Gdzieś tam na końcu świata...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Prymulka
100p
100p
Posty: 171
Od: 17 lut 2015, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Lubina

Re: Gdzieś tam na końcu świata...

Post »

Witam:) Jestem tu nowa, ale naprawdę pracę z ogrodem od początku wykonałaś strasznie imponującą:) Ogród naprawdę bardzo piekny okolica wymarzona( przynajmniej dla mnie) i oczywiście synek uroczy:) Twój ogród to najlepszy dowód, że marzenia się spełniają wystarczy trochę pracy i dużo chęci:)
Pozdrawiam.
Pragnę i potrzebuje większego ogrodu:)
Awatar użytkownika
Krychna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2044
Od: 23 mar 2010, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska Beskid Wyspowy

Re: Gdzieś tam na końcu świata...

Post »

:wit Aniu

Tawułe masz śliczną ;:167 ja wsadziłam w tamtym roku, słyszałam,że szybko rośnie, prawda?
Śliczna wiosna, chciało by się już,a u mnie jeszcze gruba warstwa śniegu ;:223
Plany już widzę masz, hortensje bukietowe są śliczne ;:215
Nie wiedziałam,że czosnek pod ochroną ;:180 muszę uważać.
Awatar użytkownika
anym
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5322
Od: 4 kwie 2013, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Grudziadza

Re: Gdzieś tam na końcu świata...

Post »

Aniu porcelankę kiedyś siałam, śliczna drobna roślinka z mnóstwem kwiatów, na obrzeża rabat idealna ;:215 a na białą aksamitkę i ja czekam ;:65 nigdy nie widziałam. Wspomnienia wiosenne takie piękne....ach strasznie tęsknię do tej zieleni, kolorów, wtedy nawet mlecze mi nie przeszkadzają. W jednej ze szkółek widziałam mlecz ozdobny o purpurowych liściach, czego to ludzie nie wymyślą.
Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą z spojrzeń ludzkich oczu. Anka
Moje wątki, Aktualny
Awatar użytkownika
Prymulka
100p
100p
Posty: 171
Od: 17 lut 2015, o 22:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Lubina

Re: Gdzieś tam na końcu świata...

Post »

Strasznie podoba mi się ta krwawnica:-) naprawdę kolorek uroczy:-) i widać, że jej u Ciebie dobrze:-)
Pragnę i potrzebuje większego ogrodu:)
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Gdzieś tam na końcu świata...

Post »

Aniu, zapach tawuły czuję przez ekran monitora, uwielbiam ten zapach.
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Gdzieś tam na końcu świata...

Post »

Aniu! :wit Piękne wiosenne widoki, jeszcze trochę i będziemy je oglądać w realu. U mnie zakwitły w zacisznym kąciku krokusy ;:108 Rabatki masz tak "dopieszczone" a krawędzie idealne ;:215 Już jest pięknie, a jak rozrosną się bylinki- będzie cudaśnie ;:306 Pozdrawiam cieplutko, wiosennie . Slońce od rana na moim niebie operuje super.Pora zmykać do ogrodu ;:108
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2861
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Gdzieś tam na końcu świata...

Post »

Aniu, tawułę zatrzymam na pulpit mogę? jest przeeeeeeeeeeecuuuudowna Miłego dnia Ela
Pozdrawiam Ela
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Gdzieś tam na końcu świata...

Post »

Andziu piękną wiosnę zasterwowałaś, soczysta zieleń, kolory ..... aż humor mi się poprawił. Miłego odpoczynku.
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2861
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Gdzieś tam na końcu świata...

Post »

Aniu czy Ty zmieniłaś awatarek? bo coś mi się zdaje inny
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Gdzieś tam na końcu świata...

Post »

Aniu jestem .... i ciekawa jestem co wysiałaś Obrazek

Buźka dla Ciebie ;:167
Awatar użytkownika
Andzia84
1000p
1000p
Posty: 1137
Od: 23 sty 2014, o 15:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 40 km na pn-wsch od Warszawy

Re: Gdzieś tam na końcu świata cz.2

Post »

Kochani;
Przepraszam za tymczasową nieobecność na swoim wątku, ale wiosna już puka do mojego ogródka, słońce budzi mnie rano więc żal było spędzać czas przed monitorem. Na dworze znów poszerzyłam kolejne rabatki i teraz już bez obaw czekam na wiosenne nasadzenia. W domu natomiast wysiałam około 20 kuwetek kwiatów - jednorocznych i bylinek i posadziłam w donice canny. Miałam ich nie podpędzać, ale się rozpędziłam i z rozpędu je jednak podpędzam :) Wykorzystałam do nich większość dużych donic i teraz zastanawiam się gdzie mam posadzić dalie. No, ale na nie jeszcze nie pora. Doświadczona tym co zrobiłam z nimi w zeszłym roku, wiem że na nie jeszcze mam czas, choć ręce mnie świerzbią, żeby już je zacząć pędzić :)

Soniu-Dziękuję ;:196 Biała tawuła to dla mnie zwiastun wiosny tak jak dla innych forsycja. Uwielbiam ją, choć kwitnie bardzo krótko.

Aneczko
-Oj czekamy. Chociaż u mnie w nocy był dzisiaj przymrozek. I znów się zapowiada :evil:

Madziu
-z tymi kompozycjami to niekoniecznie aż tak przemyślanie. To takie spontaniczne nasadzenia-wtykam tam gdzie mam miejsce, starając się zachować reguły wysokości :D A koszyki i wszelkie ozdoby chowam na zimę, wiosną je tylko przelatuję impregnatem do drewna. Dają radę, nic się z nimi w sezonie nie dzieje. Tylko, że ziemi nie mam bezpośrednio nasypanej do koszyków. Kwiaty stoją w nich w doniczkach.

Aniu-Ja też i już nie mogę się doczekać bratków, które zamierzam powtykać do tych koszy ;:215

Prymulko-Jesteś niesamowicie miła ;:196 Dziękuję. Ogród kosztował mnie mnóstwo wysiłku i katorżniczej czasami pracy, ale się opłaciło. Teraz to już nawet kopanie i poszerzanie rabat cieszy. A praca daje ogromną satysfakcję i efekty.

Krysiu
-Tawuła rośnie bardzo szybko. Moja ma 4 lata-tzn teraz będzie miała 4. Wsadziłam ją jako maleńki krzaczek, a już jest niesamowicie efektowna. Uwielbiam ją-nie trzeba jej wcale ciąć ma naturalnie piękny, kulisty pokrój. I jak-śnieg już Ci stopniał? U nas zapowiadają przymrozki i powrót zimy. A kwiaty w pączkach, drzewka ruszyły. Oj wolałabym Twój śnieg.

Aniu
-Ja też strasznie jestem ciekawa tej aksamitki. Coś ostatnio bardzo polubiłam rośliny o białych kwiatach. Tym bardziej cieszy mnie, że aksamitka wystartowała już na parapecie. Część nasionek zostawiłam na siew bezpośredni do gruntu, ale kilkunastu nie mogłam się powstrzymać i już rosną.
Aniu-ja widziałam ozdobną babkę o bordowych liściach. Chyba jednak nie chciałabym mieć ani jednego, ani drugiego w ogrodzie :D

Prymulko-Dobrze, oj dobrze. Krwawnicę przyniosłam z okolicznej łaki. Rośnie ona tutaj jak chwast. A przecież to taki przepiękny kwiat.

Danusiu-Ja też go lubię, choć domyślam się, ze nie każdemu on pasuje. Uwielbiam tę tawułę. Rośnie ona u mnie w bardzo widocznym miejscu i nie dam jej stłamsić żadnym innym roślinkom. Choć tak krótko cieszy kwiatami...

Bogusiu-U Ciebie już się pewnie wiosenne cebulowce pootwierały. U mnie nadal w pączkach, ale może to i dobrze bo chyba zima ma na krótko wrócić. Dziękuję Ci za tyle miłych słów. Od takiej mistrzyni ogrodnictwa jak Ty to bardzo miło je słyszeć ;:196

Elu-Możesz, no pewnie. Ale mi miłą niespodziankę swoim postem zrobiłaś :) A awatarek nowy rzeczywiście, choć mojej mamie się nie podoba. Chyba muszę wrócić do starego, no bo przecież to co moja mama powie.. ;:130

Dorotko
. Miło mi bardzo, że Ci się podoba. Buziaki.

Violuś-cieszę się, ze jesteś ;:196 Och Kochana czego ja nie wysiałam...wszystkie od Ciebie. Chociaż czekam i obserwuję z niepokojem firletkę chalcedońską. Coś na razie nie wschodzi. No, ale dopiero tydzień temu posiałam. A z innych-białego irysa, cleome, heliotrop, tytoń ozdobny i leśny, słoneczniczek venus, czosnek niedźwiedzi, złocień marunę, żółtego krwawnika, kobeę fioletową, heliotrop, kapustę ozdobną...hm...to chyba wszystko. Na razie. Reszta czeka na bezpośredni siew.


Serdecznie zapraszam Wszystkich do drugiej części mojego wątku.
Znajdziecie ją
tutaj. :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”