Tymczasowy ogród Margo_margo

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Witajcie :wit

Założyłam ten wątek po długich namysłach ponieważ czuję potrzebę dzielenia się swoją pasją. Moi bliscy nie rozumieją duszy ogrodnika, potrzeby kształtowania swojego otoczenia, radości z każdego kwiatka i żalu po utracie choćby jednej, najmniejszej roślinki.


Moja historia jest podobna do tysiąca innych na tym forum.

Ale tylko podobna, bo każda historia, każdy ogród to człowiek i jego miłość oraz szacunek do przyrody/ ziemi.
Jestem rodowitą Krakowianką z pokolenia na pokolenie. Mieszkam w bloku i do niedawna byłam typowym mieszczuchem zafascynowanym wielkomiejskim stylem życia, pędem za nie wiadomo czym.
Co prawda zawsze bardzo lubiłam mieć dużo kwiatów w domu i podjęłam próby wygospodarowania kawałka miejsca na skalniak pod balkonem ale to się chyba nie liczy ;:131
Skalniak dwa razy zniszczyli mi ?fachowcy? którzy kładli jakieś kable a na drugi rok postanowili pochować w ziemi odpływy z rynien. Poddałam się.
Kwiaty w domu zostały choć mając do dyspozycji parter, wystawa wschodnia przesłonięta drugim blokiem szaleć nie ma z czym.

Przez kompletny przypadek i zupełnie niespodziewanie w lecie 2012 roku zostałam posiadaczką 11 arów ziemi ze starym, drewnianym domem, stodołą, obórką i resztką starego sadu.
Oczyma wyobraźni widziałam wyremontowany drewniany domek, przepiękne, kwitnące rabaty przylegające do wąskich, krętych ścieżynek, kwietną łąkę koszoną tylko po to, żeby kwiaty mogły się rozsiewać i ja: siedząca wśród tego piękna, otoczona zapachami, motylami, pijąca pyszną kawę, relaksująca się po ciężkim tygodniu pracy.
Jedno udało mi się już osiągnąć: pijąca pyszną kawę ;:306

Dlaczego tymczasowy?
Na ten moment trwa tzw remont starego domu (czytaj totalna demolka) więc większość rabat jest tymczasowych, nie przemyślanych, traktowanych jako ?przechowalnia? roślin na docelowe miejsca. Ogrodzenie działki tymczasowe, warzywnik tymczasowy bo nie wiedziałm czy taka zabawa mi się spodoba, ?toaleta? tymczasowa poniewż nie mamy jeszcze podłączenia do kanalizacji, jadalnia z salonem a także kuchnia są także tymczasowe.

Obrazek Obrazek

Jeśli zechcecie odwiedzać mnie od czasu do czasu w tym wątku, będziecie naocznymi świadkami powstawania a mam nadzieję, że również współautorami mojego ogrodu.


A obecnie wiosna taka jest

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
turkucpodjadek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 15 mar 2014, o 02:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Jako Krakowianin od urodzenia (ale nie do końca Krakus, uroki perypetii podrugowojennych) z całą mocą zazdroszczę takiego przypadku. Życzę też wytrwałości, bo z bloku do drewnianego domku to skok w inny świat.

A łąki uwielbiam, będę zaglądał!
W badylach i barłogu czyli historia zmagań z materią glebowo-zieloną.
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

:wit Witaj Turkuć.
Miło mi, że do mnie zajrzałeś. Drewniany dom to faktycznie wielkie wyzwanie. Remont takiego chyba nigdy się nie kończy ;:224
Ale to, co najpiękniejsze w całym tym zamieszaniu, to przestrzeń której jeszcze trochę tam pozostało, dzikie łąki ale i niewielkie laski w pobliżu.
Ja podziwiałam chwilę temu Twoje zdjęcia i żałuję tylko, że ja takich nie potrafię robić :oops:
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Pokażę zdjęcia jak to było na początku:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

O ile przed domem i ?na podwórku? wszystko było zadbane- czymś trzeba zachęcić kupca- o tyle w sadzie szalała nawłoć i pokrzywa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nieco później odkryłam pokłady żużlu i śmieci wysypywanych za stodołą, pod drzewa owocowe i w każde możliwe miejsce. Również w sadzie były utylizowane odchody bardzo starego psa, który żył tam na łańcuchu do ostatniego tchnienia ;:145

Postaram się następnym razem pokazać jak jest obecnie w porównaniu ze stanem zastanym ;)
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
turkucpodjadek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 15 mar 2014, o 02:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

W starych domach zawsze jest coś do zrobienia, wiem co mówię bo moja "ruinka" ma 90 na karku ;) A jeszcze drewniany domek... (ciesielka to wspaniała praca!) chociaż jak widzę te płyty którymi został obity to serce mi się kraje...

Natomiast co do zdjęć... trzeba się trochę zaprzyjaźnić z nastawami aparatu, dobrze ustawić kolory, a reszta to kadr i światło ;)
W badylach i barłogu czyli historia zmagań z materią glebowo-zieloną.
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Na ten moment niestety nie możemy zamieszkać w domu gdyż jego stan jest delikatnie mówiąc nie do przyjęcia a remont wciąż się wydłuża.
Na początek wywalił się komin potem rozlazły się fundamenty ;:306 Dom jest z lat trzydziestych.
Dla mnie ważne było to, co rosło koło domu.

Zdjęcia niestety robię telefonem bo moja Min..ta jest jeszcze "starej" daty. Myślałam już o jakiejś lustrzance z tego wieku ale zawsze coś innego jest potrzebne :roll:
A Ty nie bądź taki skromny- dusza i wrażliwość także jest potrzebna aby zdjęcie było piękne :D
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
turkucpodjadek
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 24
Od: 15 mar 2014, o 02:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Nie musi być lustrzanka, dobry kompakt (ale nie małpka) spokojnie może dać radę. Sprzęt nie zawsze ma znaczenie :P Mój aparat, niby luszczanka, ale ma chyba ponad 10 lat, a ostatnie zdjęcia były robione najtańszym obiektywem :P

Clue to światło, tego się trzeba nauczyć metodą prób i błędów. I mieć szczęście ;) Resztę się da opanować, nie trzeba mieć do tego daru :P
W badylach i barłogu czyli historia zmagań z materią glebowo-zieloną.
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Małgosiu :wit

Melduję się . ;:138
Pomysł z własnym wątkiem doskonały ! Gratuluję decyzji .
Z przyjemnością obejrzałam Twoje fotki . Potencjał jest , możesz teraz tworzyć wszysko co podpowie Ci wyobraźnia . Kilka lat temu też zostałam posiadaczką małego domku w lesie i wiem ile to radości .
Małgosiu , będę tu do Ciebie często zaglądać i kibicować Twojej pracy . :D

Pozdrawiam Cię serdecznie . Beata .
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Turkuć Postaram się i może w końcu jakieś zdjęcia będą przyzwoite :roll:
Moja lustrzanka jest rewelacyjna ale analogowa więc niestety poszła ostatnio w odstawkę.

Beatko Witam Cię bardzo serdecznie ;:168
Twoja wizyta jest dla mnie szczególnie miła i mam nadzieję, że będziesz do mnie zaglądała Obrazek

Dziś byłam na wsi i trochę popracowałam. Udało mi się wreszcie przesadzić hortensje dzięki czemu zrobiło się miejsce dla mojej róży NN, którą dostałam od jednej z forumek. Nie mogę się doczekać na kwitnienie ponieważ Basia nie chciała zdradzić cóż to za niespodzianka ;:65

Obrazek

Na "północnej" rabacie powolutku budzi się wszystko do życia

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W części "spożywczej" także robi się pięknie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek To maleństwo zostało kupione i posadzone tej wiosny. Pędy długości ok 10 cm, kilka listków ale zachciało się kwitnąć :shock:

A tu moje ulubione, wędrujące po całym trawniku fiołki trójbarwne

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Piwonie: jedną dostałam dwa lata temu od sąsiadki a druga to tegoroczny nabytek. Różnica w fazie rozwoju niewielka ;:306

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
roza333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3866
Od: 4 maja 2010, o 11:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie Tarnowskie Góry

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Małgosiu i ja przyszłam zobaczyć Twój ogród i drewniany domek będę zaglądać bo ciekawi mnie co u Ciebie się dzieje :wit
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Witaj Justyno :wit

Zapraszam, zapraszam.
Chętnie oprowadzę po swoich włościach.


Przy okazji pokażę jak wygląda to teraz.

Tak było na podwórku pomiędzy domem a chlewikiem
Obrazek
Obrazek

A tak jest obecnie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sąsiad postawił ogrodzenie a ja musiałam szybciutko zrobić rabatę aby ratować rośliny przed niszczycielskimi butami "majstrów"

Obrazek

Obrazek


Obrazek

"Kółko" z cebulowymi i rabata pod stodołą również spontanicznie powstały w zeszłym roku. Te place ziemi to próba wyrównania terenu, już posiałam trawę więc za kilka tygodni nie będzie widać :oops:

Stary sad przed

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

po moich staraniach

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Tu powstała moja "północna" rabata w zeszłym roku

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz wygląda na pustą ale już niebawem zarośnie ;:306
Obrazek
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
marzena06
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3072
Od: 4 cze 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Małgosiu początki są zawsze trudne ,ale naprawdę warto, bratki to moje ukochańce , niech się sieją na potęgę bo to wdzięczne kwiatuchy. Bedę tu zaglądać bo widzę że tu będzie sie działo.Powodzenia :wit
Kwiat jest uśmiechem rośliny Pozdrawiam Marzena
Moje wątki
Marzenkowo cz.1
Awatar użytkownika
wisia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1725
Od: 8 lut 2012, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jędrzejów

Re: Tymczasowy ogród Margo_margo

Post »

Małgosiu, jak było , to nieważne, ale zapowiada się pięknie , życzę powodzenia ;:167 .
Wiesława.
Tu jestem szczęśliwa Część II- aktualna
Ogród z zapachem róż, część I.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”