Moja kwitnąca radość - Aska cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
lila31
Moderator Forum.
Moderator Forum.
Posty: 2643
Od: 20 lip 2006, o 12:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubin

Post »

Witaj Asiu :D
Całkiem ładny początek prezentacji Twojego ogrodu.
Masz kilkanaście arów, więc masz "pole do popisu".
Mam pytanie, czy biała sasanka na trzecim zdjęciu, jest u Ciebie rzeczywiście taka bielutka, czy w rzeczywistości lekko szara?
Proszę, chwal się dalej swoim ogrodem, swoimi roślinami. :D
Awatar użytkownika
Aska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3591
Od: 13 kwie 2006, o 14:36
Lokalizacja: Podhale, woj. małopolskie

Post »

Maxymilian- chodzi o roślinę koło konwalii? Kokorycz złocista Corydalis lutea. Daje niezły samosiew.
lila - zdziwisz się, na trzecim zdjęciu jest... zawilec wieńcowaty. Na wiosnę kupiłam sasankę albańską, nie wiem jak przezimuje. Jak znajdę w fotosiku fotkę, to wkleję.

A teraz - sami tego chcieliście. Moje gazony na początku obsadzania.
Obrazek

No i kolejna porcja letnich fotek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Na koniec - gość gazonach :D
Obrazek
Awatar użytkownika
agnieszka72
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3848
Od: 22 lip 2008, o 20:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

O rany ale masz pole do popisu :shock: .
I w każdym taka spływająca roślinka,kurczę rozmarzyłam się :roll:
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8778
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

Asieńko cudnie u Ciebie,już Ci zazdroszczę jak zarosną gazony,będzie cudna kolorowa ściana.Na samym początku myślałam o takim murku,gdzie mam w tej chwili kamienny murek,ale,że kamienie miałam za darmo ,wiec kamienie zwyciężyły.Mam kilkanaście gazonów,więc wiem jaki to duży koszt .Ty masz ich taką ilość,że głowa boli.Właśnie z tymi gazonami to tak myślałam,żeby były obsadzone roślinkami,dlatego będę z zainteresowaniem wielkim obserwować Twoje zmagania z wysadzaniem kwiatków w gazonach :lol: .Piękne roślinki posiadasz.Wiosną będę podziwiać,a będzie co :lol:
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Awatar użytkownika
rochrza
200p
200p
Posty: 306
Od: 5 kwie 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Witam Asiu ! Piękne rzeczy nam tu pokazujesz... Gazony to całkiem niezły pomysł - są takie miejsca w ogrodzie,gdzie warto go powielić . Spodobała mi się roślinka w jednej z donic ( rośnie pod zielono-białą funkią). Możesz zdradzić cóż to za cudeńko ? Jak wszyscy będę czekała na kolejne fotki a tymczasem pozdrawiam i zapraszam do siebie .
Awatar użytkownika
Maxymilian
100p
100p
Posty: 110
Od: 24 cze 2008, o 15:55
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Tak, dzięki chodziło mi właśnie o kokorycz :D A swoją drogą ile masz tam tych gazonów :?:
Awatar użytkownika
Aska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3591
Od: 13 kwie 2006, o 14:36
Lokalizacja: Podhale, woj. małopolskie

Post »

rochrza- pod hostą jest przylaszczka, kwiaty na pierwszej fotce. Jedna z moich ulubienic :D. W tym roku dokupiłam jeszcze odmianę pstrolistną, zobaczymy jak się będzie czuła na chłodnym południu. Jak wkleję fotki wybieram się z rewizytą :wink: .
hal - zazdroszczę kamienia... Wolałam kamień na brzeg, ale gazony wyszły taniej i chyba bardziej pasowały do całokształtu. Teraz za domem planuję kawałek żywopłotu, bu oddzielić fragment "ucywilizowany" od wymarzonej "dziczy". Może za 10 lat będzie się czym pochwalić...
Maxymilian - ponad 200...

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Wkraczamy w jesień:
liriope
Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Frida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1770
Od: 31 mar 2008, o 13:50
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Aska, dziękuję za fotkę gazonów. rewelacja, pomysl na 6+, już widzę tę kaskadę zieleni i kwiecia wszelakiego, będzie pięknie. Tylko trochę czasu potrzeba i będziemy podziwiać, i zazdrościć.
Już masz ładnie. Pokaż kilka fotek pokazujących całość ogrodu, takie szersze ujęcie.
Pozdrawiam, Danuta
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8778
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

Właśnie Asiu,może masz możliwość zrobienia zdjęcia z góry ,z jakiegoś okna :?: :D ,tak bardziej na całość :D
Tylko po dachu nie chodź,ja tylko z okna sąsiada mogę zrobić zdjęcie z góry :lol: :lol: :lol:
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Awatar użytkownika
Aska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3591
Od: 13 kwie 2006, o 14:36
Lokalizacja: Podhale, woj. małopolskie

Post »

Ech, na razie 90% ogrodu to łąka. Tym razem nie namówicie mnie do chwalenia się pustką, w której dopiero zaczęły egzystować rośliny. Więcej jak połowa posiadanych przeze mnie roślin została posadzona w tym roku. Zobaczę, jak się będą prezentować na wiosnę, mam kilka okazów szybko rosnących, więc może nie będzie wstydu :wink: . Na wielkie zakupy nie było stać, cała jedna pensja szła na kredyt budowlany. Ze spłatą zdążyliśmy w ostatniej chwili przed ostatnimi zawirowaniami w bankach :D. Dużo roślin mam od życzliwych ludzi, nawet z drugiego krańca Polski. Zamierzam pociągnąć dalej "łańcuszek" obdarowywania, więc w przyszłości będzie można sępić :lol: :lol: :lol:

Ocho, idzie mama. Gnam wykopywać dalie...
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8778
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

Trudno,poczekamy do wiosny ;:110 :lol:
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Awatar użytkownika
piku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1948
Od: 12 lip 2007, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk / Podkarpacie

Post »

Witaj Asiu! :D Wędrowałam już po Twoim kolorowym ogrodzie i dopiero teraz zauważyłam u Ciebie rojnik kwitnący na żólto, więc uśmiecham się już bardzo szeroko, jak się ładnie rozrośnie abyś mi wiosną dorzuciła jego kawalątek do omanu :D . Chętnie dorzucę Ci coś jeszcze do Twoich licznych gazonów :D
pozdrawiam Wiesia :wit
ogród / siedlisko / sukulenty / inne roślinki
Awatar użytkownika
Aska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3591
Od: 13 kwie 2006, o 14:36
Lokalizacja: Podhale, woj. małopolskie

Post »

Wiesiu -Rojnik masz zaklepany :D . Przypomnij tylko na wiosnę, oman mam zapisany w wiadomościach, a żółte maleństwo mogłoby umknąć.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”