Tu na razie jest ściernisko...

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2565
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Kochana dzięki za zdjęcie twojego cudnego głogu bo dzięki temu widzę dokładnie jak on wygląda.A cieszę się bo zamówiłam sobie go na pniu szczepiony i na zdjęciu tam nie było tak pięknie pokazane jak u ciebie .Liatry śliczne ja też je mam i jeszcze białe.One jak się bardziej rozrosną to przecudnie wyglądają.
Awatar użytkownika
anastazja B
1000p
1000p
Posty: 1414
Od: 3 mar 2013, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Malvy czasami trzeba zacząć sadzić spontanicznie dopiero z czasem wyłania się nam wizja gdy widzimy jak dana roślina rośnie. Ja też bardzo często coś zmieniam i przesadzam , bo obserwując moje rośliny co i raz przychodzą mi nowe pomysły do głowy :D
Według mnie masz głóg dwuszyjkowy i ma on rzeczywiście zbawienne działanie lecznicze na nasze serduszka. Naprawdę warto wykorzystywać jego owoce, przeczytaj dokładnie o jego właściwościach ;:108 .
pozdrawiam Beata

Mój ogród w półcieniu
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16547
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Halo, MALVY, przyszłam się przywitać. Pięknie poprowadziłaś narrację opisującą tworzenie ogrodu. ;:138 Widzę,że masz ciekawe pomysły. Z przyjemnością będę do Ciebie zaglądać,bo fajnie jest obserwować, jak powstaje coś nowego. ;:122
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Głóg jest rzeczywiście dwuszyjkowy (Una) Paul's Scarlet (poszperałam w notatkach i odnalazłam nazwę :D )
Grocha, niestety nie wiem jaka jest nalewka, bo w zeszłym roku było za mało owoców i nie zrobiłam :( ale w tym roku pewnie się uda i będzie prima :tan
Una wystraszyłaś mnie z tymi nornicami :shock: na razie żadnych podziemnych zwierząt prócz żab nie widziałam ale kto wie, muszę obserwować...
Witaj kamil888 schodki to moje jedno z ulubieńszych miejsc :D i pomyśleć że zrobione są z betonowej palisady z Castoramy :wink:
Paulii, witaj ponownie, cieszę się, że podobają Ci się roślinki, też uważam że są super :wink: Ja się koniecznie muszę przyjść do Ciebie przywitać, za chwilę przybiegnę, też mam storczyka na oknie od byłego szefa dostałam drugi raz już kwitnie :D
beacia0088 cieszę się, że mogłam pomóc, głóg ma piękne kwiatuszki jak kwitnie i jest nim cały oblepiony! Czekam z utęsknieniem, aż się liatry (i inne kwiaty) rozrosną, może też skuszę się na białe? :wink:
anastazja B spontaniczność to moje (czwarte) imię :D Dziś wpadłam do działu ogrodowego w Casto i wzbogaciłam się o nasiona milinu pomarańczowego i cebulki mieczyków, choć potrzebowałam tylko wapno na trawnik ;:224 Też pewnie będzie wszystko ewoluowało jak zacznie rosnąć i wyglądać, mam tylko nadzieję, że w tym szaleństwie jest metoda ;:215 O głogu kiedyś czytałam, ale dawno, wciąż czegoś się o roślinach uczę, albo odświeżam wiedzę, a wciąż czuję się zielona ;:131
plocczanka witaj, ja bardzo lubię opowiadać, zapraszam, bo choć tu na razie jest ściernisko, mam nadzieję na ładne ogrodzisko ;:333

a na deser - Pierwszy Nadworny Tester Trawnika - Yuko :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Są pierwsze rośliny, jest Yuko, jeszcze kotów brakuje :D Bardzo ciekawie zaczęłaś wątek, ciekawy jestem co dalej wykombinujecie w ogrodzie. Zapraszam do siebie, może Ci coś w oko wpadnie , mam trochę krzaczków. Miłej niedzieli :wit
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Witaj. NAjważniejsze, że chęci są do pracy, szybko się zmieni to puste miejsce w piękny ogród. Piesek śliczny. Jeśli chodzi o roślinki to można dużo za darmo dostać. Ja też co nieco otrzymałam i jeszcze pobiorę sadzonki od mamy i z forum dostałam nasionka. Fajne te schodki zrobiłyście. :) Będzie coraz łądniej, roślinki szybko rosną. Pozdrawiam i zapraszam do mojego wątku.
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Witajcie!
Michale (Darmokot) sama jestem ciekawa co nam wyjdzie ;:306 Nowy sezon, nowe pomysły tylko czekać do ciepłych dni żeby je wdrożyć!
Marto (Rozana) ja właśnie kombinuję z różnych miejsc roślinki, a to coś dostanę od sąsiadów, a to z płotu komuś szczepkę skradnę (Babcia mawiała, że takie najlepiej rosną :lol: ) Mama w tym samym ogrodzie, więc tego szczęścia nie mam :D ale roślinki chętnie przygarniam, a w planach mam, oddawać i wymieniać się swoimi nadwyżkami :tan
Już myszkuję po Waszych wątkach szukając inspiracji i roślinek :D

A tu zeszłoroczne skalniaczki, posiałam na wiosnę do szklarenki, na opakowaniu pisali że kwitną w drugim roku, a one mimo mojego braku doświadczenia w hodowli z nasion, lądowania na główkę z parapetu podczas wiosennych wichur :shock: i wielu innych przygód odwdzięczyły się pierwszymi kwiatami w pierwszym roku! Ten zielony potargany wiecheć to ubiorek z białymi kwiatami (niestety nie mam uwiecznionych), fioletowe kwiaty wypuścił żagwin :) Z lewiej kuka do zdjęcia macierzanka, pięknie się rozrasta...

Obrazek

Bergenie zaraz po posadzeniu - z cyklu rośliny zdobyczne z ogrodu sąsiada. Wtedy jeszcze nie wiedziałam co to jest (sąsiad też nie ;:306 ) ale miały ładne liście i będą się ładnie komponować pod tujkami jak maleństwa podrosną. Tło to nie tapeta, to niestety pole mleczu france strasznie się rosiewały na trawnik...

Obrazek

Przez całe lato miałam co pielić :wink:
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Bergenie sliczne, skalniaczek też. :D Pomalutku do przodu. Niedługo będziemy działać pełną parą. :D Do marca już blisko. U mnie w planach na marzec jest budowa huśtawki, i w przyszłym tygodniu w sobotę podwyższonej grządki. :D Będzie coraz ładniej.
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Huśtawka! ;:167 Już w sobotę grządki! ;:303 Pierwszego marca mam urodziny, życzę sobie żeby się wiosna stała! ;:333 Już się nie mogę doczekać! Zaraz do Ciebie zajrzę Marto!
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Chciałabym grządki zrobić, żeby wszystko gotowe było wcześniej. A huśtawkę chcę mieć wcześniej, już na wiosnę, bo najlepiej siedzi się wiosną na dworze, spokojnie, bo nie ma komarów :D.
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Co jak co,ale łąka z nóg zwala ;:oj
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16547
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

YUKO -słodziaczek, chociaż coś łobuzerskiego w oczkach posiada. ;:306
Przyjdzie wiosna, zaczną się niekończące zabiegi pielęgnacyjne w ogrodzie, ale w tym tkwi cała radość zielono zakręconych. :tan
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42110
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Malvy psiak sympatyczny i bardzo czysty ;:306 Niestety pola mleczy wszędzie są :D należy się z nimi zaprzyjaźnić i zrobić miodek albo pyszne wino. Trochę pracy jest, ale zerwane kwiaty już się nie rozsieją ;:333
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”