Mój ogród cz.IV

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Mój ogród cz.IV

Post »

Wiosna tuż ,tuż a właściwie już zawitała do naszych ogrodów.Pierwsze rośliny wychodzą z ziemi ,więc czas otworzyć nowy wątek i pokazać jak wygląda ogród o tej porze.Zapraszam wszystkich do mojego wątku ogrodowego. :wit

Ogród

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
dwostr
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2689
Od: 25 mar 2008, o 15:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Mój ogród cz.IV

Post »

Melduję się jako pierwsza! :wit
Jak miło ogląda się takie wiosenne akcenty!
Mimo,że tegoroczna zima była wyjątkowo łagodna ,to i tak za takimi widoczkami tęsknimy ...oj bardzo tęsknimy ;:108
A jakie wielgachne pąki mają Twoje róże ;:oj
Serdecznie pozdrawiam Danuta
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2832
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Mój ogród cz.IV

Post »

:wit
Alu, u Ciebie już Pani Wiosna, przez duże W ! Róże odkopane, czy nie były kopcowane? Zima łagodna tego roku :)
Kalina pewnie pachnie cudnie, ranniki w pełni kwitnienia, ciemiernik tuż, tuż i derenióweczka będzie ;:138
A u mnie tylko przebiśniegi, wawrzynek wilcze łyko i część krokusów kwitnie, a reszta śpi snem zimowym :(
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Mój ogród cz.IV

Post »

Też melduję się w nowym, bardzo wiosennym wątku Alu ;:196 Piękne, kolorowe listeczki mają tulipanki ;:138
Wiosna , wiosna, wiosna nareszcie ;:138 . Do mnie jakoś nie chce przyjść, tylko gdzie niegdzie pokazały sie korokusiki ;:131
Tymczasem ędę obserwować ją u Ciebie ;:224
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój ogród cz.IV

Post »

Alu :wit , pięknie wygląda Twój ogród już teraz. ;:oj Pięknie rozrośnięte rośliny, widać, że na to potrzeba czasu ale będę podpatrywać i brać z Ciebie przykład. O tulipanach z takimi wzorzystymi liśćmi nawet nie słyszałam. Mało jeszcze wiem... Pozostałe tulipanki większe od moich. Róże pięknie ruszają. ;:138
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Mój ogród cz.IV

Post »

Danusiu Witam miłego pierwszego gościa. ;:196 Mam nadzieję że ten tydzień będzie ciepły i wszystko szybko się rozwinie.Róże rzeczywiście " idą " jak szalone.Jeszcze nie wszystkie są tak rozwinięte,angielki jakby trochę opieszałe, ale to dobrze,zdążę jeszcze opryskać miedzianem.

Gieniu super że zajrzałaś,róże miały kopczyki i właśnie dzisiaj zaczęłam odkrywać.Jesienią przecież nie wiemy jaka będzie zima, a ja nie chcę ryzykować utratą róż.Zaczęłam nawet cięcie i muszę przyznać że po takiej zimie to sama przyjemność. Możemy wybierać wysokość cięcia.Dzisiaj na tapecie były angielki z rabaty obok domu.Ładne ,zielone nie przemarznięte.Super.
Dereń chyba młody ,bo kwitnie a owoców nie ma.Może mu potrzebny zapylacz.Na dereniówkę trzeba będzie poczekać.Póki co zadowalamy się wiśniówką ;:304

Daysy Krokusiki to właśnie wiosna. ;:138 Jesienią planuję większe zakupy tych cebulek.Przez lato popatrzę gdzie jest odpowiednie miejsce na posadzenie.Ubiegłej jesieni "poszłam" w czosnki,tulipany,korony cesarskie i trochę narcyzów kupiłam.Teraz kolej na krokusy i hiacynty.Wiosna 2012, po tym jak zima zmroziła mi wszystkie cebulowe,była bardzo smutna,zanim zakwitły byliny a potem róże,było naprawdę pusto.

Asiu Dzisiaj pierwszy dzień prac porządkowych rabat z różami.Jak zrobię rabatkę do końca będę wstawiała zdjęcie.Wszystkie cebulki kupuję w OBI.Z reguły nie jest tam tanio, ale cebule nie mają wygórowanych cen i są w dużych opakowaniach.W tym roku były tanie cebule czosnków i kupiłam kilka odmian.Właśnie już wychodzą ,tulipany o kolorowych liściach też z OBI to odmiana Fire of Love
Awatar użytkownika
Ebabka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2832
Od: 25 maja 2006, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlasie

Re: Mój ogród cz.IV

Post »

Alu, już miedzianem opryski ;:oj A ja dopiero preparatem olejowym się przymierzam i przymierzam, bo od jutra straszą - 5 w nocy :(
Pozdrawiam Eugenia
Awatar użytkownika
Annar13
1000p
1000p
Posty: 2004
Od: 4 maja 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: k/Poznania

Re: Mój ogród cz.IV

Post »

Pięknie wygląda Twój ogród. Cudowne ranniki!
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Mój ogród cz.IV

Post »

Gieniu iglaki też przelecę preparatem olejowym.Ale na róże i miedzian też już czas.Zaraz zerknę na 16-dniową dla Sochaczewa.
Poniedziałek i wtorek mają być chłodne nocą -1 i -2 potem już ciepło.Do niedzieli trzeba opryskać.

Aniu Witaj,mam dzisiaj zakwitły krokusy.I pszczoły też już się obudziły ;:215

Krokusy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

i floksy też ładnie ruszyły

Obrazek

lilak Meyera,też ma ładne pączki

Obrazek
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój ogród cz.IV

Post »

W Warszawie do OBI miałam jak rzut beretem, teraz raczej nie opłaca mi się taka wyprawa. Zostały mi zakupy przez internet i nieliczne, drobne sklepiki oraz targ. Krokusy i pszczoły. ;:167 Wegetacja u Ciebie idzie jak grzyby po deszczu. :wink: Właśnie wstawiłam u siebie fotkę floksa a wczoraj zdjęcie lilaka, daleko im do twoich ale ja już nie narzekam, przywykłam. :) Krokusy pokazały mi dziś kolorek w pąkach.
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Mój ogród cz.IV

Post »

Asiu teraz to cebulowe tylko w doniczkach ,albo lilie można kupić.Trzeba poczekać do jesieni.Krokusy za dwa dni będą już w kwiatkach.Moje te pierwsze zdjęcia były robione w niedzielę a dzisiaj już rozkwitły.
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój ogród cz.IV

Post »

Zbyt rzadko bywam w Warszawie. Jesienią pewnie też nie uda mi się trafić ale przynajmniej mam alternatywę.
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Mój ogród cz.IV

Post »

Cebulowe zwykle sprzedawane są od połowy sierpnia do późnej jesieni.Być może uda ci się odwiedzić OBI w tym czasie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”