Pomidory w donicach cz.2

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
lester
50p
50p
Posty: 68
Od: 11 wrz 2014, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

forumowicz,piszesz żeby zaprawiać dołki takim roztworem ,ale w watku o nawozeniu rzędowym pisałeś aby rozsypać suchy kurzak.To jak to jest?(Początkujący)
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Rozumienie sensu zdania nie zależy od stażu ogrodniczego.
forumowicz pisze:Tak rozrobionego nawozu mogę ew. użyć do zaprawiania dołków pod pomidory ale nie do fertygacji pomidorów w pojemnikach.
Sens tego zdania jest taki, że tak rozrobiony kurzeniec ma za duże stężenie ,by mógł być użyty do fertygacji ale może być na przykład/ ewentualnie/ użyty do zaprawiania dołków pod pomidory. Nie ma tu żadnej sprzeczności między zalecanym przeze mnie nawożeniem rzędowym a sugerowanym w tym zdaniu nawożeniem punktowym. Równie dobrze tym rozrobionym z wodą nawozem można nawozić rzędowo.Nawożenie rzędowe jest jednak generalnie przewidziane dla nawozów nierozrobionych z wodą/ bo po co/
Po prostu istnieją różne sposoby nawożenia: rzutowe, rzędowe i punktowe. Rzędowe polega na umieszczaniu rzędem nawozu pod, nad lub obok korzeni sadzonej rośliny, a punktowe/ zaprawianie dołków/ na umieszczeniu nawozu w miejscu sadzenia. Rzutowe zaś na rozrzuceniu obornika na powierzchni i przykopaniu lub przyryciu.
lester
50p
50p
Posty: 68
Od: 11 wrz 2014, o 11:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

No tak, czytanie ze zrozumieniem ma przyszłość! :D
Tomek_Os
500p
500p
Posty: 806
Od: 9 paź 2013, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Czy ktoś z Was uprawiał Malachitową Szkatułkę w pojemnikach? Nadaje się to do takiej uprawy?
Awatar użytkownika
krynka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1494
Od: 13 sty 2014, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice stolicy

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Jeśli nikt nie uprawiał ,to możesz być pierwszy :wink: Odpowiednio duży pojemnik 15-20 l i na pewno się uda :)
Pozdrawiam serdecznie- Ela
Maka
50p
50p
Posty: 88
Od: 14 paź 2014, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Tomek_Oz ja mam na ten rok Malachitową w planach, zamierzam wsadzić do dwóch donic 17 l (takie akurat mi się trafiły), na 2-3 pędy metodą forumowicz. Jedna będzie na balkonie, a druga w ogródku. I zobaczymy...
pozdrawiam

Ewa
Tomek_Os
500p
500p
Posty: 806
Od: 9 paź 2013, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Marki/W-wa

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Hmm, to spróbuję w przyszłym roku, chyba że jakaś dobra dusza wysłałby mi kilka nasionek, to może i jeszcze bym zdążył posiać. U mnie pomidory wyrzucam na waciki w sobotę najbliższą :D
Awatar użytkownika
emilka79
200p
200p
Posty: 358
Od: 29 maja 2014, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Ja wczoraj właśnie dałam na waciki pomidorki z przeznaczeniem do donic: Maskotkę, Perłę Małopolski, krzyżówkę k/25 i jeden koktajlowy "nn" :tan .
Muszę tylko jakieś donice zdobyć, bo mam tylko 11litrowe po farbie- do Maskotki ujdzie, a reszta pewnie nie za bardzo ;:131 .
Pozdrawiam -Marta
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Najmniejsze w jakie sadziłem w ramach eksperymentu czy dadzą radę były wiaderka 5l.Odmiana malinowa, i w miarę dobrze sobie poradziły.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

A ile razy dziennie musiałeś podlewać? Ja też się zastanawiam, czy pomidorki karłowe Mikro Tom będą ładnie rosły w standartowych skrzynkach kwiatowych 60 cm, a może ktoś już je tak uprawiał :?:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Podlewałem raz dziennie,chociaż rosły w tragicznych warunkach. Do tunelu już się nie zmieściły więc wylądowały w małej mnożarce,gdzie produkowałem rozsady.Głównie cierpiały z powodu zbyt wysokiej temperatury.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Zotti
100p
100p
Posty: 173
Od: 22 kwie 2012, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Przemyśl

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Może ktoś napisze jakie odmiany hodował w wiaderkach 5 l i 10 l i jakie były tego rezultaty. Wszyscy zalecają wiadra/pojemniki 15-20 l, ale nie każdy niestety takie posiada. Ja np. planuję w tym roku eksperymentalnie wsadzić "Koralika" do wiaderka 10 l, ale nie wiem czy w takim będzie chciał owocować...
Pozdrawiam - Waldemar
emalia112
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 1406
Od: 14 sty 2014, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Pomidory w donicach cz.2

Post »

Ja koralika hodowałam w doniczce 5l. Upominał się o wode czasem 2x dziennie i nawet częściej. . Obsypany był owocami, ale owoce były gorzkie. Myśle, że to dlatego, że częściej był uwiędnięty niż ładny. Dziś wiem ,że 5 litrowa doniczka jest za mała.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”