam jednak zrobić sobie chwilę przerwy, gdyż dostaję już oczopląsów ;:219

Wczoraj, po zajęciach, udało mi się spędzić miły wieczór w ogródku. Przeniosłam z balkonu na działkę wysianą w tym roku ostróżkę (pewnie nie mam szans na kwity w tym roku ...) Troszkę popieliłam i w końcu dokonałam pierwszego koszenia trawnika, który po dawce saletry ruszył z prędkością światła. Koszenie to moja zajęcie, które sprawia mi niesamowitą frajdę - ubóstwiam zapach świeżo ściętej trawy, kojarzy mi się on z dzieciństwem i wakacjami spędzanymi na wsi ;:224

Moje róże pomału sobie rosną. Dalie w dalszym ciągu siedzą pod ziemią. Maliny i borówki spisują się na medal - w końcu skosztuję własnych owoców ;:215

Powiem Wam, że szczerze i bezgranicznie ;:167 swoją działeczkę. Każdą wolną chwilę najchętniej bym na niej spędziła. I mam tyle różnych pomysłów, które tak bardzo chciałabym wcielić w życie ;:130 W tej chwili dumam na fontanną. I zastanawiam się, czy fontanna solarna, która kosztuje około 100 pln jest na tyle silna, aby wyrzucić wodę tak, aby spływała ona po kamieniu (właśnie kamień polny z wywierconą dziurą był by "fontanna"). W koło posadziłabym jakieś trawy i róże.... bajka

Dorotko - och!!! Jaka ona jest śliczna - dziękuję za zdjęcia ;:196

Mariolko - pryskać trzeba, niestety. Mam nadzieję, że niebawem atak szkodników złagodnieje.
ruda pisze:Pryskałam w dzień pochmurny, bezwietrzny, wieczorem gdy pszczoły zakończyły działalność. Mam nadzieję, że nie narozrabiałam specjalnie mocno ;:131
Zachowałaś się wzorowo ;:333
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Witajcie,
Uczę się pilnie przez całe ranki ze swojej czytanki ...
A od południe siedzę na działce i rozkoszuję się nią ;:108
Jest cudnie, nawet wiatr mi nie przeszkadza.

Emuś sam, samodzielnie i bez namowy zbił mi skrzynię i "drabinkę" z resztek listw przypodłogowych, połączył to z pergolą i przesadził do skrzyni wiciokrzew pomorski.
I choć efekt nie jest zbieżny z moją wizją to i tak jest ślicznie ;:333 Pochwaliłam emusia, jest ;:333 ;:167, nie ma co!

Zobaczcie sami, czyż nie jest pięknie ;:173
taki widok mam gdy się uczę

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tu, gdzie jest ustawiona skrzyneczka, marzy mi się fontanna ;:170

A to dzieło mojego ema
Obrazek

Obrazek

Obrazek

zara Byłam, widziałam i powiem Ci, że ślicznie jest u Ciebie. Będę zaglądać ;:168
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
zara
500p
500p
Posty: 512
Od: 6 maja 2015, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: warmińsko - mazurskie

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Witaj Kochana :wit

Musze przyznać że widoki tej soczystej zieleni rozbraja :lol:
Co do dzieła eM - fiu... fiu... złotych rączek nie brakuje widzę na tym forum a facet przyparty do muru potrafi wydobyc z siebie pokłady najbardziej skrywanych umiejętności ;:108
pięknie tam masz w tym swoim ogrodowym raju ;:333 ;:215
Życzę Ci tylko uporania się z tą nauką, sukcesu na egzaminie a potem już tylko rozkoszowania się spokojem tego miejsca.
Ps. dziękuję za odwiedziny i docenienie ;:180
Zapraszam częściej bo dopiero się rozwijam ;:173
pozdrawiam burzowo z północy ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”