Na parapecie DAK

Zablokowany
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6842
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Na parapecie DAK

Post »

I ja wpisuję sie w nowej części.
Fajne podsumowanie w poście pierwszym!
leszek2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3034
Od: 11 kwie 2010, o 10:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Na parapecie DAK

Post »

Pięknie zaznaczyłaś rok ubiegły,Teraz Ci życzę aby ten rok Ciebie obdarzył jeszcze większym kwitnieniem Twoich
popilków ;:138 ;:108
poz.Leszek
Kaktusy Leszka2
D-avi-D
500p
500p
Posty: 950
Od: 18 cze 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Na parapecie DAK

Post »

Początek świetny, oby w tym sezonie było lepiej :)
Najładniej prezentują się gymnole oczywiście, nie zapominaj ich pokazywać :D
Szymon78
100p
100p
Posty: 168
Od: 9 mar 2013, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice

Re: Na parapecie DAK

Post »

O jaaaa.... :shock: Ale rozpoczęcie tematu... normalnie oczopląsu można dostać :wink:
Masz piękne i zadbane roślinki i z uwaga będę śledził ich dalsze losy :D
Pozdrawiam Szymon
Kaktusy Szymona
Awatar użytkownika
annaoj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2912
Od: 3 sie 2012, o 21:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Na parapecie DAK

Post »

I ja jestem - po takim wstępie z utęsknieniem czekam na no to będzie się działo u Ciebie w tym sezonie.
Awatar użytkownika
honorka22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1403
Od: 3 maja 2013, o 16:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Re: Na parapecie DAK

Post »

Po takim wstępie, to mnie nie trzeba wcale przekonywać, by systematycznie i z przyjemnością tu zaglądać ;:215
Więc jestem i ja w Twoich kolorowych progach ;:136
Pozdrawiam, Honorata :)

Kłujaki - Honorka22
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Na parapecie DAK

Post »

Witam serdecznie wszystkich gości i oby to czym się teraz zajmuję nie zahamowało kwitnień. Bo mam w tym miesiącu już 140 kaktusów przesadzonych.
;:60 Kręgosłup w stanie nie dającym zapomnieć, że on tam jest, w oczach kaktusowo, ręce w cierniach, a w nozdrzach mogłabym chyba posadzić jakieś maluchy i na brak podłoża by nie narzekały.
Zostało jeszcze jakieś 20 sztuk i to dużych. 140 maluchów to by się machnęło szybko, ale większość moich to już dość dorodne sztuki, a niektóre nawet bardzo. Miałam zamiar przesadzić około połowę, a wyszło na to, że przesadzone będą chyba wszystkie. Nie spodziewałam się, że będę odkrywać w korzonkach aż takie braki substratu. - Czy one tę ziemię to żrą? - Tam w większości to były korzenie i żwirek.

A przy okazji, to przesadzanie to niesamowicie bogate doświadczenia - nie spodziewałam się, że medio będą miały tak pozawijane korzonki - dostały wyższe doniczki to będą mogły sobie nóżki wyprostować.
Szymon78
100p
100p
Posty: 168
Od: 9 mar 2013, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pabianice

Re: Na parapecie DAK

Post »

Ile?? 140??!! Nie ma co.... masz zdrowie i samozaparcie :)!
Mam nadzieje, że jak uwiniesz się z pozostałymi to uraczysz jakimiś fotkami by można było podziwiać efekt Twojej pracy i ogrom wysiłku w nią włożonego?!
Pozdrawiam Szymon
Kaktusy Szymona
Gaga1960
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1134
Od: 18 sie 2010, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek

Re: Na parapecie DAK

Post »

DAK pisze:Kręgosłup w stanie nie dającym zapomnieć, że on tam jest, w oczach kaktusowo, ręce w cierniach, a w nozdrzach mogłabym chyba posadzić jakieś maluchy i na brak podłoża by nie narzekały.
Świetnie to opisałaś,ale niestety taką cenę się płaci za uwielbienie do tych roślin. ;:140
Ale za to jak latem zakwitną,to rekompensują wszystkie nasze cierpienia.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20129
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Na parapecie DAK

Post »

DAK napisał(a):
mam w tym miesiącu już 140 kaktusów przesadzonych
To masz pracowity czas. Ta przyjemność jest jeszcze wciąż przede mną... I do przesadzania mam sporo więcej roślin... :wink:
Nie spodziewałam się, że będę odkrywać w korzonkach aż takie braki substratu. - Czy one tę ziemię to żrą? - Tam w większości to były korzenie i żwirek.
Jeśli tak jest w doniczkach to znaczy, że rośliny są zdrowe i prawidłowo pobierają składniki odżywcze z podłoża.
nie spodziewałam się, że medio będą miały tak pozawijane korzonki - dostały wyższe doniczki to będą mogły sobie nóżki wyprostować
Doskonały pomysł. Trzeba jedynie pamiętać aby rośliny podlewać mniej obficie bo w wyższych doniczkach substrat wolniej przesycha i istnieje niebezpieczeństwo że korzenie mogą mieć wciąż mokro. A to są w większości korzenie palowe i tego bardzo nie lubią...
Awatar użytkownika
DAK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3192
Od: 16 lip 2008, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Na parapecie DAK

Post »

Fotki będą, ale dopiero jak poustawiam te kwadraciki na parapetach zaokiennych. Chyba wszystkie duże sztuki zostaną na balkonie, bo miejsca zabraknie - tak podrosły, więc M4 na M7 i M10 musiały zostać zamienione.
Henryku - uwaga o podlewaniu wysokich doniczek - bezcenna, postaram się zapamiętać, a przy okazji, to chyba na wszystkie będę musiała na to zwrócić uwagę, bo skoro dostały bardziej bogaty substrat, to będą dłużej zatrzymywać wodę niż dotychczas, gdy prócz korzenie niewiele miały poza żwirkiem.

Przesadzanie to przy okazji cenny przegląd stanu korzeni i braku oznak robalowych gości. Ten brak to też chyba twoja zasługa Henryku - dzięki za podpowiedź o Bi58 - nie ma ich ani nad, ani pod ziemią. ;:180
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20129
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Na parapecie DAK

Post »

Danusiu,
Dziękuję Ci za tak miłe słowa. :)
Ten specyfik jest naprawdę skuteczny, rozpropagowałem go na Forum tylko i wyłącznie dlatego, że na to zasługuje. Nie mam przecież z tego nic. Cieszę się, że sprawdził się również w Twojej kolekcji. :wink:

Piszesz, że dałaś swoim ulubieńcom nieco bardziej treściwą mieszankę. Kaktusy górskie w sumie tego nie potrzebują, najlepiej czują się i rosną w ubogim podłożu ze sporą ilością kryszywa. Czyli w tym co rosły u Ciebie.
Dlatego słusznie zauważyłaś, że obecnie podlewanie trzeba będzie zmniejszyć i poprzez obserwację roślin od nowa niejako "nauczyć" się ich pielęgnacji.

Życzę powodzenia - trud przy przesadzaniu już był, teraz pora na owoce tej pracy czyli bujny wzrost roślin oraz ich kwiaty. ;:333
Awatar użytkownika
mgr_
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1467
Od: 24 paź 2010, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niemce

Re: Na parapecie DAK

Post »

Galeria robi wrażenie ;:333
Pozdrawiam
Marek
Sukulenty zwyczajne i niezwyczajne part 1 part 2
Zablokowany

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”