Garden of my dreams 2 :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Garden of my dreams 2 :)

Post »

Masz rękę do ukorzeniania wszelakich patyczków. Mnie to wychodzi tylko czasem, choć warunki staram się zapewniać optymalne.
Czy z czasem zamierzasz wykorzystać sadzonki dereni i pęcherznic na żywopłot?
Monika uchwyciła nieprawdopodobne podobieństwo twojego piesia do Einsteina :shock:
Filemon24
1000p
1000p
Posty: 1457
Od: 1 sie 2014, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: północne mazowsze

Re: Garden of my dreams 2 :)

Post »

Oczywiście nie mogło mnie zabraknąć w twoim pięknym ogrodzie :D
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Garden of my dreams 2 :)

Post »

Pawle! dla mnie miejsce jeszcze się znajdzie w kolejce, prawda? Znam Twój wątek poprzedni niemal na pamięć ;:306 , dlatego nie mogę odpuścić dalszych Twoich zmagań ogrodowych. Będę Cię wspierała ;:108 :tan
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Garden of my dreams 2 :)

Post »

Plantacja patyczków do pozazdroszczenia :D w tamtym roku poległam na ukorzenianiu hortensji ,więc w tym zamiast patyczków kupiłam sobie dwa krzaczki :D
Awatar użytkownika
Koleszko
500p
500p
Posty: 961
Od: 14 wrz 2013, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Garden of my dreams 2 :)

Post »

Dziękuję Wam , że jesteście .Bo co to byłby za Ogród bez najlepszych doradców na świecie ? :lol:


Mati Ty wszędzie pierwszy . :D Szkoda tylko, że czasu mam za mało na obczajenie wszystkich zaprzyjaźnionych wątków . Ja też się cieszę i na pewno nie zniknę . No u mnie dzisiaj normalnie lato było .

Kasiu Cieszę się że jesteś . :wink:

Kamilu Bardzo fajnie .

Kasiu Cieszę się .Kuszę bo sama mnie zachwyca , niby to tylko zwykła wierzba , a w każdym okresie ma coś do pokazania .W zimę : smocze płaskie gałązki , na wiosnę kotki , lato i jesień do początku zimy piękne liście . :lol:

Moniko Że też na to nie wpadłem , faktycznie .No ale niestety po Einsteinie nie ma mądrości . ;:306 Prześlicznie Twoja wygląda .Moje tak wyglądają z racji iż były posadzone ot tak sobie i rosną w nieodpowiednim miejscu .Powinny na pełnym słońcu .Ale zrobię coś z nimi z czasem .Dziękuję bardzo . :wink:

Beatko Cieszę się bardzo , rozgość się . :lol:

Alicjo Masowa .Sobie troszkę wsadzę i troszkę zostawię, a resztę wymienię , oddam itd .Przecież jest tu dużo ludzi o dobrych serduszkach , którzy mają pustki u siebie . :wink:

Zuziu Bardzo fajnie , że jesteś . Od jutra się zacznie . :wink:

Adamie Trzymam kciuki . Ja dla swojej będę robił stelaż z prętów mniej więcej jak do róż się robi. Taki , żeby się za bardzo nie rozłaziła na boki . :wink:

Soniu Pojedzie wolno .Wiesz co ? na szybko nie ma co robić i trzeba przemyśleć sporo rzeczy . :wink: No niestety Forsycje u mnie nie rosną w odpowiednim miejscu raczej . Oj tak . :D

Aniu Zdążyłaś . Dziękuję bardzo . :wink:

Marto Cześć .Tak , zleciało i aż tak wiele się nie działo .Wyjdzie Ci dobrze ukorzenianie , jeśli będziesz dbała .Dziękuję bardzo , staram się - chociaż czasami wiesz jak to jest .

Wando Witam .Dziękuję bardzo , ale nie wiem czy mam .Zobaczymy z jakim skutkiem mi to wyjdzie .Tak , Pęcherznice będą sadzone na przemian w tym roku jeszcze , to odmiany Diablo i Luteus .Z Dereni też będzie żywopłot, ale nie w tym roku . :wink: Monika dobra jest . :D

Anitko Hmmm ... no niech będzie , że piękny . :D Fajnie , że jesteś .

Bogusiu Dla Ciebie się zawsze znajdzie miejsce .Ja Twój też znam na pamięć . :D Dziękuję bardzo .

Beatko Czy ja wiem .Teraz z nimi problemu nie ma , potem będą jak urosną i nie posadzę wszystkich w tym roku na pewno . Troszkę bardziej trzeba będzie o nie dbać .Ciekawe co u mnie wyjdzie . :D Ja kupiłem jeden krzaczek . Kupne od razu cieszą oko , a takie patyczki będą cieszyły oko ... dokończ sobie za ile lat . :D


U mnie dzisiaj normalnie letnia pogoda , aż dziwne .Pokosiłem sobie kosiarką dzisiaj .Sporo terenu skosiłem .Jednak odzwyczaiłem się od tego i plecy bolą .Moja kosiarka dała czadu jak zawsze , jednak duża kosiarka spalinowa poradzi sobie ze wszystkim .Przygotowałem dzisiaj drugi kawałek na sad .Tam wszędzie są drzewka , ale ich nie widać bo zdjęcie z daleka .Z taką kosiarką normalnie na łąkę wyjeżdżam i tnę kilkudziesięcioletnie kępy starej trawy . :D Oczywiście wszystko zgrabiłem i wywiozłem na kompost.Poniżej fotki.Oczywiście nie tylko ten teren kosiłem .Przedstawiam Wam pas startowy haha .Kolejny rządek drzewek owocowych na nim z czasem będzie .

Obrazek

Kochani z uwagi na duże zainteresowanie Wierzbą Smoczą , wklejam zdjęcie porównawcze .Paliki mają około 20 cm .Pierwsze zdjęcie z lewej wykonane 28.05.14r, a drugie z prawej wykonane 21.09.14 r .Przez te 4 miesiące osiągnęła wysokość ponad metrową .Wierzba była sadzona jak dobrze pamiętam jesienią 2013 r .Dobra gleba + dużo wody = to co widzicie .

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Garden of my dreams 2 :)

Post »

:wit Pawle! tez mam w doniczce wierzbę smoczą, ma na razie jeden pęd . Nie wiem czy mam juz ją posadzić do gruntu.
Pozdrawiam !
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
Koleszko
500p
500p
Posty: 961
Od: 14 wrz 2013, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Garden of my dreams 2 :)

Post »

Sadź . ;:108

Ja dzisiaj ruszyłem z placykiem pod ławkę .Nakopałem się sporo .Jutro kopię ścieżkę do placyka i jadę dalej . :wink: U mnie dziś było ze 25 stopni jak nie lepiej , opaliłem się konkretnie . ;:215

Obrazek

Obrazek
Filemon24
1000p
1000p
Posty: 1457
Od: 1 sie 2014, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: północne mazowsze

Re: Garden of my dreams 2 :)

Post »

Na razie trochę wygląda jak grób :;230 jednak wiem że efekt końcowy będzie ;:333
U mnie też ciepło ja używam filtru 50 spf i nie ma mowy o opaleniźnie.
Awatar użytkownika
anezob69
200p
200p
Posty: 285
Od: 8 maja 2014, o 12:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe

Re: Garden of my dreams 2 :)

Post »

Witaj Pawle ... przybiegłam aby dalej obserwować twoje poczynania w tworzonym ogrodzie.
Z niecierpliwością czekam na więcej :lol:
pozdrawiam serdecznie, Bożena

Ogród szczęściem pachnący
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Garden of my dreams 2 :)

Post »

Dziękuję Wam , że jesteście .Bo co to byłby za Ogród bez najlepszych doradców na świecie ? :lol:
No właśnie,co ty byś beze mnie zrobił :shock:
A ja ślepy ;:223
Ja dzisiaj ruszyłem z placykiem pod ławkę .Nakopałem się sporo
No sorry,ale taki prostokącik i to sporo kopania...
To ja mogłem po koparkę dzwonić :lol:
Teraz tylko pogłęb i z ławeczki skoki do wody trenuj,celebrity splash czeka :lol:
Na razie trochę wygląda jak grób :;230
Bo jak zmęczony usiądzie na ławkę i wie,że już nic nie zrobi to pada na twarz,tam jest specjalny sznurek który zrzuca już płytę nagrobną i po robocie :;230
x-M-k
---
Posty: 371
Od: 23 maja 2014, o 23:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Garden of my dreams 2 :)

Post »

Teraz tylko pogłęb i z ławeczki skoki do wody trenuj,celebrity splash czeka
:;230 :;230 :;230

Fajna smoczyca moja nie ma takich dużych liści, ma takie małe i dużo :)
Posadź sobie energetyczną wierzbę i Ci ładnie obrośnie ławeczkę: o właśnie tak: :) Obrazek
Awatar użytkownika
Koleszko
500p
500p
Posty: 961
Od: 14 wrz 2013, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Garden of my dreams 2 :)

Post »

Anitko Haha .Zobaczymy jaki efekt końcowy będzie . :D Nie wiem jaki to filtr i o co chodzi, bo się nie znam na tym . :lol:

Bożenko Witam.Fajnie , że jesteś . :lol: Będzie więcej i więcej . :D

Mateuszu No właśnie nie wiem . :D Sporo sporo . Na zdjęciu to jest maleństwo , na żywo znacznie większy placyk. Tam była chyba jakaś kamionka kiedyś bo kamieni mniejszych jak jajko milion , masakra .Poza tym ja jak kopie coś to darninę i kamienie z każdego sztycha segreguję i wytrząsam , żebym miał gotową ziemię potem . ;:108 Wpadnę wpadnę do Ciebie , ale widzisz jak jest Tulapku . :? Haha , ja mówię w domu : wykopałem małe oczko . :D Hahahaah , dobre . ;:306

Moniu To dziwne , prawda ? może Ty masz inną wierzbę ? :lol:

Bardzo fajne masz pomysły . ;:215 ;:215 ;:180 Wyspawam z czasem pergolę naokoło i zaleję cementem nóżki w ziemi . Potem posadzę coś ciekawego i cień jak nic . ;:138 Ekstra pomysł . Dzięki . :D


Prace posuwają się do przodu powoli .Dzisiaj wykopałem ścieżkę .Jutro utwardzam wszystko i przygotowuję podsypkę + cegły.Jutro fotki z dalszych prac . :lol:
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Garden of my dreams 2 :)

Post »

Paweł masz co kosić, ;:oj u mnie nędznie z trawą. Początek rabatki zachęcający, najpierw ławeczka, żeby można odpoczywać, jak będziesz rył resztę darni. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”