Wiejski ogród Ewy cz.3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Wiejski ogród Ewy cz.3

Post »

Dziewczynki , wszystkie mamy problemy z plecami, ważne żeby w porę zdać sobie z tego sprawę i szanować plecy. Ja to robię dużo za późno i właśnie z konieczności tworzę ogród bezobsługowy--poważnie.
Ograniczam kwiatki , rabatki, a zastępuję je krzewami i bylinami wyjątkowo wytrzymałymi, nie wymagającymi pracy np. jesienią Astry. Tak żeby głównie kosiarką było potrzeba iść, a że zostaną chwasty pod krzewami czy w zakamarkach, to trudno--sory , taki mamy klimat ;:306 A krzewy wybieram wyłącznie kwitnące , więc mam na co patrzeć (drzewa też) :lol:
Ewa, ja chyba zgubiłam wrocławski wątek, albo on zgubił mnie :wink:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Ewakora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2503
Od: 17 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocek

Re: Wiejski ogród Ewy cz.3

Post »

Witam miłych gości wieczorową porą. :wit

Karolino zdaje się że już znalazłaś zgubę. :D
Ja też mam sporo różnych krzewów kwitnących i innych krzaczorków, ale byliny jednak mają swój urok i ciężko by mi było się ze wszystkimi rozstać. Staram się jednak ograniczać rabaty, bo o te co są ciężko mi zadbać.
Co tam...... na pocieszanie zrobiłam sobie dzisiaj nowe miejsce na bylinki. :wink: :;230

Tereniu dziękuję za życzenia i nawzajem. ;:196
Większość moich żonkili też jeszcze w pąkach, ale nawet jak zakwitną wszystkie, to jakoś gubią mi się w ogrodzie.Zresztą u mnie się wszystko gubi. Nawet czasami ja jestem zagubiona i nie wiem w co ręce najpierw wsadzić. :wink: :wit

Marysiu ja takie z B też mam i one już kwitną. :D Niewiele jeszcze u mnie kolorków, ale niech i Was pocieszą.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niedawno posadzony Pieris ładnie się zaczerwienił. Obrazek

Obrazek

Zaczątek nowej rabatki. Na razie rośnie tylko niedawno przesadzony klonik, ale pewnie w niedługim czasie znajdę mu towarzystwo. :D Obrazek
Pozdrawiam wszystkich zielenią natchnionych. Ewa
Wiejski ogród Ewy cz.1, cz.2, cz.3 cz.4- aktualna
Wspomnień nadszedł czas
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Wiejski ogród Ewy cz.3

Post »

Kochana Pieris śliczny i jak dużo daje radości...
Dziękuje za cudne stokrotki ;:196 Rabata spora i wiele można posadzić. :tan
Widzę u Ciebie już skalnice białe kwitną ? moje się obijają. ;:303
Szykuj kochana miejsce szykuj bo ja się muszę zmobilizować i wysłać. :;230
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Wiejski ogród Ewy cz.3

Post »

Pięknie u Ciebie, kolorowo, a nowy klombik koło studni zapowiada się ślicznie. Ty masz tam kilka takich uroczych miejsc ;:138
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród Ewy cz.3

Post »

Ewuniu śliczny pieris, kiedyś przywiozłam sobie z Irlandii, ale nie przeżył zimy ;:145
Co tam chcesz posadzić powiedz proszę ;:180 i na razie niczego nie kupuj ;:185
Awatar użytkownika
Ewakora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2503
Od: 17 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocek

Re: Wiejski ogród Ewy cz.3

Post »

Marysiu rabatka jest w większości cienista, więc wybór wiadomy. Na pewno będzie tam misz-masz tak jak na innych moich rabatach. Na razie nic nie kupuję. Zawsze mogę rozsadzić rośliny które już mam. Chciałabym rozjaśnić ten zakątek i się zastanawiam od czego zacząć. :wink:
Pierisa już jednego mam i jest u mnie drugi rok, dlatego zafundowałam sobie kolejnego. ;:172

Karolino te moje urocze miejsca, to tylko na fotkach, a w realu wygląda to zupełnie inaczej. Przyjedziesz w maju, to sama zobaczysz. :wit

Kasiu Biała skalnica, to nowy zakup. Poprzedniczka padła, więc trzeba było sobie ją odkupić. :D
Nowa rabatka to cieniste miejsce i nie pamiętam, czy którakolwiek z zamówionych roślinek może rosnąć w cieniu.
Jak przyślesz, to się zobaczy. :wit :wit

Na dobranoc większy kawałek mojego wsiowego ogrodu, który o tej porze roku jest zupełnie nie fotogeniczny i kopa kamieni czekających na swoje miejsce. :wit

Obrazek
Pozdrawiam wszystkich zielenią natchnionych. Ewa
Wiejski ogród Ewy cz.1, cz.2, cz.3 cz.4- aktualna
Wspomnień nadszedł czas
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród Ewy cz.3

Post »

A ja nie jestem pewna czy on jest taki wiejski :!:
Ewciu przywiozę Ci trochę swoich żurawek i żuraweczek, a i może hosty to sobie rozjaśnisz rabatkę ;:215
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Wiejski ogród Ewy cz.3

Post »

No Ty masz niesamowicie ładne zakątki, powtarzam się , ale piękne te zakątki ;:65
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Wiejski ogród Ewy cz.3

Post »

Ewciu jestem tego samego zdania co Karolina i Marysia .Jakie wsiowe zakątki, a Skyrocet stoi jak strażnik na straży skalniaka. Cudnie już się przebarwił Pieris,a mój variegatowy coś licho wygląda po zimie .Ciekawe czy też się przebarwi ,albo odejdzie w zaświaty .Fajna ta nowa rabatka ciekawe co na niej będzie rosło ?????
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Wiejski ogród Ewy cz.3

Post »

Ewuniu ja też się podpisuję pod opinią koleżanek - jaki on wiejski ?? on jest piękny ;:333
Pieris prześliczny ;:63 ;:63
Pozdrawiam :wit :wit
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Wiejski ogród Ewy cz.3

Post »

Piękny widok i jakby było to pełnia lata bo zieleń żywa i cudna. :tan
Awatar użytkownika
wsiania
500p
500p
Posty: 692
Od: 27 sty 2012, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Brzegu

Re: Wiejski ogród Ewy cz.3

Post »

Noooo, w końcu usiadłam.
Ewciu bardzo, ale to bardzo dziękuję Ci za urocze popołudnie ;:196 Dotleniłam się tak, że teraz ledwo siedzę, ale wszystkie dary powyciągane z auta, podlane i czekają na jutrzejsze sadzenie.
Moi drodzy, znów miałam okazję i niesamowitą przyjemność odwiedzić Ewę w Jej wspaniałym ogrodzie - wiejski, czy nie, jest jedyny w swoim rodzaju! Ostatnio widziałam go jesienią, dziś wyglądał zupełnie inaczej, zaczyna buchać wiosną. Jest cudnie, zwłaszcza, że i pogoda pozwalała na pooglądanie wszystkich zakamarków. Naprawdę widać masę pracy włożonej w utrzymanie i rozwój tego kawałka świata, niestety widać też niszczycielską siłę podziemnych szkodników ;:134 Mam nadzieję, że jednak stanie się cud i się wyniosą...
Jeszcze raz dziękuję i już się nie mogę doczekać kolejnego spotkania!
Moje wsiowe poczynania - c.j.d. :)
gdzie diabeł nie może... tam mnie wołają :)
pozdrawiam, Ania
Awatar użytkownika
Ewakora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2503
Od: 17 maja 2010, o 14:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Wrocek

Re: Wiejski ogród Ewy cz.3

Post »

Witam wieczorową porą miłych gości. :wit

OOOOO...Aneczka dotarła ;:196
Widziałaś na własne oczęta jak mi te paskudy wszystko wygryzają. ;:108 W tym roku są wyjątkowo głodne.
Cieszę się, że dotarłaś spokojnie do domku. Dzieciaczki pewnie popadały. :D
Aniu jakim wspaniałym. ;:oj Widziałaś sama ile w nim chwaścisków i wszelkich niedoróbek. Tu jednak jest moje miejsce na ziemi i tu się dobrze czuję. Nie wiem jak długo dam jeszcze radę ogarniać to wszystko, ale staram się jak mogę.
Też czekam na kolejną wizytę, zwłaszcza że termin już ustalony. :wink: :wit

Kasiulko ta zieleń to iglaki. Lubię je właśnie za to, że zazieleniają mi ogród przez cały rok. :wink: :wit

Tereniu na zdjęciach widać tylko to, co chcemy pokazać, więc wydawać by się mogło, że jest znośnie, ale w realu wygląda ciut inaczej.Piękny?......oj do tego to mu jeszcze dużo brakuje. ;:108 :wit

Jadziu na rabatce jeszcze nie wiem dokładnie co będzie rosło, ale na pewno coś cieniolubne.
Skyroketów mam więcej, ale więcej już nie posadzę. Właśnie dwa wyciachałam, bo paskudnie rdzewiały. Ten przy skalniaku będzie skrócony, bo wiatry nim strasznie szargają.

Karolino oj tam..... Wsiadaj w auto i sama się przekonaj jak u mnie jest w wiejskim ogrodzie. :D :D

Marysiu w maju się sama przekonasz, czy on wiejski, czy nie. Jaki by nie był, to jest mój i inny nie będzie raczej.
Słoneczko ja nie czekam na roślinki , tylko na Ciebie. ;:196
W miarę odkrywania kolejnych wyżartych roślin nachodzi mnie coraz większa niechęć do sadzenia kolejnych. :( Mam nadzieję, że te paskudy w końcu zostawią cokolwiek w ogrodzie. :wink: :wit

Dzisiaj zdjęć niestety nie ma, bo miałam gości i o aparacie zapomniałam, ale jutro postaram się nadrobić. ;:108
Pozdrawiam wszystkich zielenią natchnionych. Ewa
Wiejski ogród Ewy cz.1, cz.2, cz.3 cz.4- aktualna
Wspomnień nadszedł czas
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”