Doniczkowe kompozycje na balkon i taras od 2008 -

Rośliny doniczkowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Halinko! oglądam z wypiekami na twarzy. Cudowne kompozycje, świetny wątek. Wiele ciekawych aranżacji godnych podpatrzenia. Powiedz mi kochana , jak sobie radzą roślinki gdy wybywasz np. na urlop w wakacyjne miesiące. Co jedna to piękniejsza kompozycja, a pojemniki rewelacyjne. Zresztą każda prezentowana tu kompozycja ma swój urok. Jest w czym podpatrywać ;:108
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
Ania76
200p
200p
Posty: 416
Od: 6 sty 2006, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

;:oj Cudowne kompozycje, świetny wątek. Będę w sezonie często tu zaglądać.
KASIENKA82
200p
200p
Posty: 389
Od: 13 cze 2012, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świdnik

Mini ogródek na balkonie (kompozycje z roślin i różnych dodatków)

Post »

Witam bardzo mi się spodobały te zdjęcia i mam ochote zrobić sobie na wiosne taki mini ogródek, chciałam sie spytać jakie roślinki będą pasowały do takiej doniczki miniaturowe na balkon po stronie zachodniej ,i aby przetrwały do późnej jesieni.
http://images70.fotosik.pl/567/050b099692d57408med.jpg
http://images68.fotosik.pl/568/54c6860fef7aed42med.jpg
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: mini ogródek na balkonie

Post »

Wszystko co miniaturowe, niskie, sukulentowe. Zależy też jaka ma być ta donica, tzn. jakiej wielkości. Ważny jest też projekt i odpowiednie do niego rośliny :)
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mini ogródek na balkonie

Post »

Niedawno widziałam program o robieniu takich ogródków i mebeki do nich robili tam z patyczków laryngologiczncyh, zapałek, słomek do picia- wyginali je, docinali w różne kształty i malowali, z roślin ja bym wykorzystała mchy, ficusa pumillę, sukulenty, pepperomię prostratę i rośliny do bonsai :wit

Kasiu napisałam ci pw.Moge ci pozamawiać różne gadżety dla takiego ogródka: wszystko jest w rozmiarze mini mniej więcej w skali 1:12
płotki, sztuczne grzybki, narzędzia i inne .Np takie:

http://images69.fotosik.pl/573/9675cadcc7cbc525.jpg
http://images67.fotosik.pl/574/adb5f07500d11574.jpg
http://images67.fotosik.pl/574/01c6c65f1572db45.jpg
http://images69.fotosik.pl/573/843f03819d076317.jpg
:wit
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4135
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Dawno tu nie zagladałam .Bogusiu podlewanie roślin na balkonie mam automayczne podlewanie ustawiane na czas zegarem. na urlop przeważnie jadę w marzec- kwiecień lub koniec września więc rośliny nie potrzebują tyle wody.
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Manek
50p
50p
Posty: 75
Od: 22 gru 2014, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

eukomis pisze:Magdo tak to okienko od piwnicy to zdjecie zrobiłam w Kazimierzu Dolnym.

U mnie już po remoncie bloku i balkonów kwiaty w skrzynkach czekają na powieszenie na balustradę balkonu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A ja mam pytanie odnośnie tej błękitnej surfinii,jak ona się trzyma w sezonie? i czy zwisa?,bo chciałem ją posadzic do skrzynek,tak aby je porządnie zasłoniła,a słyszałem że ona jest bardzo krótka?,jak u Ciebie rosła?,może masz jakieś zdjęcie,będę bardzo wdzięczny.
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4135
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

te niebieskie surfinie na koniec sezonu miały długość tak 60=70cm

w 2014r moje surfinie na balkonie były pózno sadzone bo był ocieplany blok strona balkonowa a tak zawsze sadzę początkiem maja.Nawożę za każdym podlewaniem mniejsza dawką nawozu do surfini
to zdjęcie z początek lipca

Obrazek
koniec lipca zdjecie troche zdaleka ale długość widać do końca września jeszcze urosły i połączyły sie z tymi co wisza na dole. Moje dalkonowe są podlewane automatycznie godzina i częstosć podlewania ustawiam .Jak bedziesz kupować to szukaj o giętkich gałązkach bo są w takim kolorze petunie i one są bardziej stojące krzaczaste i krótkie
to zdjęcie koniec lipca
Obrazek
pozdrawiam Halina

*spis wątków
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Piękne wspomnienie lata. :wit Piękne kolory gościły u ciebie :wit .
Awatar użytkownika
Gekoon
500p
500p
Posty: 556
Od: 24 gru 2014, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Hej eukomis jak zrobiłas to mini oczko wodne z pierwszej strony ;:111 ?I tak po zatym balkon superrowy masz ;:180 ;:180 ;:180
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4135
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Witaj Gekon to nie jest moje oczko sfociłam go gdzieś na wyjezdzie ale nie wiem gdzie .Wstawiłam zdjecie morze komuś się przyda podglądnąć i zrobić coś takiego na balkonie.
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
Gekoon
500p
500p
Posty: 556
Od: 24 gru 2014, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Tarnów

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

No szkoda bo bym odgapił ale nie wiem jak zrobić czy jest tam jakis filtr czy nie itp. ;:110
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4135
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Doniczkowe kompozycje na balkon i taras

Post »

Gekon takie oczo możesz zrobić z roślinkami i po prostu wsadzić roślinki co oczyszczają wodę i co jakiś czas wodę wymienić Ja w swoim oczku w ogródku które mam w formie pcv też co jakiś czas wymieniam wodę mimo, że mam filt ale to zamało zwłaszcza że mam dwie rybki karasie a one straszne brudasy,
pozdrawiam Halina

*spis wątków
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”