Szeflera zrzuca liście

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

Kati - na Twoim zdjęciu nie widać doniczki ale wydaje mi się, że to tak zwana "palmówka". Chociaż nie podlewasz dużo, woda może stagnować w dolnej części doniczki. Usychanie liści - może być efektem przelania, chociaż szeflera z wiekiem traci je naturalnie. Raczej na pewno jest to efektem zmiany klimatu. Na pewno odżyje.
Ja mam płytsze doniczki, podlewam na maksa, następnie czekam aż ziemia przeschnie i tak w kółko.
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Awatar użytkownika
kati-1976
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3793
Od: 28 wrz 2008, o 22:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zgierz łódzkie

Post »

Dziękuję kochani za odpowiedź.
Najwidoczniej ją przelałam i gnije. Zastosuje się do waszych wskazówek tych z osuszaniem korzeni i zmienię doniczkę. Mam nadzieję że to coś da.
Tak na marginesie: wyjaśnijcie mi proszę jak mam ją podlewać, bo przeczytałam wszystkie wątki o szeflerze i nie uzyskałam jasnej odpowiedzi. Jedni piszą że podlewają sporo inni że niewiele. Od czego to jest zależne? Dodam, że moja szeflera stoi około pół metra od okna zachodniego i nieopodal ma kaloryfer ( z boku). Jednak Ciepło z niego nie leci bezpośrednio na nią, gdyż stoi na kwietniku. od czasu do czasu ją zraszam. W pokoju jest jasno.
I jeszcze jedno pytanko, czy mam obciąć tą gnijącą część, czy zostawić????Jeśli ją obetnę to zostanie mi sam badyl. Czy z niego coś jeszcze wypuści,czy lepiej zupełnie go usunąć a zostawić pozostałe 3?
kwiato_maniaczka
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 6 lip 2008, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Witajcie mam szeflerę od lipca, wsadziłam 2 szeflery do jednej doniczki, od kiedy je mam nie wypósciły ani jednego listka, teraz zaczeły opadać listki i są takie jakby zgniłe, Poradzcie czy to choroba czy przelanie? co mam zrobić? Załączam zdjęcia:

Szeflera z dwóch stron:

Obrazek Obrazek

I opadające listki:

Obrazek Obrazek Obrazek[/b]
kwiato_maniaczka
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 6 lip 2008, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Tak wyglądała szeflera napoczątku lipca była strasznie gęsta teraz zostaje już jej połowa tego co było w lipcu,
mam tylko takie zdjęcie, od tamtej pory pełno listków opadło ale żadnego nie wypuściła.

Obrazek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Mało światła, za mała doniczka i zasolona ziemia, podlewanie przez najbliższy miesiąc wodą destylowaną mniejszą ilością, wskazana plastikowa doniczka zamiast ceramicznej.
kwiato_maniaczka
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 6 lip 2008, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Post »

doniczka ma 17 cm, więc jutro kupie 25 cm doniczkę czy wystarczy? oczywiście plastikową tak jak radzisz i przesadze do nowej ziemi mam uniwersalną z osmowitem, i przestawie blisko okna, mam nadzieję ze jeszcze coś z niej będzie co myślisz?? Jak często mam ją podlewać po przesadzeniu? mam w mieszkaniu wilgoć, i gdzie kupić wodę destylowaną.

Dzięki Przemo!! cieszę sie ze jeszcze czasem tu zaglądasz i pomagasz:)
Awatar użytkownika
malinka25
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 21 paź 2008, o 09:53

Liscie opadają :(

Post »

hej ja kupiłam swoją roślinkę jakieś dwa miesiące temu wszystko było dobrze ale teraz starsznie liscie jej opadły w dół i odpadają i zaczeła robić się brązowa od spodu osuszyłam ją i przesadziłam do nowej suchej ziemi ale to nie pomogło :cry: :( co mam jeszcze zrobić ?? proszę o radę
każdy dzień daje nam nowe szanse :)
Awatar użytkownika
Maria2008
100p
100p
Posty: 187
Od: 8 sie 2008, o 22:27
Lokalizacja: Jaworzno

Post »

Witam :)

ja mam taki problem ze swoją, mam ją już ponad miesiąc, kiedy ją kupiłam zaczynała mieć nowe listki, ale po przywiezieniu ją do domu te listki niestety uschły :cry: od tej pory nic zero nowych listków. Co jest nie tak :?:
Awatar użytkownika
Antooosia
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 8 sty 2008, o 08:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post »

Jeszcze ja mam problem.Szeflerze opadają liście,a na nich znajdują się takie brązowe plamy:
Obrazek
Roślina nie jest przelana.Pomóżcie,bo nie wiem,co to :cry: ,a nie chcę jej stracić :cry: :cry: :cry:
Pozdrawiam,Kinga.
Na skraju lasu jest mały domek...
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Post »

Dziewczyny wyraźne zdjęcia całej rośliny i doniczki z widokiem na ziemię na emaila, popatrzę i odpiszę.
Awatar użytkownika
Maria2008
100p
100p
Posty: 187
Od: 8 sie 2008, o 22:27
Lokalizacja: Jaworzno

Post »

moja szeflerka

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
kwiato_maniaczka
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 6 lip 2008, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Maria ja kupiłam taka samą szeflere tzn 2 i wsadziłam do doniczki, młode listki u góry tez uschły i nic nie wypósciły, zaczeły opadać, i czubek wyglada tak samo jak u mnie nadal nie wiem co jest z szeflerą.
kwiato_maniaczka
1000p
1000p
Posty: 1418
Od: 6 lip 2008, o 17:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Post »

ani razu jej nie przestawiłam, zmarznąć raczej nie zmarzłą stoi sobie w domu na szafce w odległosci 3 m od okna, i wydaje mi się ze nie mogłam jej przelać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”