Balkonowe Rosarium / 2.

Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Annes, kup dla L.F.C. piekna donice , jest tego warta . Fantastycznie sie krzewi , stworzona do donicy. Masz jeszcze inne odmiany F.C.
Jest ich ogromna ilosc. Kamila ma kilka , Agel 36 , a jest ich jeszcze wiecej.(mam 3 i wystarczy).

Pati, znalazla sie zguba :!: To dzialaj ;:108 . Majka teraz robi za krecika , ale otworzy nowy watek, mozesz byc pewna , ze bedzie "wejscie smoka" ;:306 . Ventylka kupuj... , a co ;:224 .

Daysy, teraz posadzilam do doniczek te patyczkowane wrzesien/pazdziernik. Byly ladnie ukorzenione , sa teraz w doniczkach. Korzonki roznej wielkosci , ale dobrze rokujace.
Wloknina jest tylko ze wzgledow praktycznych. Nie musze oddzielac ziemi od drenazu/kamyczkow . Wygodnie jest pozniej przesadzac, wyciagam calosc , obsypuje ziemie i delikatnie wyciagam mlode rosliny. Wloknina nie zatrzymuje wody, jak jest za duzo splywa do drenazu. Praktycznie przez caly okres ukorzeniania nie musze podlewac. ;:100
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Czy dobrze rozumiem? Gdybym chciała ukorzenić różę, to mam czekać do września? A dlaczego nie robi się tego teraz, podczas wiosennego cięcia? U sąsiadów rośnie róża, nie wem czy dzika czy nie- duży krzew, pojedyncze liście, piekne owoce- już obmyśliłam plan uszczknięcia jednego z pędów. Niestety sąsiedzi nie mieszkają na miejscu, nie widuję ich ani wiosną, ani jesienią, ani nawet latem, stąd nie mogę poprosić ich o zgodę, choć jeżeli uda mi się ich zobaczyć, na pewno to uczynię.
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

No i wszystko jasne, dzięki Alexio, nie zauważyłam, że włókninę położyłaś na drenażu a to takie logiczne. ;:14
Masz rękę do różyczek, jesteś jak różana panienka, a może raczej czarodziejka ;:138 ;:138 ;:138 ;:180 ;:180 ;:180
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3224
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

:wit alexia,
Ładnie to tak po cichu? ;:oj
Tyle dobra pokazujesz..... Jakoś ta Cinco de Mayo z lekka odbiega kolorystycznie od reszty :roll:
Czekam na zdjęcia tych wyjętych z inkubatora dzieciaczków, kiedyś - potem :D
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

;:oj Ewo, oczywiscie mozesz teraz ukorzeniac. Teoretycznie najlepszy okres jest po 1-szym kwitnieniu/ew, jak roza ma juz pak z kolorem.
Osobiscie wtykam patyczki , kiedy mi sie podoba. Wiosne / jesien sa dla mnie lepszymi terminami niz lato . W lecie potrafia sie "ugotowac".
Wtykaj , nic nie tracisz. Ja to robie , bo lubie..., takie hobby. Teraz robie tylko 2 odmiany dla "rozanych kolezanek" (Litlle White Pet i Mme Francois Graindorge). Powodzenia :!:

Daysy, dobrze , ze nie czarownica... ;:306 , chociaz , kto wie... ;:224

Wiesz Justi , ze ja taka skroma..., C. de M. jest inna niz inne... ;:306
Przedszkole tez bedzie , ale jak troche podrosna i bedzie wiecej miejsca. Za 2 tyg. kilka jedzie w swiat ;:108 .

;:79
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Jak mogłaby czarownica tworzyć takie sliczności, Alexio, jak możesz nawet tak pomysleć
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Pedrowa
200p
200p
Posty: 225
Od: 20 wrz 2013, o 12:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN (D)

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Och, jaka szkoda Alexio, że nie wiedziałam wcześniej, że będę chciała mieć Herzogin Christianę ;:174.
Poprosiłabym Cię o zrobienie mi "patyczka".... Ale ja jestem z tych, co jak już się zdecydują na różę, to muszą ją mieć już i natychmiast i nie mogą czekać na ukorzenienie ;:65.
Teraz szukam, gdzie by tu najlepiej kupić.... ;:131

W każdym razie teraz muszę dobrze się przyjrzeć wszystkim twoim różyczkom i zastanowić się, czy któraś jeszcze mnie nie usidli :lol:. A jeśli, to będę ładnie prosić koleżankę o ukorzenienie "patyczka" ;:180.
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

:wit Alexio

Zapisuję się do balkonowego rozarium.
Ukorzenianie patyczków to moja pięta achillesowa ;:145
Chantal Thomass jest drugim powodem mojej wizyty. :D
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Zapisuję się do wątku, z ogromną ciekawością Twoich poczynań. Wiele już roślin rozmnażałam ale róże to pieśń przyszłości. Może po tak łopatologicznej instrukcji wreszcie zdobędę się na odwagę.
Podziwiam determinację ;:63
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

;:7 rozane kolezanki :!:

Daysy, moze czarownica ..., krysztalowa kula , czarny kot i miotla , koniecznie turbo ;:306 .
Pedrowa , masz pw.

Nena, znam Cie przez Justi , bywam w Twojej piaskownicy... Chantal Thomass mam od jesieni , mialam 1 kwiatek... ;:224 .
To jest prezent od majka411. To taki zwiewny pomponik... ;:108 . Przezimowala rewelacyjnie , Majka byla nia zachwycona.
Dla Ciebie fotki tego jedynego pazdziernikowego kwiatka;

Obrazek
Obrazek

Aprilku , odbierasz to jako determinacje... ;:131 .
;:100
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3224
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

:wit
Tak, Nenka ma same wyszukane, rzadko spotykane róże. Warto zaglądać do jej piaskownicy chociażby z tego powodu ;:173
Alexia,
Śliczna ta ostatnia ;:oj .... Nie mylić z "chcę mieć tę ostatnią" :wink:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
alexia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1673
Od: 1 lut 2011, o 18:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: HN-D

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Justynko , oj , nie mysle , jestem juz uswiadomiona... ;:108 . ;:100
https://forumogrodnicze.info/viewtopic. ... 96&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Balkonowe Rosarium / 2.

Post »

Może to i stary dowcip, ale co tam... Różnica między czerodziejka a czarownicą polega tylko na różnycy lat. Nie wiem jak reszta, ale ja ciąglę czuję się czarodziejką. I niech tylko ktoś powie inaczej, to zaraz go w kota przemienię ;:172 !
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”