Tu na razie jest ściernisko...

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Tu na razie jest ściernisko...

Post »

W 2011 roku pewna Matka i Córka (tu kłaniam się ja :wit ) postanowiły wybudować dom. Marzył im się dom na wsi no to kupiły niecałe 920m2 w środku pola (dokładnie 4 działka z rzędu) i zabrały się do działania. Na początku kazały wykopać studnię - na szczęście nie postanowiły tego robić same :D i wyglądało to tak:

Obrazek

Ponieważ nie bardzo wiedziały gdzie ich działka się tak konkretnie kończy zdecydowały że trzeba ją jakoś oznaczyć... Kazały zrobić płot :)

Obrazek

W tym czasie wokół rolnicy zdążyli wyhodować kukurydzę i inne zboża i przez większość lata trudno było w ogóle znaleźć działkę... W okolicach lipca zarosła chwastami tak, że z ledwością dało się otworzyć bramkę, a nawet jeśli się dało, to wejście głębiej było poza możliwościami gęste zarośla sięgały powyżej mnie czyli ponad 1,65m! Wejścia w "to" odmówił nawet pies :;230
Niemniej ręcznie ;:202 wyrwałyśmy połowę tego zielska reszta została ścięta i wtedy dało się poczuć że to jest... ściernisko :D ( ale będzie ogrodzisko!) Cieszyłyśmy się z każdego kwiatka:

Obrazek

Obrazek

Tak, nie mylicie się, to chwasty zakwitły ;:215
W 2012 posadziłyśmy pierwsze drzewka, choć budowa trwała nie mogłyśmy się powstrzymać:

Obrazek

Zielone jak ogórki zaczęłyśmy dziko planować ogród... No dobrze, poprawka: Mama zaczęła planować, ja kupuję co mi się podoba a potem kombinuję gdzie to upchnąć ;)
Nie mogąc doczekać się ogrodu zaczęłyśmy "wcześniej", żeby po wprowadzeniu się już coś było :D
Firma zorała ziemię:

Obrazek

a tam z tyłu to ja próbująca ogarnąć "nierówności" terenu i wybrać perz :?
Same zrobiłyśmy schodki ;:138 i kępę
Obrazek

Obrazek

no i w 2014 cieszyłyśmy się pierwszymi kwiatami (wszystkie kwiatki tu pokazywane są z: przecen, prezentów, szczepek zbieranych na spacerach itp :D )

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Kawał dobrej roboty ;:215
Fajne to miejsce ze schodkami :)
Jak się wprowadzicie, będzie piękny ogród!
Awatar użytkownika
gracha
1000p
1000p
Posty: 4328
Od: 23 maja 2012, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Witam , będę śledzić poczynania ,ze ścierniska powstanie na pewno fajne miejsce,na wszystko trzeba czasu i cierpliwości,życzę powodzenia :wit
Pozdrawiam Gracha
Mój Raj cz.5
Moje wątki
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Fajna taka dokumentacja .Jeszcze lepiej będzie się to wszystko wspominało, za kilka lat .
Pewnie nie możesz doczekać się już wiosny .Plany w głowie kotłują .
Zdradź co planujesz w nowym sezonie . :?:
Awatar użytkownika
Una
200p
200p
Posty: 234
Od: 16 kwie 2009, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Bielsko-Biała ;)

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Ciekawie się zapowiada. ;:215
Będę zaglądać. :)
Skąd jesteś?
Pozdrawiam
Agnieszka
:)
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Witajcie!

kasia100780 tak, to miejsce ze schodkami jest już teraz świetne do siedzenia, pięknie obrosła je irga...

gracha zapraszam, czasu będzie trzeba wiele, tylko cierpliwość szwankuje :D

JolantaG tak, teraz doceniam te wszystkie zdjęcia, można porównać i pocieszyć się, że przecież takie ściernisko było a już kilka kwiatków jest i trawnika kawałeczek :tan
U mnie wiosna na całego, znalazłam na balkonie między doniczkami zapomniane cebulki żonkili :D Wypuściły już zielone czubki więc wsadziłam do doniczki i zaczęły ruszać :tan
W tym roku chciałabym jeszcze trochę dalii dokupić i jakieś krzewy, może milin. Na razie na kaloryferze grzeje się rozsada z żagwinem, ubiorkiem i macierzanką, na drugą stronę skalniaczka, zasiałam też malwę, której nasionka zebrałam z rabaty przy sąsiednim bloku :heja mam nadzieję, że wzejdą

Una zapraszam, ja jestem z "okolic Poznania" (bo wędruję wokół Poznania przeprowadzając się co kilka lat to tu, to tam :D )
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Wow ;:oj
No nie sposób nie dopingować ;:oj
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Super - taki ogród od zera. Też mi się marzyło oranie, ale ciągnik by nie wjechał, a mąż zbuntował się po pierwszym kontakcie z glebogryzarką. Już ją nawet na wszelki wypadek zepsuł...
Pomysł ze skarpą i schodkami świetny :-)
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Witaj Tulap każdy doping się przyda, choć chęci do pracy w ogrodzie nie braknie tylko zima powstrzymuje :twisted:

Kasiu nam się marzyła glebogryzarka, żeby to wszystko po oraniu wyrównać, ale jakoś tak poszło bokiem i ta cała cześć między schodkami i domem znów zarosła chwastami :( Pozdrowienia dla Męża - żeby z takim poświęceniem do sprawy podejść i zepsuć glebogryzarkę ;:138

W zeszłym roku wyglądało to tak:
Obrazek

a trawnik jak tetris robiłyśmy po kawałku, po kawałku przez całe lato prawie :D
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Ale efekt jest na tym kawałku. Ja się miotam po całości, bo chciałabym wszystko naraz ogarnąć i w rezultacie wszędzie mam sajgon...
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

My zaczęłyśmy od tyłu bo z przodu jeszcze budowa trwa, styropian fruwa, tynki lecą, a kopali tyle razy pod sieci, że wszystkie krety się wyniosły bo za duży ruch był pod ziemią :D
Do tego na początku posadziłyśmy derenia jadalnego w narożniku działki, przyjechałyśmy po tygodniu a na miejscu derenia hałda ziemi po wykopie fundamentów. Budowlaniec stwierdził: "Przepraszam nie zauważyliśmy, ale jak panie chcą to możemy go odkopać" :;230
Przyjdzie taki dzień, Kasiu, że te wszystkie skrawki Ci się połączą i ujrzysz Ogród :D
Awatar użytkownika
Paulii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2462
Od: 25 lut 2013, o 15:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: PsiaSkórka południowe mazowsze

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Witaj Malvy :wit Na forum i wśród zielono zakręconych ogródkowiczów
Widzę ze pięknie powolutku zagospodarowujesz ogród :)
Rewelacyjne te schodki i piękna kępa fajny pomysł miałyście ;:215
Mieczyk , Dalia piękne i śliczne :D
Będę Ci kibicować przy tworzeniu Twojego wymarzonego pięknego ogrodu :D
Pauli :) "To możli­wość spełnienia marzeń spra­wia, że życie jest tak fascynujące"
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Witaj Paulii cieszę się, że wreszcie tu zawitałam (oficjalnie :wink: )
Mam ogromną radochę, że mogę dzielić się moimi przygodami z ogrodem z innymi Zielonymi :tan

Właśnie przed chwilą kupiłam przez net nasionka funkii, kolkwicji ( cokolwiek to jest :shock: - znaczy widziałam fotę i wiem mniej-więcej z naciskiem na razie na mniej :D ) oraz języczki purpurowej będzie sianie, będą roślinki :heja

p.s. nie mówcie Mamie :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”