Tu na razie jest ściernisko...

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Malvy śliczne te niebieskie iryski, też takie mam ale właściwie miałam, bo komuś się spodobały i podzieliłam. Mam nadzieję, że się nie obrażą ;:202 Kiedyś tak posadziłam śliczne odmianowe tulipany za duże pieniądze i musiałam wyjechać do sanatorium. Oczywiście były zdjęcia, ale na drugi rok tulipanów była połowa a na trzeci zero, bo nornicy też się spodobały ;:124 Irysów na szczęście nie jedzą :D
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Lucynko te niebieskie też darzę sympatią, pierwszy raz takie widziałam dopiero jak zakwitły (widziałam, jak widziałam ;P ) bo najpopularniejsze zawsze żółte były, przynajmniej tam gdzie mieszkałam w dzieciństwie
Marysiu, trzymam kciuki, żeby się nie obraziły ;:215
z tymi nornicami to jestem przerażona, bo przyuważyłam w ogrodzie kilka dziur, ale myślałam, że to żaby, które widziałam w lecie, jeśli to nornice to już po tulipanach :( (szczęście jeśli irysów nie jedzą, choć niebieskie były z cebulek...)
Co jeszcze jedzą nornice? Jedzą np mieczyki?
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

To ich tylko w tym roku nie przegap,bo śliczny błękit ;:108
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Betino, jeszcze nie mieszkam, bo dom stoi, ale łazienkę dopiero płytkujemy więc prócz studni nie ma się nawet gdzie umyć :wink: ale plan jest na Wielkanoc przeprowadzkę urządzić, więc wiosna i lato już na stałe w ogrodzie ;:138 Będę się musiała zaopatrzyć w koszyczki, choć słyszałam, że którejś z dziewczyn na FO nornice koszyk przegryzły :shock:
Tulap zamierzam w tym roku jak tylko pojawią się pąki koczować pod nimi, żeby nie przegapić :lol:
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Dla niektórych cebul koszyczki nie są dobre - ja raz posadziłam i cebule ismeny powrastały mi w koszyk i potem nie mogłam sobie poradzić z wykopaniem ich na zimę. Więc jeśli już koszyki to doradzam odpowiednio duże.
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Ja w koszykach tylko szafirki sadzę bo mam dużo cebul z darowizn - na same koszyki - majątek Radziwiłów ;:224
A nornica to wybredne źwierzę jest. U mnie ich milion pincet a cebul nie ruszają. Zżarły natomiast 6 kępek rozwaru wielkokwiatowego (korzenie, łodyżki, pączki kwiatów :evil: ) Wiem, że to one (chociaż się wypierały w żywe oczy) - łodyżkę wciągniętą do tunelu znalazłam ;:108

Betina Ty mnie kiedy zabijesz ;:306
Ty zważ na to, że niektórzy mają rozbuchaną wyobraźnię. Ja żywcem szkodnika latającego z węglem na plerach widzę i Cię - leżącą, grzejącą się w żarze od niego bijącym ;:306
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Czyli czeka Cię gorący okres wiosną. ;:oj Przeprowadzka i działania ogrodowe. Lekko nie będzie, ;:168 pamiętam swoją. Nornice to nieodłączna część ogrodu i walka z nimi niełatwa. Ja odpuściłam. Zjedzą, będzie miejsce na inne kwiaty.
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Mariolu, Twoje nornice to prawdziwe wredzizny, taką ładną roślinę zeżreć :evil:
Soniu, tak lekko nie będzie ale liczę a wiele przyjemności później :heja
Zjedzą, będzie miejsce na inne kwiaty
- mimo wszystko podoba mi się ten tok myślenia :D

Betino, widok z wyobraźni Marioli przemawia i do mnie :;230 choć przytoczonego "Szkodnika" nie miałam przyjemności spotkać :wink:
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Beatko dam radę ;:215
Przypomniał mi się dowcip - zagadka
"co to jest ? stoi w kącie i się boi ? ........ odpowiedź - "siezlong ;:224

Dobrze mówisz Malvy moje nornice to inteligentne i wredne sucze są .......... ale fajnie wyglądają takie małe mordaski.
W sumie to je lubię :oops:
Awatar użytkownika
wsiania
500p
500p
Posty: 692
Od: 27 sty 2012, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Brzegu

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Nooooo, to lubię! Dwie dziewczynki kontra reszta świata :wink: Same tworzycie swój świat, radzicie sobie tam, gdzie niejeden facet wymięka, tak trzymać! Będę podglądać i kibicować. Też bym sobie czasem coś mężowym sprzętem porobiła, ale nie chce pożyczyć, bo mówi, że wtedy już do niczego nie będzie mi potrzebny :;230 Ale nie narzekam, jak coś trzeba zrobić, to mogę na niego liczyć. Z ogrodem powoli, spokojnie, będzie pięknie. A za jakiś czas poproszę o obrazkowe korepetycje z kładzenia kafelek, bo nasz dom też planujemy z małżem wykańczać samodzielnie :)
Moje wsiowe poczynania - c.j.d. :)
gdzie diabeł nie może... tam mnie wołają :)
pozdrawiam, Ania
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Mariolu w sumie to Ci się nie dziwię, bo same w sobie są słodkie, szkoda tylko że nie żywią się np samym perzem, albo dżdżownicami, a jeszcze lepiej komarami :lol:

Witaj Aniu, niejeden facet już przy nas wymiękł :twisted: . My sobie sprzęt własny kupiłyśmy, ale w sumie u mnie w domu takie rzeczy jak wiertarka czy piła to pamiętam prawie od urodzenia mojego były. Mój zapach z dzieciństwa to szelak i aceton, stare drewno, farby olejne i tym podobne, bo Mama jest pozłotniczką i pracownię w domu miała.
Na pytania chętnie odpowiem ile w mojej mocy, bo my w sumie też początkujące w tej kwestii, choć jak przyjechał znajomy co płytki zawodowo kładł to stwierdził, że całkiem w normie się mieścimy :wink: To nie jest skomplikowane, tylko w wymiarze fizycznym dość ciężkie i pracochłonne.

Betino, ja tę fotę widziałam, jeno nie wypada oceniać człowieka po... okładce tym bardziej tylnej :lol: Choć "zad" niczego sobie, jeśli można to tak ująć :D
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Podziwiam Was za kładzenie płytek, to strasznie ciężka praca. ;:180 Budownictwo to jeden z ostatnich bastionów męskości, wiem coś o tym, nadzorowałam budowę domu.
Awatar użytkownika
Margita
500p
500p
Posty: 529
Od: 21 kwie 2012, o 19:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Nornice słodkie? To już wiem dlaczego ich nie lubię.
A tak na poważnie, cieszę się, że tu trafiłam. Z przyjemnością będę podglądać jak powstaje Wasz ogród.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”