ZIOŁA - domowa apteka

Jak zachować doskonałe zdrowie, kondycję i urodę? Porady, zdrowa żywność, najlepsze przepisy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wanilia
50p
50p
Posty: 58
Od: 15 mar 2011, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: ZIOŁA - domowa apteka

Post »

Polecam na trądzik okłady z kozieradki. Zmielone nasiona do kupienia w aptece. Łyżkę tych nasionek zalewamy niewielką ilością wrzącej wody, parę minut czekamy jak napęcznieje. Następnie nakładamy na twarz- wszystkie strupki goją sie błyskawicznie! Odkąd stosuję kozieradkę odstawiłam maści z antybiotykiem. Kozieradka też jest stosowana na inne rany, ale nie próbowałam.
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: ZIOŁA - domowa apteka

Post »

Czy kto z was wie jakie zioła wybielają cere. Ja od pracy na polu jestem mocno opalona a przez to zmarszczki które mam z racji wieku są bardziej widoczne. ;:oj
Neko
---
Posty: 482
Od: 23 wrz 2013, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ZIOŁA - domowa apteka

Post »

Z ziół to dobra będzie maseczka z nagietka. 5 łyżek zalej niewielką ilością wrzątku, po 15 minutach odcedź i nałóż papkę na twarz na 20 minut.
Można też nałożyć na twarz plastry świeżego ogórka :).
dorotaifrodo
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 19 lis 2014, o 22:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: ZIOŁA - domowa apteka

Post »

Także polecam kozieradkę i olej z łopianu na osłabione włosy :wink: ostatnio bardzo popularny z ziół jest Czystek,prawdziwa moda się zrobiła ;:oj
Awatar użytkownika
aneczka_brie
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 21 mar 2012, o 10:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: ZIOŁA - domowa apteka

Post »

Korzeń mydlnicy jest też dobry na włosy. Robi się z niego odwar: dwie łyżki zalewa się wodą i gotuje ok. 15 min. na wolnym ogniu pod przykryciem. Potem gdy ostygnie, odcedza się i można używać jako płukankę po umyciu włosów. Podobno dobre jest na łupież. Ja używałam tego kilka razy i włosy wydawały się też być gęściejsze ;).
Wie ktoś może jak inaczej wykorzystać to ziółko?
regulamin polecam
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ZIOŁA - domowa apteka

Post »

Zmielone nasiona kozieradki stosowałam, aby wspomóc laktację, w mieszance z innymi składnikami. Pomogło, więc polecam ;:108
x-s-k
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 19 sty 2015, o 12:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ZIOŁA - domowa apteka

Post »

Ja też poprosił o takie namiary. Chyba jakbyś podał link na forum to nic by się nie stało, przecież nawet jeśli to reklama to jest ona odpowiedzią na konkretną potrzebę, potrzebę użytkowników. Mniejsza o to. Jest sens prowadzenia takiego ogródka zielarskiego na balkonie? Mam mały balkon, który służy tylko po to, aby wywiesić pranie i szkoda tego niewykorzystanego kawałka miejsce, a nie ma to jak świeża bazylia, kolendra, czy tymianek ;)
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: ZIOŁA - domowa apteka

Post »

emalia112 pisze:Czy kto z was wie jakie zioła wybielają cere. Ja od pracy na polu jestem mocno opalona a przez to zmarszczki które mam z racji wieku są bardziej widoczne. ;:oj
Polecam: http://skladnikikosmetyczne.blogspot.co ... omowe.html
Beata
Awatar użytkownika
Ondine
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 7 kwie 2015, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: ZIOŁA - domowa apteka

Post »

Na przebarwienia stosuje się jabłka albo ogórki, jeśli mogę polecić coś spoza ziół. Natomiast moim ostatnim odkryciem zielarskim są zioła szwedzkie. To miks wielu ziół (piołun albo aloes, mirra, szafran, senes, kamfora naturalna, korzeń rabarbaru, korzeń kurkumy, manna, teriak, korzeń dziewięciusił, korzeń arcydzięgla). Mój teść stosuje je na wszystko, (jak kiedyś moja babcia Amol ;) ale rzeczywiście pomagają mi na żołądek, gardło czy na bóle stawów. Mają szeroki zakres działania, radzę poczytać gdzieś w internecie. Może komuś też okażą się pomocne.
Awatar użytkownika
acia1065
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1092
Od: 7 sty 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kłaj - Małopolska
Kontakt:

Re: ZIOŁA - domowa apteka

Post »

Herbata z kory bzu czarnego pomaga przy odchudzaniu.
Beata
Awatar użytkownika
Dalmore
100p
100p
Posty: 130
Od: 25 mar 2013, o 07:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: ZIOŁA - domowa apteka

Post »

Na wybielanie oprócz ogórka i jabłka dobrze też działają:
sok z brzozy - okłady robić po 20 min dzeinnie
maść z płatków lilii białej - usuwa nawet brązowe plamy "wątrobowe"

Polecam wszystkim prowadzić zieloną kuchnię czyli co między uprawnymi warzywami to do gara. Przyprawiać sałatki mniszkiem kwiatami łodygami i liśćmi. Bluszczyk kurdybanek do zupy razem z pokrzywą, lebiodką i czosnkiem niedźwiedzim.

Odnośnie roślin trujących jest ich w Pl niewiele, duża część uznawanych za trujące jest po prostu niejadalna, niesmaczna czy mogąca wywołać niewielkie rewolucje żołądkowe. Polecam wszystkim odnośnie zielonej kuchni książkę Łukasza Łuczaja "Dzikie rośliny jadalne Polski" Na podstawie tej książki okazuje się, że większość chwastów z ogródka wystarczy podhodować i do gara :)

Wiadomo nie każdy jest botanikiem dlatego jak przy grzybach - nie jesteśmy pewni dajmy sobie spokój z daną rośliną.
magritte80
100p
100p
Posty: 141
Od: 24 lis 2006, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nisko, Tychy

Re: ZIOŁA - domowa apteka

Post »

Czytałam że bardzo dobrym rozjaśniaczem cery jest cytryna. Jednak nie zalecam stosowanie soku wprost na twarz a później ekspozycję na słońce, gdyż może się skończyć mocnymi przebarwieniami.
Trzeba sok z cytryny zacząć rozcieńczać z wodą i tak stosować po południu lub wieczorem na twarz, proporcje dobierać do własnej cery, bo każda ma inny odcień...

Odwrotność cytryny to herbata która pomaga przyciemnić cerę. Esencja z herbaty którą też trzeba samemu wypróbować wg naszej cery. Jest to fajny "samoopalacz" :)

Aloes stosuję osobiście gdy na wardze zaczyna pojawiać mi się opryszczka. Przecinam liść aloesu i przykładam na 20 do 30 min dociskając do wargi w miejscu powstawania opryszczki. Kiedy przyciskam, a czuję, ze aloes już słabnie, to obcinam końcówkę miąższu, aby pojawił się świeży sok, wystarczy obciąć pół cm. Za pierwszym razem nie uwierzyłam że zadziała na moją opryszczkę, gdyż wydawało mi się, ze aloes ma działanie łagodzące, zapobiegawcze, lecz po pewnym czasie dociskania liścia poczułam jak sok po prostu zaczął wypalać mi tą opryszczkę! Opryszczka nigdy nie rozwija mi się do pełnej fazy i zanika po czasie. Zanika też wirus, bo kiedyś miałam często opryszczkę, a teraz ani śladu.... I nie boję się stosować, bo liścia aloesu nie można przedawkować. Proszę się tez nie zniechęcać, bo przy pierwszym stosowaniu aloesu, wirusa jest więcej i opryszczka może się rozwinąć normalnie mimo interwencji, natomiast każdy późniejszy atak wirusa będzie coraz słabszy... więc trzeba stosować i nie poddawać się, ze pierwszy raz nie zadziałało...
Awatar użytkownika
agata90mocarz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 25 sie 2015, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: ZIOŁA - domowa apteka

Post »

hej :) ja a propos ziół - już dwa razy kupowałam bazylię w doniczce do kuchni i dwa razy mi padła ;( macie pomysł dlaczego? trzymam w półcieniu, podlewam i nie wiem czemu zdycha ;( trzeba jej kupić jakieś nawozy?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bądźmy ZDROWI i piękni... jak nasz ogród”