Balkonik Gosi

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
gosiakam23
50p
50p
Posty: 55
Od: 4 maja 2015, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie
Kontakt:

Balkonik Gosi

Post »

Witam wszystkich serdecznie.

Mam 34 lata, urodziłam się na wsi i moim marzeniem odkąd pamiętam było: "Kiedy będę dorosła to obiecuję sobie - nigdy nie będę miała ogródka". Nie znosiłam prac w ogrodzie i zawsze pomagałam mamie za przysłowiową "karę" wrrr :) Otóż życie jest przewrotne i wszystko się zmienia z wiekiem i co prawda nie mieszkam już "dosłownie" na wsi z domostwem tylko na wsi ale w bloku jednak od 4 chyba lat pomagam teściowej w ogrodzie sadząc różne warzywa, pomidory itd. od 2 lat mam nawet truskawki bo zamarzyły mi się takie swoje domowe jak kiedyś od mamy... Jest dużo pracy ale frajdy z efektów również co nie miara.

W tamtym roku również zapragnęłam mieć kwiaty na balkonie (trochę za namowa męża:) - zdopingował mnie) ale niestety zbyt późno się obejrzałam bo zaszłam do sklepu ogrodniczego za późno i zostały tylko ostatki więc donice były skromne i niezbyt urokliwe.
W tym roku postanowiłam ozdobić swój balkon ale kwiatami wysianymi z nasionek, własnoręcznie wypielęgnowanymi zdając sobie sprawę, że nie będzie to łatwe. I tak oto posiałam własne pomidorki, bratki i petunie. Z tym, że te drugie ostatnio się douczyłam - sadzi się na przełomie półrocza czyli czerwca i lipca ech więc nie wiem czy coś z tych bratków będzie...
Otóż zabawy jest z tym trochę ależ ile mam satysfakcji! Codziennie chodzę doglądam i nie mogę się nacieszyć, że mi roślinki z tak małych mikroskopijnych kuleczek przerodziły się w takie oto "Gosiowe" okazy:

bratki wysiane 16 marca
Obrazek

Obrazek

petunie wysiane11 marca
Obrazek

Obrazek

Nie wiem też czy dobrze przesadziłam bratki już na miejsce docelowe chodzi mi o rozstaw między sobą. Zastanawia mnie też czy petunie te mniejsze osiągną większą wielkość czy już takie będą mniej dorodne małe i czy w ogóle zakwitną?
Awatar użytkownika
Tryamour
500p
500p
Posty: 780
Od: 22 cze 2010, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: balkonik Gosi

Post »

Witaj na forum :) Dobrze, że dałaś się mężowi namówić na ukwiecenie balkonu :) Zapowiada się bardzo ciekawie :) Daj roślinkom trochę czasu i na pewno urosną i zakwitną :) A przebywanie wśród nas na pewno sprawi, że niebawem nie tylko Twój balkon będzie tonął w kwiatach :;230
gosiakam23
50p
50p
Posty: 55
Od: 4 maja 2015, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie
Kontakt:

Re: Balkonik Gosi

Post »

Dziękuję za odwiedziny :)

Bratki na miejsce stałe posadziłam na balkon 3 dni temu ale codziennie zaglądam i zaglądam, małe są ale myślę, że wyrosną.

Co do petunii to chyba będzie można je posadzić na miejsce stałe czyli do skrzynek w drugiej połowie maja? - na razie trzymam je w domu i powoli hartuję wynoszę na dwór kiedy jest ładna i słoneczna pogoda.

W piątek wybieram się do ogrodniczego to mam w planie zaopatrzyć się w komarzycę i może jeszcze jakąś pokrzywową roślinkę. Chociaż jak tam wejdę to pewnie coś jeszcze ze mną "wyjdzie" :)
Awatar użytkownika
Tryamour
500p
500p
Posty: 780
Od: 22 cze 2010, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Balkonik Gosi

Post »

Moje petunie nocują już na balkonie :) Mają tam towarzystwo żeby nie było im nudno :;230
gosiakam23
50p
50p
Posty: 55
Od: 4 maja 2015, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie
Kontakt:

Re: Balkonik Gosi

Post »

O widzisz;) a ja się boję bo u nas co prawda było dzisiaj 7 stopni w nocy ale np. jutro w nocy ma być tylko 3 to chyba zbyt niska temperatura dla petunii? A moglabyś pokazać swoje petuńki? Ciekawa jestem jak Twoje wyglądają;)
Awatar użytkownika
Tryamour
500p
500p
Posty: 780
Od: 22 cze 2010, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Balkonik Gosi

Post »

Zaraz wstawię zdjęcia do mojego wątku :D
gosiakam23
50p
50p
Posty: 55
Od: 4 maja 2015, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie
Kontakt:

Re: Balkonik Gosi

Post »

Nie widać Twoich petunii :) jakiś chochlik się wkradł :)


Wczoraj stałam się posiadaczką kilku nowych roślinek - miałaś rację Tryamour :) - dostałam od koleżanki kilka kwiatów i sadzonki.

Fiołek już jako samodzielna roślinka w kolorze różowym. Dostałam też 2 listki granatowego - siedzą już w wodzie.

Obrazek

Grudnik - tylko nie wiem co z nim jest i jak mu pomóc aby wypiękniał bo widać, że coś mu dolega :( może mi doradzicie (będę też studiować forum w poszukiwaniu informacji)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dostałam też kawałeczek hoji i nie wiedziałam co z nim zrobić więc pocięłam na kawałki i wstawiłam do wody - chciałabym mieć chociaż jedną roślinkę po obejrzeniu zdjęć na forum - nie wiem czy dobrze zrobiłam i jak ją z powodzeniem ukorzenić ... Widziałam tę roślinkę u koleżanki wiele razy ale nie zwróciłam na nią szczególnej uwagi - jak dobrze, że trafiłam na to forum :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Malachitek
1000p
1000p
Posty: 1177
Od: 13 kwie 2013, o 01:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Balkonik Gosi

Post »

Ciekawie się zapowiada, witaj w gronie "nawróconych" :wit
Z hoją bardzo dobrze zrobiłaś, ona się bez problemu ukorzenia w wodzie, zwłaszcza teraz, wiosną korzonki powinna mieć w trymiga :wink:
Te małe petunie chyba jeszcze nadrobią, na pewno zakwitną trochę później. W ogóle bardzo spodobał mi się pomysł z pojemnikami z kartonów, na pewno kiedyś zgapię!
gosiakam23
50p
50p
Posty: 55
Od: 4 maja 2015, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie
Kontakt:

Re: Balkonik Gosi

Post »

Jak miło, że u mnie zagościłaś Malachitek :) ;:138

Tak pudełka po mleku i sokach świetnie się nadają do takich sadzonek - ja uwielbiam kiedy mogę nie wyrzucać a dać drugie życie rzeczom niepotrzebnym i staram się wykorzystywać różne rzeczy. Zrobiłam też doniczki z puszek po brzoskwiniach na bratki - jutro wstawię zdjęcia a także doniczki wiszące z wiaderek po twarogu sernikowym lub śmietanie czy kapuście kiszonej :)

Martwią mnie te moje petuńki... dzisiaj zaczęłam je sadzić na miejsca właściwe i chyba za gęsto je posadziłam z tego co wszyscy piszą one się bardzo rozrastają ale ciężko w to uwierzyć kiedy widzi sie je takie małe... i wsadziłam np. do wiaderka o średnicy 30 cm aż 5 sadzonek - teraz poczytałam, że chyba za dużo... już sama nie wiem co robić. Człowiek im więcej czyta to ma w końcu mętlik w głowie.
Tak samo z nawozem nie wiem czy dobrze robię - podlewam raz na tydzień tak jak jest napisane na opakowaniu dopiero kiedy zakwitną należy podlewać wodą z nawozem przy każdym podlewaniu. A może już dać im więcej tego nawozu tzn. częściej?

To moje pierwsze samodzielnie wysadzone petunie z nasionek więc stąd tyle pytań :oops:
gosiakam23
50p
50p
Posty: 55
Od: 4 maja 2015, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie
Kontakt:

Re: Balkonik Gosi

Post »

Moje petunie mają się chyba co raz lepiej - po wysadzeniu je do skrzynek miejsc docelowych już zostają na dworze (dzisiaj tylko muszę je chyba zabrać bo w nocy ma być tylko 2 stopnie) i wyglądają dorodniej:) chociaż pogoda to im nie sprzyja bo jest mało słonka i pada często deszczyk:

Obrazek

Obrazek


Chyba coś z nich będzie :)
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Balkonik Gosi

Post »

Jak tylko widzę w tytule wątku "balkon" to koniecznie muszę go odwiedzić, więc jestem i tutaj :D balkonik zapowiada się super, na kwitnienie wysiewanych przez siebie kwiatków jeszcze trochę poczekasz, ale za to jaka satysfakcja! :) powodzenia w uprawach!
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Balkonik Gosi

Post »

Niech siewki wspaniale rosną w siłę :wit
akwe19
100p
100p
Posty: 121
Od: 23 gru 2014, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Balkonik Gosi

Post »

Witam . Sadzonki petunii nie są wcale małe . U moich rodziców w gruncie co roku wysiewają się same i kwitną już w lipcu . One naprawdę szybko rosną . Chyba bardzo lubią słoneczko i niezbyt dużo wody . Bo jak jest mokry rok to nie są zbyt dorodne . Na chwilę obecną w gruncie mają może 2-3 cm wysokości . Ale strasznie gęsto zeszły i trzeba będzie przepikować , resztę oddam koleżankom w pracy ( bo żal wyrzucać ) . W gruncie rodzice ich nie nawożą wcale i też są śliczne , bo by zbankrutowali na nawozach . A co do bratków to nie wiem , czy w tym roku zdążą zakwitnąć , bo to rośliny dwuletnie . Wysiewa się czerwiec - lipiec , a kwitną dopiero na drugi rok . Ale może jesienią jeszcze zakwitną , trzymam kciuki .
:wit :wit :wit :wit :wit
Pozdrawiam Ewka
Ewka i jej doniczkowce.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 43&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”