Dezynfekcja gleby

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 9

Post »

Jeżeli w trakcie tego wypieku ziemi była ona wilgotna, to temperatura podłoża nie przekroczyła 100 *. Ale po co popadać w jakąś skrajność ?. Lepiej jest zrobić herbatkę z imbiru mielonego i podlać nią roślinki w doniczkach.
Joneska
100p
100p
Posty: 126
Od: 22 cze 2014, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Wszystko o pomidorach cz. 9

Post »

Jak to było z tą wilgotnością to nie nie wiem bo nie zwróciłam na to uwagi.A wyprażyłam tak chyba z 10 litrów torfu z perlitem i trochę szkoda go utylizować.No nic Sama muszę zadecydować.Imbiru suszonego mam pod dostatkiem więc bardzo chętnie wypróbuje herbatkę imbirową.Najpierw na pelargoniach bo tam zauważyłam te,, pseudoowocówki,,
forumowicz.Łyżeczkę imbiru zalać litrem wrzątku czy proponujesz inne proporcje?
Awatar użytkownika
Rybka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1672
Od: 30 lip 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Re: Wszystko o pomidorach cz. 9

Post »

Oooooo, też poproszę o przepis na herbatkę imbirową.
Niestety zimowałam ostre papryki z lokatorami na gapę :twisted: Aż się boję cokolwiek wysiewać.
"Bo trzeba się śmiać, wariatkę grać, szczęśliwą być i z życia drwić"
pozdrawiam Beata
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 9

Post »

W tabeli podanej w tej publikacji:

http://www.progress.plantprotection.pl/ ... ?ma_id=805

jest tylko mowa o olejku imbirowym i o tym, że ogranicza populację o 50 %. Myślę, że wystarczy łyżeczka od herbaty na litr wody. Nie odcedzać osadu sproszkowanego imbiru !

Podejrzewam, że zabójczy dla larw ziemiórki będzie tymol a dla dorosłych owadów- odstraszający. Osoby, które zamówiły tymol mogłyby spróbować go stosować. Oprócz unieszkodliwienia larw ziemiórek rozsady miałyby dodatkowo ochronę przed różnego rodzaju chorobami odglebowymi siewek. Szkopuł w tym, że jeszcze do sezonu jest trochę czasu a ja nie mam pewności czy rozpuszczony tymol w alkoholu zachowa tak długo swoje właściwości i nie ulegnie choćby częściowo utlenieniu i polimeryzacji. Można spróbować wziąć kilka kryształków/ 0k.0,3 g/ tymolu rozpuścić najpierw w odrobinie alkoholu a następnie uzupełnić wodą do 1 litra. Bezpośrednio w wodzie tymol rozpuszcza się b. trudno bo zaledwie 0,98 g w litrze.
Aimee
200p
200p
Posty: 341
Od: 22 sty 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Wszystko o pomidorach cz. 9

Post »

Też zimowałam paprykę-ziemiórki mam w komplecie.O dziwo nie ma mszyc :) . Czy młode siewki też mogę podlać herbatką imbirową?
Nawet profilaktycznie? Podlałabym wszystko co mi rośnie zanim kupię nową ziemię do pomidorów...
Pomorze...klimat łagodniejszy :-).
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 9

Post »

Możesz podlać wszystko. Przed podlewaniem wstrząsnąć płyn, by rozprowadzić w cieczy równo cząsteczki imbiru.
Aimee
200p
200p
Posty: 341
Od: 22 sty 2013, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Odkażanie podłoża

Post »

Dziękuję. W samą porę temat wypłynął :) .
Pomorze...klimat łagodniejszy :-).
Joneska
100p
100p
Posty: 126
Od: 22 cze 2014, o 22:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze

Re: Wszystko o pomidorach cz. 9

Post »

W ubiegłym roku po oprysku OW w szklarni pozbyłam się mączlika i mrówek.No może nie do końca samym OW bo dobiłam je wlewając do norek wrzątek.Ze względu na chłodne noce po oprysku OW zamknęłam szklarnie a rano następnego dnia po otwarciu szklarni poczułam zapach octu i zobaczyłam na ziemi część martwych mączlików i oszalałe mrówki dźwigające owe mączliki.Pisałam już o tym w innym dziale.Do końca ubiegłego sezonu już nie miałam ani mączlików i mrówek.Domyślam się,że to zapach nieprzereagowanego octu w OW zadziałał na owady dusząco a być może parząco bo część roztworu na pewno dostała się do gruntu.I tak się zastanawiam czy nie można by zwalczyć względnie ograniczyć ziemiórki. Podlać i opryskać roślinę OW a potem na 12 godz włożyć ją do worka foliowego i zobaczyć co się będzie działo? A może zrobić tak z samą ziemią zanim użyjemy ją do roślinek?
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2295
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Odkażanie podłoża

Post »

Gdzie można kupić tymol ?
Moje wątki
Festina Lente
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Odkażanie podłoża

Post »

Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Odkażanie podłoża

Post »

Chciałabym kupić jakiś środek do odkażenia ziemi na działce, szczególnie zależy mi na miejscach, gdzie będą rosły pomidory i ogórki. Jaki środek byście mi polecili?

Pozdrawiam
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odkażanie podłoża

Post »

A od czego będziesz odkażać ziemię ?
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Odkażanie podłoża

Post »

Boję się, że po ubiegłoroczej ZZ zostały jakieś grzyby w ziemi i zniszczą mi pomidoraski ;:oj

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”