Cztery pory roku w moim ogrodzie. Rok 2014 i 2015

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
patkaza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 22 cze 2010, o 23:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie 2014 rok

Post »

Obrazek ;:215
...tuż na dole przed wejściem do domku w drzewie powinna wisieć tabliczka; "KUBUś PUCHATEK" ;:7
Opowieść o moim miejscu...cdnn
"Opowieści są jak ludzie z upływem czasu stają się coraz lepsze"pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie 2014 rok

Post »

Agnieszko

Ta sceneria bardziej pasuje do Gargamela :wink:
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
emmi53
200p
200p
Posty: 434
Od: 20 sty 2010, o 21:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie 2014 rok

Post »

Witam Januszu. Proszę o radę. Byłam dziś na działce i zauważyłam, że moje okopczykowane róże wypuściły młode 1-2 cm pędy. Co mam teraz zrobić? Rozgarnąć kopczyki czy zostawić tak jak jest. Część moich lilii też pokazała noski - pewnie już latem nie zakwitną. Z góry dziękuję za informację. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie 2014 rok

Post »

Emilko.
Byłoby bez sensu rozgarnianie kopczyków, bo w każdej chwili aura może się zmienić. Po Twoim zapytaniu poszedłem sprawdzić moje róże. Nie widać nowych przyrostów ale liście są zielone jeszcze nie umarzły. Nocne przymrozki hamują wegetację.
U Ciebie pewnie wyrastają przeważnie pąki nad kopczykiem które i tak przy cięciu wiosennym wytniesz więc nie ma się nimi co przejmować.
Lilie nie szkodziłoby przykryć gałązkami świerku to w zupełności je zabezpieczy przed nagła zmianą temperatury a przede wszystkim od wiatru. Spadnie śnieg to będą miały dodatkowe okrycie.
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
emmi53
200p
200p
Posty: 434
Od: 20 sty 2010, o 21:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie 2014 rok

Post »

Dziękuję za informacje. Faktycznie róze wypuściły pędy nad kopczykiem więc dam im spokojnie rosnąć. Pogodę przewidują u nas ok. 11-12 stopni w plusie do końca roku - tylko patrzeć jak zakwitną na Nowy Rok. Lilie przykryję więc może jeszcze doczekam sie kwiatów. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
garden11
1000p
1000p
Posty: 1102
Od: 3 gru 2014, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie 2014 rok

Post »

Januszu, jestem u Ciebie po raz pierwszy i pod ogromnym wrażeniem. Ogród duży, wypielęgnowany w każdym miejscu, warzywnik pokazowy wręcz, nigdzie nawet najmniejszego śladu chwaścika. Róże bajeczne!!! Pozdrawiam serdecznie, będę stałym gościem :)
Pozdrawiam Ewa

W ogródku u Ewy
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3424
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie 2014 rok

Post »

Januszu wpadłam po dość długiej nieobecności, ale ile piękności znów się naoglądałam, canny, floksy róże i inne, Mr Lincoln upaja nie tylko swoim zapachem, ale i wyglądem, a ta chryzantemka zniewalająca, kwiat na kwiecie i jeszcze raz kwiat, znasz może jej nazwę?
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie 2014 rok

Post »

Czas już obudzić się z "zimowej drzemki" skoro tak zacne osoby "odwiedzają" nasz ogród.

Witaj Ewuniu!!!
Nie kryjemy zadowolenia,że nowe osoby odwiedzają nasz ogród. Wprawdzie nic obecnie nie mam do pokazania, bo wiadomo martwy sezon a powtarzanie to co było w poprzednim sezonie jakoś nie w moim stylu. Niedługo zacznie się nowy sezon z tymi samymi roślinami ? no może nie całkiem, bo część ubyło ale i coś tam będzie nowego.
Dziękuję Ewuniu za opinię o naszym ogrodzie. Staramy się mierzyć siły na zamiary choć tych sił coraz mniej a zamiary chyba jak u każdego rosną.
Będzie nam miło "gościć" Cię ponownie.

:wit

Kłaniam się Ilonko ;:180
Zawsze jesteś mile widziana a że długo Cię tu nie było to zrozumiałe. Jest tyle pięknych ogrodów pokazanych tu na forum, że nie sposób przejrzeć je przez kilka dni. Obecnie mało aktywny jestem tu na forum ale wieczorem zawsze jakiś ogród odwiedzę. Zima u mnie a szczególnie taka jak obecnie to okres dość intensywnej pracy przy remontach sprzętu, bieżących napraw budynków a obecnie pozyskiwanie drewna na następny sezon grzewczy. Niestety, mimo 21 wieku takie dobrodziejstwa jak gaz czy wodociągi do nas nie dotarły. Trzeba to wszystko organizować we własnym zakresie. Pomału też zaczynam przygotowywać sadzonki i siewki na bieżący sezon. Posiałem już begonie, trawę "Purple Majesty" szałwię, Rosną już sadzonki pelargonii i chryzantem. Po niedzieli zacznę dzielić kanny.
Wracając do Twojego pytania. Niestety nie znam nazwy tej chryzantemy. Kupiłem ją na groby a gdy zmarzły kwiaty zabrałem doniczki do domu i tak posadziłem niby na razie a już rosną w tym miejscu 3 sezon. Na zimę okrywam liśćmi i gałązkami świerku. Zimują bez problemu.
Zmieniam kurs na Twój ogród, bo widzę,że otworzyłaś kolorowo nową część.
Dziękuję za odwiedziny i zapraszam.
Dużo słoneczka ;:3 bo obecnie najbardziej jego nam brakuje.
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie 2014 rok

Post »

Witaj Janusz fajnie że zaglądasz na swój watek , jeszcze troszke i ja otworzę swój , podobnie jak u Ciebie nie ma na razie co pokazywać ,no może oprócz białych ciemierników bo już kwitną , już nie mogę doczekac się wiosny .
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie 2014 rok

Post »

Witaj,witaj Geniu!!!
Może ta zimowa drzemka jeszcze by trwała gdyby nie wizyta dwóch miłych Pań. Nie grzecznie byłoby zignorować, bo to i nieładnie a i nie w naturze Polaków. U nas każdy gość w realu czy wirtualnie jest zawsze mile widziany.
Jesteśmy tacy zawieszeni między zima a wiosną i czekamy która szala przeważy. Podobnie jak u ciebie rozkwitają ciemierniki, przebiśniegi mają już pąki na wierzchu. Wszystko oczekuje słońca. Noce bez przymrozków ale ta niepewność wciąż jest,bo to przecież środek zimy a szczególnie u nas na wschodzie Polski.
Chęci wielkie, by coś pogrzebać w ogrodzie ale nie da się. Niby opady jak są to znikome ale jest mokro. Nawet przecinanie sadu jest utrudnione, bo nogi rozjeżdżają się w błocie. Pozostają tylko prace pod dachem a i tych też jest sporo tak że na brak zajęcia nie narzekam. Dzisiaj byliśmy w ogrodniczym i o dziwo wyszliśmy bez żadnych zakupów.
Pierwszy zakup zrobiłem w All - Miecznicę szerokolistną kupiłem no i oczywiście powschodziło trochę jakiś bliżej nieokreślonych chwastów a Miecznica żadna. Pierwsze podejście i porażka.
Zakładaj nowy wątek prędzej czas Ci zleci :wink:
Serdecznie Was pozdrawiamy K, J.
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Awatar użytkownika
kaja_krys
200p
200p
Posty: 202
Od: 17 lip 2012, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze lubelskie

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie 2014 rok

Post »

Wiosna u bram więc już po drzemce. A u ogrodników amatorów występuje choroba zimowa to i do wiosny nie mogą doczekać. Pokazywałeś w swoim wątku w ubiegłym roku (??) żurawie. Czy przypadkiem przy tych anomaliach pogodowych nie przyleciały już w tym roku? Mignęły mi informacje, że pierwsze bociany są już na Podkarpaciu i w Bydgoszczy (19.02.2015) - to może i żurawie przyleciały?
Moja Purple jest jak zaklęta, nic jej nie przybywa. Zobaczymy co z tego będzie.
Pozdrawiam Krystyna
Awatar użytkownika
miwia
500p
500p
Posty: 680
Od: 2 gru 2007, o 22:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Jeleniej Góry

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie 2014 rok

Post »

Januszu, witam Cię,
Regularnie tu zaglądam, ale Gospodarza nie mam szczęścia zastać. Za to sezon zimowy pozwolił mi dokładnie obejrzeć Twój ogród. Powiem, że byłam pod jego ogromnym wrażeniem i pozostaję pod jeszcze większym ;:180
Naprawdę, ogromny podziw i szacunek dla Ciebie, za to, co tworzysz. Ale też za ogrom wiedzy, którą się dzielisz w przystępny sposób, że każdy laik, taki jak ja zrozumie bez problemu. Dzięki Twoim radom i zdjęciom moja kilkuletnia jeżyna bezkolcowa po raz pierwszy w ubiegłym sezonie miała owoce ;:196 Pozwoliłam sobie też zgapić od Ciebie pomysł na donicę z rozchodnikiem. Wygląda rewelacyjnie.
Jestem tu częstym gościem u Ciebie, a teraz czekam kiedy pojawisz się na FO i powiesz: sezon otwarty :)
Życzę dużo zdrowia i samych pięknych kwitnień :)
Pozdrawiam serdecznie
Mirka
Zapraszam do mojego ogródka
Awatar użytkownika
drozd
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4181
Od: 13 lut 2009, o 21:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Cztery pory roku w moim ogrodzie 2014 rok

Post »

Krysiu. To tylko w przenośni ta drzemka zimowa szczególnie przejawia się na Forum,bo praktycznie to jestem aktywny i to bardzo całą zimę. Pogoda sprzyja więc zajęć nie brakuje. Właśnie skończyłem tygodniowa pracę w lesie. Pozyskiwanie drewna na następny sezon a przede wszystkim eliminacja chorych drzew i wycinka zbytecznych krzewów. W lesie jeszcze cisza. Zalotnych pieśni ptaków jeszcze nie słychać. Czasami przemknie stado saren. Żurawi też jeszcze nie widać. Może zmieniły korytarz lotu i w tym roku nas ominą.
Trawa u mnie powschodziła ładnie ale teraz tez zatrzymała wzrost, nawet kilka wypadło.Opryskałem Topsinem-zobaczymy czy pomoże.

Mireczko - Witam Cię

Oficjalnie ogłaszam otwarcie nowego sezonu 2015 :wink:

Dziękuję Ci Mireczko za tyle ciepłych słów. Doprawdy nie wiem czy na nie zasłużyłem ale jest mi milo,że moje rady czasami komuś przydadzą się.
Rozchodnik ładnie wygląda w donicach czy skrzynkach. Też zgapiłem w ogrodzie mojej córki i od niej też przywiozłem.
Z chęcią mogę Ci podesłać w kopecie kawałek na rozmnożenie.

Żeby nie być gołosłownym że nowy sezon otwarty wstawię kilka fotek....

Pierwsze kwiaty w ogrodzie

Obrazek

Obrazek

Choć doniczkowe to tez kwiaty przedwiośnia- Kliwia i Azalia

Obrazek

Obrazek

Acant "Whitewater"

Obrazek
Pozdrawiamy. Krystyna i Janusz
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”