Doniczkowe kompozycje na balkon i taras od 2008 -

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aiivilis
50p
50p
Posty: 84
Od: 4 wrz 2014, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Mini ogródek na balkonie

Post »

Hej! Trochę odświeżę temat. Otóż myślałam o stworzeniu takiego mini ogródka i doszlam do informacji różnych.

Te ogródki to Fairy Gardens- wróżkowe ogrody, jestem nimi zachwycona i tak sie zastanawiam czy ktoś z Was robił tu już takie?
Czy jest ktoś pochłonięty urokiem miniaturyzacji?
I ostatnie, czy wstawicie zdjęcia swoich dzieł?

Ja póki co zabiorę się za zrobienie dwóch krzesełek i stoliczka z drucików.
Później może uda mi się wstawić zdjęcie lampionów-różdżek z koralików i drucików.



Co myślicie o takich ogródkach w szklanych naczyniach?
" Jesteś, na zawsze, odpowiedzialny za to co oswoiłeś" -Lis.
Pozdrawiam, Sylwia.
Mój kolorowy zakątek....
Awatar użytkownika
Fabian2
100p
100p
Posty: 121
Od: 24 lis 2014, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mini ogródek na balkonie (kompozycje z roślin i różnych dodatków)

Post »

Ja może nie o mini, ale myślałem kiedyś o przerobieniu akwarium na ogródek właśnie tego typu, bardziej w taki ciężki klimat myślałem o roślinach owadożernych, mchu itd. Ale na razie darowałem sobie ten pomysł ze względu na ulokowanie mieszkania i mało słońca. Tematu nie porzucam, jak mi coś ciekawego wpadnie w ręce albo jakiś pomysł to na pewno go zrealizuje.

Edit:
A może by Fikusa przerobić na Bag End?

http://i57.tinypic.com/2lm6qmt.jpg

:D
Awatar użytkownika
IzaAla
50p
50p
Posty: 84
Od: 14 kwie 2015, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Witam serdecznie :wit :-D
Jestem nowym użytkownikiem ,choć czytam forum już od dłuższego czasu :oops: W końcu postanowiłam się zalogować. Dokładnie rok temu przeprowadziłam się do domu i mam spooore pole do popisu,choć dopiero zaczynam,bardzo nieśmiało... to kompozycje "letnie" już zawitały zaraz po przeprowadzce w zeszłym roku. Uwielbiam kwiaty i zawsze z niecierpliwością czekam na wiosnę,kombinując i rozmyślając nad kolorami i rodzajami kwiatów,a że teraz mam spore pole do popisu to :heja ;:215 .
Tak to wyglądało rok temu: Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Roboty wokół domu -m a s a- ale dopiero zaczynamy działać.

A Wy jakie kolory planujecie w tym sezonie i jakie kwiaty będziecie łączyć ;:173
Awatar użytkownika
Zulka
100p
100p
Posty: 169
Od: 29 cze 2009, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków (NH)
Kontakt:

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Moje propozycje na ten rok 2015:
1. Południe strona zawietrzna- Pelargonia biała (nie wiem czy pełna czy wisząca - wyjdzie w praniu) + wilec ziemniaczany (Blocky i Margerite)

2. Południe strona zaciszna: Surfinie w wersji pachnącej ( zapewne białe i fioletowe, chyba że pojawi się nowa odmiana pachnących)
3. Północ - begonie bulwiaste.

Plan mam, jak pojawią się w sprzedaży i plan wykonam to oczywiście pochwalę się.
Pochwalcie się swoimi pomysłami :)
Awatar użytkownika
Zulka
100p
100p
Posty: 169
Od: 29 cze 2009, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków (NH)
Kontakt:

Re: Jakie rośliny na balkon

Post »

Trzeba odświeżyć wątek :)

MAcie jakieś nowe plany na obsadzenie swoich skrzyneczek ????
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Jakie rośliny na balkon

Post »

Tak :D :wit ja nastawiam się właściwie tylko na pelargonie ,może skuszę się jeszcze na jakieś trawki np carex,chlorophytum lub Hedera dosadzę im do towarzystwa :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
IzaAla
50p
50p
Posty: 84
Od: 14 kwie 2015, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Zulka widzę,że bardzo ambitne plany już ;:333 U mnie z pewnością surfnia,w zeszłym roku w połączeniu z białą mini surfinią na parapetach wyglądała obłędnie: Obrazek ,tylko zastanawiam się nad kolorystyką jeszcze :?: Myślę jeszcze co przed dom w duże grafitowe donice,tak było rok temu,były same kolorowe petunie krzaczaste: Obrazek
Dodam,że to strona północna,ciemno i słońca jak na lekarstwo :cry: Obrazek

Jakieś propozycje ;:333 ?
Awatar użytkownika
Zulka
100p
100p
Posty: 169
Od: 29 cze 2009, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków (NH)
Kontakt:

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Zacznę....

Miała być begonia, ale szczerze jakoś nie byłam przekonana i wygrały goździki, które połączyłam ze smagliczką. W tym roku idę w zapachowe kompozycje i zobaczę co mi z tego wyjdzie :D mam nadzieje że mi nie przemarzną, ale nie mogłam się powstrzymać.


Obrazek
Obrazek

a tutaj mam mini rabatę przy moim nowym domu dodałam bratki a potem się zobaczy...
Obrazek

A takie donice 2 mam przed drzwiami wejściowymi i też może coś wsadzę :D
Obrazek

Póki co nie mam za wiele kwiatów na zewnątrz, ale przygotowuję kolejne miejsce na nowe..... czekam z niecierpliwością na moje kochane surfinie, pelargonie też tylko chcę obsadzić je z wilcem ziemniaczanym który się nie pojawił jeszcze.
Awatar użytkownika
Zulka
100p
100p
Posty: 169
Od: 29 cze 2009, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków (NH)
Kontakt:

Re: Jakie rośliny na balkon

Post »

Sezon 2015 rozpoczęłam :D

Pierwsze oczywiście bratki. Obsadziłam swoją mini rabatę koło nowego domu, taki zalążek ogródka który dopiero ma koło domu powstawać, czego nie mogę się doczekać.

Obrazek


Następna w kolejce była doniczka do której pierwotnie chciałam posadzić begonie ale oczywiście przegrały z pachnącym goździkiem i smagliczką.

Obrazek

Obrazek


Bardzo niewiele tego mam ale przygotowuję już miejsce powoli na surfinie, pelargonie i wilca ziemniaczanego, a może jeszcze coś pojawi się po drodze :D
Awatar użytkownika
IzaAla
50p
50p
Posty: 84
Od: 14 kwie 2015, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Zulka czy te goździki ze smagliczką to już masz posadzone? Też myślę o goździkach,nigdy ich jeszcze nie miałam :?
Awatar użytkownika
Zulka
100p
100p
Posty: 169
Od: 29 cze 2009, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków (NH)
Kontakt:

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Tak jak napisałam moje kwiatki 2015 :D Wczoraj posadziłam tylko słabo pachną te goździki bo mają za mało kwiatków, ale za to smagliczka mnie uwiodła bo pięknie pachnie, zamierzam jeszcze pachnące surfinie posadzić ale czekam jeszcze troszkę bo może będą jakieś nowe odmiany tych pachnących.
Awatar użytkownika
IzaAla
50p
50p
Posty: 84
Od: 14 kwie 2015, o 13:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

[quote="Zulka"]Tak jak napisałam moje kwiatki 2015 :D Wczoraj posadziłam tylko słabo pachną te goździki bo mają za mało kwiatków, ale za to smagliczka mnie uwiodła bo pięknie pachnie, zamierzam jeszcze pachnące surfinie posadzić ale czekam jeszcze troszkę bo może będą jakieś nowe odmiany tych pachnących.[/quote

Ooo nie dopatrzyłam :D Trochę wczesnawo,ja na razie mam tylko bratki ,ale siedzę jak na szpilkach już bym sadziła :roll: ale u mnie z rana np.dziś był jeszcze przymrozek-ambitny plan-działam w długi majowy week.Teraz kupuje jeszcze donice i obmyślam kompozycje by wszystko mieć już gotowe.
Awatar użytkownika
Zulka
100p
100p
Posty: 169
Od: 29 cze 2009, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków (NH)
Kontakt:

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

U nas nie ma przymrozków, trawnik posiałam miesiąc temu prawie i już się zazielenił. Zaryzykowałam, ale jak mróz mnie zaskoczy to po prostu wymienię na nowe, wiele tego nie mam póki co. Też siedzę niecierpliwie, bo chciałabym już obsadzić wszystko żeby sie kolorowo i pachnąco zrobiło. :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”