Pomidory w donicach cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Klepiemy tu już drugi sezon, że podłoże do siewu nie powinno mieć więcej niż 0,6-0,8 kg/ m3 nawozu w sobie a Ty znów pytasz czy podłoże z napisem " zawiera nawozy mineralne" jest odpowiednie. Wielu producentów nie umieszcza ani na opakowaniach, ani na swych stronach internetowych danych o zawartości nawozów, czy o składzie nawozów, bo to wymaga posiadania atestu i kontroli laboratoryjnej. Lepiej te pieniądze przeznaczyć na urlop na Hawajach albo zegarek za 37 tysięcy PLN ;:oj ;:124 .

Pisałem osobiście kilkakrotnie, by nie kupować podłoży ani nawozów o nieznanym składzie.
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Gekoon zarówno P-20 jaki Perła Małopolski to wysokie pomidory, każdy potrzebuje na pewno 15-20 litrów podłoża.
Trudno odpowiedzieć na pytanie, kiedy się pojawią, każdy ma inne warunki domowe do kiełkowania, u mnie na ciepłym parapecie potrzebowały 4 dni, nie są to wschody równoczesne.
Awatar użytkownika
Gekoon
500p
500p
Posty: 556
Od: 24 gru 2014, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

To już nie wiem co mysleć o tym podłożu po w innych sklepach nie dostane 20l worków ziemi a takie podrzebowałem żeby posadzić w nim pomidory ;:223
dziękuję grażyno ;:196
Zotti
100p
100p
Posty: 173
Od: 22 kwie 2012, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

A w Tesco byłeś?
Jest tam 50 l. ziemia Hollas po 9,99 zł/op.
Pozdrawiam - Waldemar
Awatar użytkownika
Gekoon
500p
500p
Posty: 556
Od: 24 gru 2014, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Chodzi mi o worki 20l bo do takich chce sadzić a ledwo dzwigam taki worek więc o 50l mogę zapomnieć :lol:
Zotti
100p
100p
Posty: 173
Od: 22 kwie 2012, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

No to jest jeszcze jedna opcja - możesz kupić ziemię (również w Tesco) w workach 5 l. :D
Wprawdzie wyjdzie drożej, ale możesz brać np. po 2 szt.

Ziemia pochodzi od dobrego producenta i zawiera 0,6 kg nawozu/m3.
Pozdrawiam - Waldemar
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Sezon wiosenny nie w pełni jeszcze rozpoczęty.
Ziemię do warzyw ( o składzie jak podawał Pomidoro) w ub roku kupowałam na początku kwietnia. I były w workach po 20l.
To wystarczyło, bo pomidory mam na balkonie.
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Ja dzisiaj segregowałam nasiona koktajlówek na wysokie i karłowe, mam nasiona NN miniaturka z dzióbkiem, nie mogę jednak znaleźć wpisu co do jego wielkości. Ponieważ postanowiłam,że zamiast kwiatków na balkonie będą stać i wisieć pomidory,więc muszę skompletować konkretną załogę, tylko z wiszącym czerwonym od Krysi67 mam pecha,mimo, że zamawiałam go na Akcji i inne nasionka pomidorów dostałam w pierwszej turze, on do mnie nie dotarł, został na drugą turę, a ja tak chciałam go mieć. ;:145

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
annodomini
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1573
Od: 13 sty 2008, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Słupska

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Dzisiaj kupiłem w Cas. ziemię, o której pisze Waldemar (Hollas - 0,6 kg nawozu/m3) . Ale drożej bo 20 l. po 7,- a większych opakowań nie było.
Wypowiadam się na FO, gdy mam o czymś jakiekolwiek pojęcie,
gdy go nie mam, proszę innych o radę.
Pozdrawiam Skrytopodczytywacz Adam
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Rzepko, mi udało się załapać na tego wiszącego. Z pięciu nasionek zostały mi 4, bo jedno podarowałam, ale wystarczą mi 2, więc 2 mogę Ci podrzucić, jak w przyszłym tygodniu będę w Sosnowcu :)
Zotti
100p
100p
Posty: 173
Od: 22 kwie 2012, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Rzepka pisze:Ja dzisiaj segregowałam nasiona koktajlówek na wysokie i karłowe... [ciach]
Rzepka, podaj proszę na forum jakie odmiany do jakiej wysokości rosną, ta informacja przyda się zarówno mi, jak i inny forumkowiczom :wink: .
annodomini pisze:Dzisiaj kupiłem w Cas. ziemię, o której pisze Waldemar (Hollas - 0,6 kg nawozu/m3) . Ale drożej bo 20 l. po 7,- a większych opakowań nie było.
Adam, w sumie niewiele przepłaciłeś, promocja na ziemię 5 l. Hollas'u w Tesco się skończyła, tak więc licząc 4 x 1,69 zł (obecna cena op. 5l.) wychodzi 6,76 zł. Opłacalne jest nadal opakowanie 50 l. w cenie 9,99 zł, no ale w tym przypadku bez samochodu się nie obejdzie :wink: .
Pozdrawiam - Waldemar
Awatar użytkownika
Ika2008
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2203
Od: 24 maja 2013, o 08:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie-prawie Rzeszów

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Rzepka pisze:Ja dzisiaj segregowałam nasiona koktajlówek na wysokie i karłowe, mam nasiona NN miniaturka z dzióbkiem, nie mogę jednak znaleźć wpisu co do jego wielkości. Ponieważ postanowiłam,że zamiast kwiatków na balkonie będą stać i wisieć pomidory,więc muszę skompletować konkretną załogę, tylko z wiszącym czerwonym od Krysi67 mam pecha,mimo, że zamawiałam go na Akcji i inne nasionka pomidorów dostałam w pierwszej turze, on do mnie nie dotarł, został na drugą turę, a ja tak chciałam go mieć. ;:145

Pozdrawiam
Rzepka mam tego pomidorka z akcji, chętnie mogę Ci wysłać 2 lub 3 nasionka.
Napisz na pv.
Pozdrawiam, Marta.
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Zotti, koktailówek mam dużo, sadzę je w donicach na balkonie i na działce, karłowe na balkon to Venus, Bajaja, Thumbling Tom, Tiny Tim, Balkonzauber, z wysokich to Snow White, Megagron, Winogronek, K/!7, Garden Peach, Perła Małopolski, takie na razie wybrałam, ale jest dopiero początek wysiewów :)

Pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”