Funkia - gdzie kupić, polecane strony sprzedawców

Hosty
Parrocja
200p
200p
Posty: 229
Od: 10 gru 2014, o 17:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Gdzie kupić zdrowe Hosty?

Post »

Może ktoś ma jakieś doświadczenia w zakupie host z Hurtowni Ogrodniczej Benex?
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Gdzie kupić zdrowe Hosty?

Post »

Mam doświadczenia sprzed paru lat. Nie zgadzały się odmiany, ale były zdrowe. Może im się polepszyło, może ktoś ma lepsze doświadczenia.
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1218
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Gdzie kupić zdrowe Hosty?

Post »

Czy ma sens kupowanie host w postaci chyba kłączy :?: w woreczkach, które oferują teraz hipermarkety.
Ceny są zachęcające ale nigdy w takiej formie nie kupowałam (niestety słabo się znam na hostach :oops: )
Pozdrawiam. Sławka
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12458
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Gdzie kupić zdrowe Hosty?

Post »

To zależy,jak takie najbardziej popularne to raczej pomyłki nie będzie,choć lepiej sadzonkę zdobyć od kogoś znajomego, jeśli chcesz coś ciekawszego lepiej kupić od kogoś co się trudni sprzedażą host,sprzedawcy zaczynają coraz bardziej dbać o swoje dobre imię , raz zdarzyło mi się,że była pomyłka w odmianie -było to kłącze to dostałam gratis taką jaka miała być
Awatar użytkownika
jacekopole71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1713
Od: 25 maja 2012, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Gdzie kupić zdrowe Hosty?

Post »

Sławko,jak najbardziej można kupować w formie kłączy.Skoro sprzedają,to można :wink: Jedna szkoła mówi do donic,druga do gruntu o ile nie jest zamarznięty i przykrycie np igliwiem. Ale, nie możesz być pewna,że kupowane w marketach są zdrowe i nie są zarażone HVX. To jest ryzyko....a informację o tym, czy właściwą kupisz odmianę napisała dorcia7.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
pull
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2336
Od: 13 kwie 2012, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdzie kupić zdrowe Hosty?

Post »

Właśnie dotarło do mnie kłącze hosty Majesty.
Było tak wielkie, że nie chciało się zmieścić do doniczki 2.5 l.
Oczywiście można kupować w takiej formie.
Agata1980
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 13 kwie 2014, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Prawie jak trafienie 6 w lotto

Post »

Pisałam na wiosnę, ze przesadzam i dziele moje hosty. Miałam kilka fajnych odmian, z których byłam zadowolona, zdrowych, z pięknymi biało zielonymi liśćmi. Nie znam się na odmianach, wiec nie wiem jak się nazywały, ale było ich kilka rodzajów.
Wyobrażacie sobie jakie było moje zdziwienie kiedy hosty wyrosły piękne, zdrowe, ale........
Wszystkie zrobiły się identyczne!!!! Najpierw myślałam ze ktoś z rodzinki zrobił mi kawał, potem stwierdziłam ze dom i ogród są nawiedzone.
W każdym razie finalnie mam jednolicie zielone, zwykle hosty, takie najbardziej podstawowe.
Zaczynam od nowa zbierać kolekcje. W zeszłym tygodniu kupiłam kilka sztuk. To co przysłali mnie załamało. Każda roślina to tylko i wyłącznie jeden pączek. Cenowo nie wyjdzie to specjalnie korzystnie.
Czy ktoś miał taki przypadek jak ja?
Gdzie kupujecie swoje rośliny?
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1073
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Gdzie kupić zdrowe Hosty?

Post »

Jest kilka odmian host ,które wiosną są dwukolorowe ,później zielenieją, ale nigdy nie będą takie same . Jest też odwrotnie . Hosty kupuję od dwóch lat w różnych miejscach .Nabyłam ze 100 odmian przez ten czas a kupuję w sklepach ogrodniczych jako kłącza , w OBI jesienią i to w promocji , sklepach internetowych , na forum , nawet za granicą poprzez forumową koleżankę , wiosną , latem i jesienią :) . I tylko jedną hostę mam podejrzaną ,kupioną nieopodal w szkółce , która wiosną wykazuje ,że ma wirusa , ale po obcięciu liści nowe wypuszcza już zdrowe i nawet miała być wykopana i odwieziona , ale ponieważ nowe liście nie wykazywały już żadnych oznak dałam sobie spokój i poczekam do następnego roku ,i czy tak zachowuje się hosta z wirusem ?

Beata :wit
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12458
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Gdzie kupić zdrowe Hosty?

Post »

Agata to zalezy co chcesz mieć z host,jeśli popularne odmiany to kupować nie warto bo większość ma w ogrodach,a,że rosną jak szalone trzeba nieraz podzielić ,więc pewnie byś zdobyła od kogoś znajomego,ja raczej w marketach nie kupuję -szczególnie kłączy,w doniczce kiedyś mi się zdarzało ,no ale jeśli chcesz mieć hosty trochę ciekawsze to inna bajka,jest kilka sklepów internetowych zaufanych ,gdzie dostajesz rośliny zdrowe i zgodne odmianowo,albo tutaj na forum,jak dziewczyny dzielą swoje rarytasy i sprzedają nadwyżki
Agata1980
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 13 kwie 2014, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Gdzie kupić zdrowe Hosty?

Post »

Bardzo chętnie odkupie od kogoś z forumowiczów kłącza. Niestety nie mam wśród znajomych nikogo, kto miałby u siebie hosty.
Nie mam niestety jeszcze dostępu do wątków sprzedażowych.
Jeśli macie nadwyżki to ja bardzo chętnie bym odkupiła. Ale to pewnie bliżej wiosny, kiedy ruszy przesadzanie.
Awatar użytkownika
beatazg
1000p
1000p
Posty: 1073
Od: 11 paź 2012, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bieszczady- Solina
Kontakt:

Re: Gdzie kupić zdrowe Hosty?

Post »

Agata ,musisz kupować hosty oznakowane ,żebyś wiedziała co masz i co jeszcze byś chciała mieć . Tak samo na forum ,najlepiej kupować z nazwami , bo później mogą Ci się powtórzyć te same odmiany , a po co płacić za coś co się już ma . Jak masz zdjęcia tych swoich host to daj do rozpoznania . Ja sama tu na forum kupiłam kilka bez oznakowania , bo się pokusiłam niską ceną ,a też na forum kupiłam w fazie kła i nie były te co miały być a jeszcze powtórzyły się z tymi co już miałam . Chyba ,że chcesz mieć tylko kilka różnych to nazwy są niepotrzebne .Ja w ciągu 2 lat kupiłam 100 odmian i na tym jeszcze nie koniec . A nawet hosty co się powtarzają zabierają miejsce innym roślinom ,jeżeli się ma mały ogródek .Ja mam duży ogród ,ale ograniczoną ilość cienia a hosty lubią cień i nad następnymi zakupami będę się bardzo dobrze zastanawiać .
Beata :wit
Agata1980
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 13 kwie 2014, o 20:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Gdzie kupić zdrowe Hosty?

Post »

Ja stety/niestety mam cienia aż za dużo. Dlatego hosty będą u mnie głównym bohaterem w ogrodzie. Chociaż słowo ogród to na wyrost, bardziej podwórko...z którego usiłuję zrobić ogród. Do tej pory na podwórku babcia wypasała kury i kaczki, a jeszcze kilka lat temu zalegała miejscami ściółka z obory...
Z mniejszymi lub większymi sukcesami przekopuję ten ugór, znajdując w ziemi zakopane dziurawe garnki (niestety bez złota ;:108 ) i mnóstwo śmieci.
Także każda ilość host, jakie będę mogła kupić na forum się przyda:)
babcia52
100p
100p
Posty: 177
Od: 21 wrz 2014, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Gdzie kupić zdrowe Hosty?

Post »

Kupiłam Hosty w A.....on ,czas pokaże czy będą zgodne z opisem :) teraz są w " poczekalni - doniczce " :)
przeglądałam wątki o ich uprawie i trafiłam na piękne Hosty miniaturowe :) ;:215
Jestem nimi oczarowana ;:oj są przepiękne !!!! Gdzie je kupujecie ? proszę o adresy sprzedawców:)



--------------------

Lucyna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”