Moje słoneczne uprawy ;)

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
lilbee
200p
200p
Posty: 206
Od: 15 cze 2014, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Moje słoneczne uprawy ;)

Post »

Witam, nazywam się Weronika i chciałabym opowiedzieć swoją historię a propos ogrodnictwa.
Zaczęłąm od awokado z pestki, miałam 4 pestki w tym samym czasie, dwie wąskie, dwie grube, po dwa sposoby do ziemi i do wody.
Ta z ziemi, puściła korzeń po miesiącu natomiast łodygę po kolejnych dwóch, natomiast ta z wody, puściła po 4miesiącach korzeń i po miesiącu łodygę, nalepsze w nich jest to że ta która wykiełkowała później jest dużo większa od tej która weszła jako pierwsza.
Teraz od kiedy są na balkonie niestety atakują je mszyce.
Zajęłam się też pomidorkami koktailowymi mam sztuk dwie.
Oraz papryczkami chili i słodkimi chociaż nie wiem czy te słodkie mi wyrosnął na balkonie.
Oczywiście do grona dołączyły poziomki, dzisiaj pierwszą zjadlam ;)
Rzodkiewki które mi nie wyszły, bo były cieniutkie jak wykałaczka.
Oraz sałata i zioła.
Przedstawie Wam zdjęcia części roślinek, aktualnie są w domu gdyż straszne burze są a ja dosyć wysoko mieszkam, więc nie chciałabym żeby coś im się stało.
Balkon strona południowa.
Proszę jeszcze o komentarze bo roślinki wg mnie nie są w idealnej kondycji i coś im dolega, proszę o pomoc ;)
Pozdrawiam

Awokado nr 1 ;)
Obrazek Obrazek

Awokado nr 2 ( z przypalętanym pomidorkiem)
Obrazek
Chorują jej liście nie wiem dlatego?

Obrazek

Teraz moje papryczki,
Ta chyba ozdobna, nie wiem czy urywać jej pączki czy nie? Proszę o pomoc

Obrazek

Ta wydaje mi się na habanero, ale ma dziwnie pomarszczone liście, czego to oznaka?
Obrazek

Obrazek

I takie o maleństwo mi się wykluło, czy jak podrośnie przesadzić?
Obrazek
Tutaj nie mam pojęcia co to za odmiana, chyba zwyczajne chili oberwałam tutaj pączki, nie wiem czy dobrze zrobiłam
Obrazek
A to chyba kolejne habanero

Obrazek

I to też nie mam pojęcia co to ;) ale już dwa kwiatki same spadły
Obrazek Obrazek
Ostatnia papryczka włochate liście, odmiana nieznana ;)
Obrazek
Pomidorki Maskotki
Obrazek
I te razem z sałatami
Obrazek

Tak to już na razie koniec <jupi> ;)
Mam nadzieję że nie przynudziłam za bardzo.
Pozdrawiam
Pozdrawiam,
Weronika
Moje Słoneczne Uprawy
x-mm-x
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 602
Od: 28 paź 2010, o 10:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje słoneczne uprawy ;)

Post »

Nie obrywaj papryczkom tych zdrowych pączków, one same wiedzą, ile mają zrzucić. :) Dopiero kiedy zauważysz, że pąk żółknie, to możesz mu pomóc. Ale to normalne, że część pąków kwiatowych papryka zrzuca (przynajmniej u mnie tak jest), a zostawia sobie te najmocniejsze. Możesz też trochę mocniej je ponawozić, to może się wzmocnią. :) Pozdrawiam. :wit
Awatar użytkownika
anezob69
200p
200p
Posty: 285
Od: 8 maja 2014, o 12:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe

Re: Moje słoneczne uprawy ;)

Post »

Witaj Weroniko
Podziwiam twój zapał do uprawy warzywek w doniczkach w bloku. Wiem, że jest to możliwe ale mimo wszystko wielki szacun.
Kiedyś uprawiałam paprykę, pomidory i ogórki w foliaku. Zaniechałam tego ale kto wie czy znów nie zacznę :lol: Obecnie mam tylko malutka grządkę z podręcznymi warzywami i troszkę ziół.

Gdybyś wrzuciła w podpisie link do twojego wątku łatwiej byłoby tutaj trafić.
pozdrawiam serdecznie, Bożena

Ogród szczęściem pachnący
Awatar użytkownika
AAleksandra
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2782
Od: 5 wrz 2009, o 10:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje słoneczne uprawy ;)

Post »

Weronika,
Odpowiedziałam na pw. W dalszym ciągu podlewaj dużo avocado, uważaj na promienie słońca. One nie lubią zbyt ostrego, raczej trzeba je cieniować. Może trochę nawozu w pałeczkach do ziemi w doniczce nie zaszkodziłoby, bo to wielkie żarłoki.
Pozdrawiam serdecznie,
moje wątki
lilbee
200p
200p
Posty: 206
Od: 15 cze 2014, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Moje słoneczne uprawy ;)

Post »

Już pół roku minęło od ostatniego tematu, przez to forum troszkę się u mnie zmieniło :) ale nadal nie mam aż tak obstawionych parapetów, pomijając okres wiosenny gdzie siewki są wszędzie.
Stwierdziłam że będzie to taki mój dziennik upraw, bo notesiki zawsze gubię i później nie pamiętam co gdzie i dlaczego :)
Zaprezentuje na razie dwie roślinki które mnie zadziwiły ostatnim czasem.

Stefan, Stephanotis, miał więcej pączków ale otwieranie okna ewidentnie mu się nie spodobało.
Obrazek

Oraz Pelargonia, zimowała uwaga, przy północnym oknie i taki mnie widok zastał
Obrazek
Pozdrawiam,
Weronika
Moje Słoneczne Uprawy
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Moje słoneczne uprawy ;)

Post »

Śliczny stefanotis ;:138
Uwielbiam jego zapach ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
lilbee
200p
200p
Posty: 206
Od: 15 cze 2014, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Moje słoneczne uprawy ;)

Post »

justus27 witaj, dziękuję za odwiedziny :) Myślałam że Stefanek pachnie intensywnie, ale mandarynka, to dopiero zapach, dosłownie dwa kwiatki u mnie się otworzyły a pachnie na cały pokój.
Na balkonie nie mam nic oprócz choineczki, więc pokażę Wam co aktualnie siedzi w moim pokoju ;)

Mandarynka :)
Obrazek

I tutaj widok na większość czyli
Mandarynka, przed nią pomarańczka, uratowana po zimie :)
A tak to Jukka, dwa Avocado, Kalatea, Stephanotis, Agawa i Kaktus, dwie ostatnie roślinki nabyłam na forum, jestem bardzo zadowolona są śliczne ;)
Obrazek

Teraz Hojka, każdy hoje musi mieć, więc tutaj przedstawiam Carnosę, aczkolwiek nie będę maniaczką jak większość tutaj ;) podobnie jak do storczyków czy fiołków, wolę oglądać u kogoś ;)
Obrazek
I fiołeczek też jeden:
Obrazek

A tutaj epipremnum złociste, był i tam też neonek... Ale jakbyście wiedzieli co zrobiłam.. ;) wróciłam do domu po podróży 14 godzinnej, nie było mnie ponad tydzień, postanowiłam od razu podlać roślinkę która najbardziej marnie wygląda i iść spać... złapałam butelkę podlałam go, nie wiele myśląc wlałam i do nawilżacza na kaloryferze ;:124 zasnęłam, wstaje po kilku godzinach, kręci mi się lekko w głowie, humor dobry, dziwny zapach się ulatnia, patrzę na butelkę z wodą, pełna, patrzę na parapet i już wiedziałam co wlałam :) :;230 możecie zgadywać podpowiem że ten płyn przeważnie jest z żółtą nakrętką ;). Oczywiście pierwszą rzeczą było przepłukanie ziemi, neon zasuszył się a ten bidulek żyje mam nadzieję że z czasem odżyje.
Obrazek

I dwie ostatnie fotki, to tymczasowe parapetowce :) czekają na stałe miejsce jeszcze miesiąc!
Obrazek
Obrazek

Na razie tyle :)
Pozdrawiam ;:168
Pozdrawiam,
Weronika
Moje Słoneczne Uprawy
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16365
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Moje słoneczne uprawy ;)

Post »

Wysiewów Mas bardzo dużo, będzie, co pikować ;:108

Pozostałe rośliny bardzo ładnie Ci rosną.
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje słoneczne uprawy ;)

Post »

Witaj Weroniko :wit
Przybywam z rewizytą i co zastaję?,mnóstwo ciekawych,kwitnących,zdrowych bo zadbanych roślinek ;:138
Z avokado miałem identyczny problem,też brązowiały i usychały liście a było pięknym zielonym już drzewkiem o wysokości 120cm.
Niestety nie udało mi się go uratować.Zalecana jest dla niego wystawa płd-wchodnia albo płd zachodnia,chodzi o to by nie było zbyt silnego nasłonecznienia.Moje miało wystawę wschodnią i pięknie rosło dopóki nie zdjąłem go z parapetu bo brakowało miejsca na nowe roślinki i nie ustawiłem ma stoliku TV tuż pod oknem.
Po fakcie wiem,że miejsce to nie było wystarczająco jasne a w sąsiedztwie kaloryfer co powodowało zbytnie przesuszanie podłoża.
Podlewałem regularnie a mimo to drzewko uschło i wg mnie zasadniczym tego powodem było słabe nasłonecznienie.
Pozdrawiam.
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje słoneczne uprawy ;)

Post »

Wspaniałe kwitnienia :wit
lilbee
200p
200p
Posty: 206
Od: 15 cze 2014, o 00:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Moje słoneczne uprawy ;)

Post »

Dziękuję Wam za te miłe komentarze, jestem świeżakiem więc mnie bardzo Wasze komentarze motywują. Teraz parę fotek:
Pierwsze moje kwitnienie kaktusa:
Obrazek
Hibiskus
Obrazek
Azalia
Obrazek

A tutaj niespodzianka, zdjęcie przekłamuje trochę wielkość, myślałam że to piękna melisa, troche bardziej wyrośnięta od innych, chciałam powąchać i nagle ;d poprzyłam sobie usta i nos, ;:306 ktoś mi zrobił psikusa z nasionek Akcyjnych ;d a ja głupia nie zauważyłam, nigdy mi się to nie zdarzyło to nawet nie wpadłam że to piękna dorodna młoda pokrzywa ;)
Pozdrawiaam, kolejne zdjęcia pewnie już będą typowo balkonowe ;)
Obrazek
Pozdrawiam,
Weronika
Moje Słoneczne Uprawy
Awatar użytkownika
koniczynka2014
1000p
1000p
Posty: 1006
Od: 12 kwie 2014, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Moje słoneczne uprawy ;)

Post »

To prawdziwe uprawy ! Dorodnie wyglądają , aż jestem ciekawa balkonowych widoków ;:3
Awatar użytkownika
Melasa
100p
100p
Posty: 198
Od: 25 lip 2014, o 18:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Moje słoneczne uprawy ;)

Post »

lilbee,

zaglądam i do Ciebie :wit
Jaką Ty masz oranżerię!!! Cudo! ;:167
Mnie zaciekawiła ta mandarynka? Kupiona już taka duża? Jak z uprawą? zapewniasz jej jakieś specjalne warunki? I jaki zapach mają kwiaty mandarynki? Bardziej mandarynkowe, czy trochę jak kwiat pomarańczy?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”