Powojniki z Biedronki i innych marketów

Powojniki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Powojniki z LM, Auchana, OBI, Castoramy

Post »

Auchan Katowice i Gliwice - sadzonki 1 roczne, niewielkie, jeden zdrewniały pęd.
Producent: "CLEMATIS Źródło Dobrych Pnączy", cena 9.99zł, oznaczone z nazwy tylko "Mayleen", "Lemon Bells" i "Vitalba" (pełne etykiety), reszta tylko oznaczenie koloru.

LM Gliwice - sadzonki 2 letnie
Producent: "CLEMATIS Źródło Dobrych Pnączy", cena ?? zł, Oznaczone i z dużymi etykietami.
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
Awatar użytkownika
Nela
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2644
Od: 18 paź 2006, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Powojniki z LM, Auchana, OBI, Castoramy

Post »

A ja uważam, że kupiłam ładne. :wink: Były różne wielkości- przejrzałam wszystko, w różnych cenach i wybrałam takie co chciałam. Przy wysadzaniu z doniczek stwierdziłam, że porządnie ukorzenione i szybko powinny mocne krzewy wyrosnąć. W poniedziałek jeszcze raz pojadę- może co fajnego jeszcze wypatrzę. Czasem uzupełniają z magazynu. :wink: Zrobiłam listę jakie bym jeszcze kupiła- bo nie znam odmian- dopiero startuję w tym temacie i dotychczas kupowałam na zasadzie obrazka na etykiecie. :wink:

Obrazek

Wczoraj w Lidlu miałam w ręce powojniki- Montana i Alpejski. Ładne zielone- ale takie świezynki- widocznie ze szklarni- nie umywały się do tych z Auchana. te wystartowały z gałązek zeszłorocznych- porządnie ukorzenione- więc te Lidlowe odstawiłam... :wink:
Biedny, kto gwiazd nie widzi bez uderzenia w zęby... St.J.Lec
Awatar użytkownika
Firletka
500p
500p
Posty: 766
Od: 16 mar 2009, o 16:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Powojniki z LM, Auchana, OBI, Castoramy

Post »

Nelu - faktycznie. Bardzo przyzwoite, dobrze ukorzenione.

Te z Lidla to raczej do zabawy w powojniki. O ile Jackmanii szybko nadrobi masą , o tyle na montanę i alpejskiego trzeba będzie czekać. Na kwiaty w tym roku nie ma co liczyć.

Twoje pewnie bujnie zakwitną. Cena o 25% niższa od tej z niektórych sklepów internetowych, a jakość porównywalna, więc oszczędność ewidentna.
tęsknimy do ogrodów, może dlatego ,żeśmy wypędzeni z raju...
Firletka -Wizytówka
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Powojniki z LM, Auchana, OBI, Castoramy

Post »

Piszecie że w Leroy Merlin wystawiono całą paletę i ponoć wszystkie są podpisane odmianami. Jeśli ktoś tam był to proszę - napiszcie jakie dokładnie tam są odmiany. Ja będę tam mogła podjechać najwcześniej za jakieś 3-4 dni.
Awatar użytkownika
Firletka
500p
500p
Posty: 766
Od: 16 mar 2009, o 16:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: Powojniki z LM, Auchana, OBI, Castoramy

Post »

W Leroy bardzo niewiele : 'Jan Paweł II', różowa montana 'Rubens', 'Wada's Primrose', 'Star of India', 'Multi Blue'.
Małe sadzonki jednopędowe w cenie 9,90 zł.

W Praktikerze: 'Dr Ruppel', 'Niobe', ' Ernest Markham', ' Piilu', 'Hagley Hybrid', 'Gipsy Queen', 'Rouge Cardinal'. Cena i wielkość jak wyżej.

W Auchan : wonny, atragene 'Lemon Bells', i etykiety bez nazw - tylko zdjęcia, więc wydaje mi się ,że widziałam 'Purpurea Plena Elegans', 'Hagley Hybrid', vitalba, 'Violet Elizabeth'. Cena i wielkość jak wyżej.
tęsknimy do ogrodów, może dlatego ,żeśmy wypędzeni z raju...
Firletka -Wizytówka
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Powojniki z LM, Auchana, OBI, Castoramy

Post »

Dziś w Biedronce widziałam powojniki wielkokwiatowe - opisane i oznaczone odmiany: Ville de Lyon, Jackmani i Hagley Hybrid. Odmian nieoznaczonych nazwami, tzw. mixów w ogóle nie było. Kosztowały 8 zł.
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Powojniki z LM, Auchana, OBI, Castoramy

Post »

Przepraszam za pomyłkę: w biedronce kosztowały równe 7 zł. A znikają w tempie ekspresowym!
Awatar użytkownika
dotii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1454
Od: 18 cze 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warmińska kraina ( 53°59'N 20°24'E)
Kontakt:

Re: Clematisy mix z Biedronki.

Post »

Wczoraj w Biedronie pojawiło się kilka odmian
Obrazek
Miss Bateman mimo że mała,jako jedyna miała już pączki kwiatowe.
Mam cichą nadzieję,że odmiany będą zgodne z opisem .
:wit
Mój zielony raj.
Zapraszam do mojej cz.2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=72247" onclick="window.open(this.href);return false;
Wymienię/Kupię/Sprzedam http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 53&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
chmielakowo
200p
200p
Posty: 376
Od: 11 mar 2015, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Powojniki z LM, Auchana, OBI, Castoramy

Post »

W LM za duże sadzonki kilku pędowe z źródła dobrych pnączy zapłaciłam 15,90
magdalenca
100p
100p
Posty: 197
Od: 26 paź 2011, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: LUBLIN

Re: Powojniki z LM, Auchana, OBI, Castoramy

Post »

O, a były jakieś odmiany włoskie?
chmielakowo
200p
200p
Posty: 376
Od: 11 mar 2015, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Powojniki z LM, Auchana, OBI, Castoramy

Post »

Nie mam pojęcia, ja kupiłam botanicznego, nazwy nic mi nie mowiły, a z której grupy niestety właśnie nie ujęte było.

W piątek będę z dostępdem do neta to przestudjuje każdą odmiane z jakiej grupy jest
Floresita
200p
200p
Posty: 440
Od: 2 lis 2014, o 19:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Clematisy mix z Biedronki.

Post »

Dziwne, ale w mojej biedronce były ok 18 kwietnia powojniki Jackmani, Ville de Lyon i Hagley Hybrid ale w zupełnie innych kartonikach i innej firmy niż pokazuje powyżej Dotii. Mam pytanie do osób, które kupowały w poprzednich sezonach właśnie w biedronce. Moje pytanie jest może bardzo banalne, ale nigdy wcześniej nie miałam powojników. Te sadzonki z biedry ( oraz np. z lidla ) są bardzo młodziutkie i dość rachityczne. Dlatego chciałam spytać po jakim czasie od wsadzenia te maluchy " ruszą z kopyta " i zaczną w sposób widoczny rosnąć? Ja sadziłam ponad tydzień temu ( podłoże było bardzo profesjonalnie przygotowane ), pogoda jest ciepła i słoneczna, a powojniki jak były wsadzone tak stoją. Napiszcie proszę jak kupowaliście je np. w zeszłym roku to ile potrzeba czasu żeby zobaczyć, że się przyjęły no i zaczęły rosnąć? Raz jeszcze dodam, że moje pytanie dotyczy tylko tych najmniejszych sadzonek jakie są w biedronkach i lidlach.
bietka1964
200p
200p
Posty: 288
Od: 19 mar 2013, o 16:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazury

Re: Clematisy mix z Biedronki.

Post »

Mam teraz 3 sezon z biedronki.Pamiętam tylko że w pierwszym roku doczekałam się kilku kwiatów.Posadziłam je w niewielkim dołku wykopanym w piachu/moja działka to rekreacyjna żwirownia/.Nie miałam bladego pojęcia jakie mają wymagania.W zasadzie za te pieniądze nie oczekiwałam wiele i zupełnie się nimi nie przejmowałam.Na zimę porzuciłam biedaki i bardzo się zdziwiłam że obudziły się na wiosnę.W ubiegłym roku ładnie się rozrosły i obficie kwitły.Teraz już ładne listki mają.Dokupiłam kolejny biały.
Cierpliwie czekaj.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powojniki”