Gdzieś tam na końcu świata cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andzia84
1000p
1000p
Posty: 1137
Od: 23 sty 2014, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 40 km na pn-wsch od Warszawy

Gdzieś tam na końcu świata cz.2

Post »

Kochani;
Minął pierwszy rok z Wami, minęło 80 stron, powolutku rozpoczyna się nowy sezon. Wszystko tak pięknie się zbiegło, wiec cóż innego mi pozostało poza założeniem nowego wątku :) W dalszym ciągu liczę na Waszą obecność i nieocenioną pomoc i wsparcie w temacie ogrodu. No bo przecież kto jak kto, ale to Wy jesteście największym, najwspanialszym źródłem wiedzy, porad, a czasem pocieszenia gdy jakaś roślinka za nic na świecie nie chce rosnąć w moim ogrodzie. Za to i za ten wspólny rok serdecznie Wam dziękuję ;:196

Dla przypomnienia;
Od prawie 4 lat wraz z mężem Piotrkiem i małym Kubusiem wijemy sobie gniazdko na 1000 metrach w podwarszawskiej wsi. Choć 'podwarszawska' to może zbyt górnolotne stwierdzenie, ale miło jest powiedzieć ze mieszkamy na przedmieściach stolicy ;:306 Oboje mieszczuchy z pochodzenia i natury stawiamy codziennie czoła realiom mieszkania w domku. I powiem Wam, ze idzie nam już coraz lepiej-Piotrek rąbie drewno w ciągu 3 dni, a nie jak na początku-3 miesięcy. Ja też coraz sprawniej rozpalam tym drewnem w kominku. I szpadel jakoś pewniej leży w dłoni; i ciemność wieczorna, bez miejskich świateł już nie taka straszna. Wszystko idzie ku lepszemu, choć na początku żałowaliśmy podjętej decyzji o przeprowadzce z daleka od rodziny i miejsc z których pochodzimy. Może między innymi dlatego, ze na początku już po przeprowadzce podwórko i 'ogród' wyglądały tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dopiero wiosną 2013 udało nam się doprowadzić ziemię do stanu używalności i powolutku krok po kroku zaczęliśmy tworzyć ogród. Praca w nim leżała głównie w moich rękach bo będąc na urlopie wychowawczym miałam po prostu więcej czasu, ale i samozaparcia. Tym sposobem stworzyłam miejsce które kocham. W którym uwielbiam pracować i które przynosi mi radość i ukojenie. Na szczęście Piotrek daje mi całkowitą swobodę w tworzeniu ogrodu wiec sadzę to co sama uwielbiam-przede wszystkim byliny. A szczególnie dalie, floksy, ostróżki, złocienie, mieczyki...a zresztą chyba nie ma kwiatów którym potrafię się oprzeć. Po prostu większym sentymentem darzę te, które pamiętam z ogrodu babci. Ramę ogrodu tworzą głównie drzewa i krzewy liściaste. Bardzo je lubię i choć śmiecą jesienią okrutnie to nie wyobrażam sobie mojego miejsca bez nich. Wierzby i brzozy szczególnie upodobały sobie moją gliniastą, żyzną choć słabo przepuszczalną ziemię, a ja je sobie upodobałam.
I tym to sposobem-pokrótce-stworzyłam swój ogródek, który wygląda tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Serdecznie zapraszam ;:167
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Gdzieś tam na końcu świata cz.2

Post »

Nie mogłoby mnie tu nie być, uwielbiam Twój ogród. Zwłaszcza zakątek ze stoliczkiem. Nowy wątek, nowy avatarek. Co za zmiany :). Włożyliście tyle pracy i serca w swój kąt na ziemi, wszystko odwdzięczyło się Wam idealnie. Piękna trawa, piękne rabatki. Czyściutko, ładniutko.. widać kobiecą rękę.
Awatar użytkownika
Andzia84
1000p
1000p
Posty: 1137
Od: 23 sty 2014, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 40 km na pn-wsch od Warszawy

Re: Gdzieś tam na końcu świata cz.2

Post »

Madziu raz się żyje, a co :D Tylko mojej mamie ten awatarek się nie podoba. Ponoć wyglądam na nim jak snobka i kazała mi wrócić do poprzedniego ;:306 To się miłość rodzicielska nazywa. Cenzura normalnie, a ja jej z takim zaufaniem link udostępniłam... ;:170 ;:306
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Gdzieś tam na końcu świata cz.2

Post »

Aneczka strasznie jestem padnieta ,ale zobaczyłam nowy wątek ,to zaznaczam ścieżkę ,żeby cię nie zgubić :D
Awatar użytkownika
Andzia84
1000p
1000p
Posty: 1137
Od: 23 sty 2014, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 40 km na pn-wsch od Warszawy

Re: Gdzieś tam na końcu świata cz.2

Post »

Beatko cieszę się bardzo ;:196
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Gdzieś tam na końcu świata cz.2

Post »

Jaka snobka? Fajna, uśmiechnięta dziewczyna. Mamo Ani - gratuluję pięknej, pracowitej córki. Mnie tam avatarek się podoba.
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Gdzieś tam na końcu świata cz.2

Post »

Melduję się i ja. :wit
Piękny avatarek. Nie zmieniaj.
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Gdzieś tam na końcu świata cz.2

Post »

Witam :wit
Gdzieś mi znikłas :wink:
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gdzieś tam na końcu świata cz.2

Post »

Muszę powiedzieć że jak na stan zastany to szybko i sprawnie udało się Wam stworzyć ogród. :D
Teraz tylko trochę czasu trzeba by się zestarzał a drzewa i krzewy podrosły.
Nawet sobie nie wyobrażam ile pracy to musiało kosztować....
Awatar użytkownika
bogdanm
200p
200p
Posty: 319
Od: 29 kwie 2014, o 19:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wadowice

Re: Gdzieś tam na końcu świata cz.2

Post »

Rzeczywiście , widać różnicę co było i jest , kawał roboty i aż się wierzyć nie chce ,że można tak odmienić jeziorko w piękny kawałek ogrodu. Pozdrawiam .
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Gdzieś tam na końcu świata cz.2

Post »

Wpiszę się żeby nie zgubić pięknego ogrodu, awatarek ;:215 Na tych fotkach dopiero widać bogactwo roślin, widzę kilka kępek ostróżek...podwiązujesz je do palików :?:
slanka-flora
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 15026
Od: 3 gru 2011, o 09:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzieś tam na końcu świata cz.2

Post »

To i ja zajrzę aby się przypomnieć :wit
I wszystko pochwalę,z awatarkiem włącznie ;:108
Sławek

Może tylko fotki mniejsze wstawiaj,bo u mnie nie mieszczą sie na ekranie /22 cale / :wink:
Awatar użytkownika
ann_30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1159
Od: 7 mar 2012, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska-okolice Konina

Re: Gdzieś tam na końcu świata cz.2

Post »

:wit
Aniu i ja szybciutko przybiegłam do nowego wątku.Jestem pod wrażeniem jak dużo udało Wam się osiągnąć w tak krótkim czasie ;:138 Ogród pięknie się prezentuje a z takim słodkim pomocnikiem jak Kubuś będzie jeszcze cudniej ;:108 Pozdrawiam serdecznie
PS.Nowy avatarek śliczny ;:215
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”