Tani system nawadniania pomidorów pod folią.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
_fox_

Re: Tani system nawadniania pomidorów pod folią.

Post »

ukasz pisze:Te 200 litrów to sporo. Jak otwarte korytka wypełniać powoli by sie nie przelewało, a jednocześnie wody było odpowiednio dużo?? Stąd założyłem, że rur nie będę przecinał, tylko wypełniał wodą. Nadwyżka wody będzie powoli schodzić ze zbiornika.
Ciągle problemem pozostaje dobór odpowiedniej średnicy otworów - nie za dużych, nie za małych.
_fox_ - może jakieś szczegóły?? :?: :roll:
Tunel 7x7 m cztery zagony przy drzwiach stała beczka 200l a z niej wychodził króciec pcv 50 mm, rury z tego króćca na dwie strony. Środkiem każdego zagonu w ziemi położona była rura drenacyjna też fi 50 mm. Kopałem rowek na szerokość sztychówki, głębokość ok 30 cm, na spód kładłem folię /szerokości rowka/ a na nią rurę drenacyjną, zasypane ziemią. Początek rur połączony był z beczką a końcówki razem ze sobą / oczywiście początek i koniec na zwykłych rurach pcv 50 mm/ Zużycie materiału w moim przypadku to 4 kolanka, 5 trójników kilka metrów rur + rury drenacyjne.
Folię na spodzie rowków zakładałem dlatego że ziemia piaszczysta i przepuszczalna. Niejednokrotnie do wody w beczce dodawałem nawozy oraz chemię. Użytkowane było przez 8 lat bez żadnych napraw oraz problemów, żadnego ciśnienia, wszystko na zasadzie grawitacji.
sadrak
50p
50p
Posty: 61
Od: 16 mar 2011, o 14:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tani system nawadniania pomidorów pod folią.

Post »

Proste, a jeśli sprawdzone i skuteczne to tylko wykorzystać... a ciśnienie jednak było :), słupa wody w beczce (inaczej mówiąc grawitacyjne). Gdyby ciśnienie wody i powietrza było sobie równe, wtedy woda nie poruszałaby się. Pozdrowienia
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”