Na starych fundamentach

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
LysyRudy
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 cze 2012, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Na starych fundamentach

Post »

Pprosilem administrację żeby połączyła moje wątki. Kilka postów niżej będę pisał o mojej działeczce.
Obrazek
Witam serdecznie. Na wiosnę planuje zrobić taką rabatkę. Ziemia na całej mojej działce jest lekko gliniasta ale tragedii nie ma. W tym miejscu przez 20 lat rosły świerki, musiałem je wyciąć(oczywiście zgoda była) bo były za blisko budynku. Korzenie wykopałem. Od godziny 11 do godziny 15 to miejsce jest w pełni nasłonecznione. Proszę o radę co tu posadzić żeby było ładnie. Hortensja która tam rośnie została wsadzona tak na pałę bo dostałem ją od sąsiada z działki i nie miałem gdzie jej wsadzić. Myślałem nad kilkoma azaliami i różanecznikami ale czy nie będzie za dużo słońca? Wymiary tej rabatki to tak około 2X2X3 metry. Ile roślin wsadzić bo rabatka nie jest za duża. Planuję kupić korę przekompostowaną i oczywiście grubo wyściółkować to miejsce. Z podlewanie chyba nie będzie problemu bo rowerykiem do działki mam 15 minut. Jeszcze raz proszę o rady.
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mała rabatka.

Post »

Jaka wystawa jest rabaty? skoro hortensja to przypuszczam, ze półcień. Ale wypowiedz się lepiej. :)
I czy wolisz krzewy czy byliny?
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
Awatar użytkownika
LysyRudy
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 cze 2012, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Mała rabatka.

Post »

Wolę krzewy. Czy to półcień nie wiem właśnie co rozumieć przez półcień. Z lewej strony z przodu rośnie duża czereśnia i brzoskwinia i przy wschodzie słońca jest tam cień. Po południu też jest cień bo po prawej zasłania czereśnia i drzewa sąsiada. Najgorzej jest w południe słońce centralnie świeci.
Awatar użytkownika
LysyRudy
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 cze 2012, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Mała rabatka.

Post »

Obrazek
Lewa i prawa strona drzewa dają trochę cienia, środek pusty i patelnia. W południe słońce jest na środku działki.
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Mała rabatka.

Post »

Przytulnie bardzo masz. U mnie też patelnia jest po południu, dlatego muszę kupić kilka drzewek liściastych, żęby dało się w ogródku posiedzieć.
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mała rabatka.

Post »

oki. Z racji tego, ze to mała rabata to po pierwsze sadzimy odmiany krzewów o niskim wzroście. Dużo tam nie wsadzisz roślin jakieś 3 max 4. Pytanie. Warto abyś miał rabatę ozdobna cały sezon.

co polecam:
wawrzynek wilczełyko - kwitnie zima/przedwiośnie, kwiaty pachnące. Owoce czerwone (uwaga trujące po spożyciu)
trzmielina fortune'a przy schodach. zimozielona, pnie sie barwne liście.
hibiskus - kwitnie od sierpnia do mrozów
tawuła japońska odm. Nana kwitnie od czerwca, ale odmiany barwne mają ozdobne liście
berberys thunbergii odm. nana, ozdobne, barwne liście, owocuje.
wrzosiec krwisty zwany wiosenny na brzegu rabaty. Kwitnie wiosną krzewinka

między krzewami możesz posadzić cebulowe wiosenne, np. cebulice, krokusy, puszkinie, ranniki.

Czy hortensja ogrodowa kwitła już w gruncie? jeśli nie, bo marzły jej pędy, to ja proponuje posadzić ją do donicy.
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
Awatar użytkownika
LysyRudy
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 cze 2012, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Mała rabatka.

Post »

Tak naprawdę to nie wiem jaka to hortensja ale chyba ta co kwitnie na tegorocznych. Ogrodową mam w donicy i chowam ją na zimę do piwnicy. Biorę się za przeglądanie propozycji bardzo dziękuję. ;:138
Awatar użytkownika
LysyRudy
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 cze 2012, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Mała rabatka.

Post »

Rozana dziękuje :D. Ogarniam trochę tą działkę, tyko ten brak czasu. Sam wszytko robię od postawienia altany, wędzarni po kwiatki. Moja żonka jest miastowa i na działce lubi się tylko opalać ;:3
Awatar użytkownika
LysyRudy
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 cze 2012, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Mała rabatka.

Post »

damek1718 Chyba jednak nie chce mieć rabaty ozdobnej przez cały sezon. Zimą nie ma mnie na działce. Sezon zaczyna się tak naprawdę od kwietnia a kończy we wrześniu. Wrzośce spodobały mi się na obwódkę chyba je posadzę, tylko co dalej może zaryzykuję i posadzę azalie i różaneczniki.
Awatar użytkownika
LysyRudy
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 cze 2012, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Na starych fundamentach

Post »

Witam. Mam na imię Krzysztof postanowiłem podzielić się z wami moją przygodą z działką.
Ja i moja kochana żonka od paru lat jeździliśmy do dobrych przyjaciół na działeczkę w celach grillowo- piwnych. Z biegiem czasu zaczęła kiełkować mi w głowie myśl czy by nie kupić kawałka czegoś dla siebie.
W 2012 roku nadarzyła się okazja i za parę groszy kupiliśmy małą działeczkę ROD.
Zależało mi na działce, która była by położona blisko mojego zamieszkania oraz żeby nie była na terenach zalewowych. Udało się.
Moja rodzina pukała się w głowę co ja kupiłem i ile pracy mnie czeka. Działka była zapuszczona, dosłownie nie można było otworzyć furtki tyle było krzaczorów . Na środku działki rosły dwa wielkie świerki a obok nich wystawał z ziemi betonowy fundament 5X5 metrów.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
LysyRudy
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 cze 2012, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Na starych fundamentach

Post »

Cały rok 2012 to porządkowanie działki, zbieranie cegieł bo było ich pełno na całej działce oraz oczyszczenie i zabezpieczenie fundamentu na zimę. Dostałem zgodę na wycięcie świerków.
Cegieł trochę się uzbierało, nie było co z nimi zrobić więc zapadła decyzja murujemy wędzarnie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
LysyRudy
200p
200p
Posty: 259
Od: 28 cze 2012, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Toruń

Re: Na starych fundamentach

Post »

Rok 2012 nie był u mnie rokiem ogrodniczym. Tylko sprzątanie, przekopywanie i cięcie. Jesienią pierwszy raz odpaliliśmy wedzarnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
zuzola11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1214
Od: 14 sty 2013, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Na starych fundamentach

Post »

LysyRudy Witaj :wit Grill ;:oj ;:333
Pokaż nam więcej swojej działki :wink:
Masz jakis warzywnik czy to działka czysto rekreacyjna?
I ta kiełbaska ;:145 ach czuje zapach przez monitor super ;:333
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”