Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Post »

Ilonko! znowu moje serce mocniej zabiło na widok różyczek . Cudeńka , a ogród - perfekcyjny , doskonałe aranzacje. ;:215
Czy duże kępy trawki to proso?/ jednoroczne czy wieloletnie/posyłam serdeczności ;:168
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3424
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Post »

Jolu, ziemi to ja raczej dorodnej nie mam, w zasadzie po pierwszej w miarę dobrej warstwie wszędzie jest glina, ale sadząc rośliny zawsze dość głęboko wymieniam, a róże to już w ogóle dostały w wielkie doły wszystko co dla nich dobre poprzez kompost, wióry rogowe, skórki od bananów i ziemię z worków, pracy nie mało i pieniędzy również, ale efekt w miarę jest, w sezonie dodatkowo nawóz i jak trzeba to i oprysk. Mam cichą nadzieję, że w tym roku znów pokażą swoje piękno, myślę głównie o tych najnowszych, które kwitły u mnie po raz pierwszy i które nie pokazały się jeszcze w pełnej krasie

Justi, domniemam, że Twoje imię to Justyna, ale mogę się mylić, gdyż nie mogę znaleźć żadnego linku do Twojego wątku, czyżbyś go jeszcze nie miała przy tylu napisanych postach? Bardzo, bardzo dziękuję za tyle pięknych słów i zapraszam częściej, tak obiecuję, że w tym sezonie na pewno zrobię o wiele więcej zdjęć, bo jak dziś je przeglądam, to jestem zła sama na siebie, że tak mało ich mam, a wydawało mi się, że wciąż pstrykam i pstrykam

Paweł, różyczkomania jest strasznie zaraźliwa ;:306 jak się zacznie te pięknotki sadzić to wciąż się chce więcej i więcej ;:108, ścieżka to dzieło mojego e-Ma z pomocą syna, marzyła mi się taka już od dłuższego czasu, ale wiadomo finanse jednak udało się :heja


Ewuniu, jak dla mnie, to białobok rośnie bardzo powoli, to bodajże jego 5 sezon u mnie, po tych jasnych przyrostach widać jak mało przybiera w ciągu jednego sezonu

Aniu, witaj :wit oj chyba ciężko będzie znaleźć takie kamienie, właśnie przez to, że "troszkę" kosztują dopiero w tym roku była robiona, ale wreszcie się doczekałam, część kamieni leży jeszcze na następną, którą mam w planach na ten sezon, ale kiedy będzie zrobiona, to zależy od czasu moich panów, którzy robią takie rzeczy po pracy lub w wolne weekendy

Sylwia, w tym sezonie coś malutko Cię było na forum, ale fajnie, że znów jesteś, zajrzałam do Ciebie i już wiem co było przyczyną ;:167

Krysiu, oj tak róże urzekły mnie niesamowicie, kocham wszystkie roślinki, ale to one najbardziej podbiły moje serducho, wciąż jeszcze mam "chrapkę" na następne tylko, że działka nie z gumy ;:306

Zuziu, miło mi Cię gościć ;:108, jak dla mnie Nostalgia to zupełnie bezproblemowa róża, z tym, że swoje piękno pokazuje dopiero po kilku sezonach, przez to właśnie na początku jakoś szczególnie nie zwracałam na nią uwagi, a może przez to, że kiedyś nie byłam tak w nich zakochana jak teraz

Majeczko, a wiesz, że ja sama się zdziwiłam jak ujrzałam zdjęcie Lea, dobrze że miałam ją w folderze pod tą nazwą, bo nie wiedziałabym co to za jedna, teraz wiem, że trzeba systematycznie je segregować i to moje główne zadanie na ten sezon. Przyznam się szczerze, że nie sprawdzałam drzewka w oczku, sprawdziłam za to moje różane patyczki, to znaczy moją próbę ukorzenienia i jestem mile zaskoczona, wszystkie żyją widać pączusie :heja czyżby się udało ;:oj, oczywiście nadal są pod butelkami

Wandziu, w Jalitach to ja się zakochałam, gdy ujrzałam ją u Majeczki, tak można ją dostać we Floribundzie, to było jej pierwsze kwitnienie u mnie, mam nadzieję, ze w tym sezonie pokaże więcej

Bogusiu, dziękuję ;:196 , a wiesz, że moje serce też zawsze bije o wiele mocniej, gdy widzę te ślicznotki u innych, a jak któraś szczególnie mnie urzeknie to normalnie nie mogę spać, tak to proso raczej jednoroczna, miałam ją po raz pierwszy, nasiona zebrałam, mam nadzieję, że wzejdzie, bo bardzo mi się spodobała


Dzisiaj wyrywkowo kilka widoczków za nim uszykuję kolejne pięknotki

dla wszystkich, którym podobała się ścieżka
Obrazek

i takie tam
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3224
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Post »

:wit
Ilona,
Ja widzę na ostatnich zdjęciach coraz więcej świetnie skomponowanych roślin - trzecie zdjęcie z poprzedniego postu ;:oj mistrzostwo ! A ujęcie z pierwszego - pięknie!
Co rośnie w ścieżce, w kamieniach? Czyżby jakaś odmiana Hakonechloa i Molinia caerulea 'Variegata'?
Postów się nazbierało, bo już trochę tu jestem. Nowego wątku teraz nie planuję. Tutaj link do poprzedniego: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=69943 Zauważyłam, że coś się porobiło na żabie ze zdjęciami, albo są za duże...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Post »

Ilono
Twoje zdjęcia to miód na moje serce :lol:
Taki efekt chciała bym mieć u siebie :roll:
A cóż to za roślina na trzecim zdjęciu pomiędzy zawciągami - takie białe kwiatki? Fajnie się komponuje.
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Post »

ilona2715 pisze:[b
Obrazek

[im

Ja tylko wyduszę z siebie ŁAŁ ;:oj ;:oj

i zapytam o nazwę tej białej róży na łuku.
Oraz dołączę do pytania Zuzy o te kwiatki między zawciągiem.

;:180
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3224
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Post »

Dziewczyny, jeśli dobrze widzę, to jest - chyba - śniedek baldaszkowaty, zwany śpioszkiem. Kwiatek mojej babci - uwielbiam go. Przetrwa chyba wszystko i potrafi się pojawić nagle po kilku latach, bo cebula przetrwa w ziemi ;:173 nasze babcie miały dużo takich "pancernych" roślin.
Pozdrawiam
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Post »

Nigdy nie widziałam takiego kwiatka, podpatrzyłam w necie i faktycznie podobny.
Na tych zdjęciach kwiat wydaje się większy ale to faktycznie chyba on.
Dzięki Justi
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Post »

Wszystkie Twoje róże są piękne. Wiesz, bo ja lubię dotknąć, pogłaskać, pomiziać, powąchać! Tak kompleksowo!
No i jak u Ciebie byłam, to niewiele już było na grządkach, a może coś tam wpadnie mi w oko :wink:
Łubiny kiełkują, mam nadzieję, że skutecznie. Musze jeszcze tak pomiędzy inne rośliny wsiać, żeby była pewność, ze coś z tego będzie!
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Post »

Tak, to chyba faktycznie ten śniedek. Szkoda tylko że tak krótko kwitnie i dość szybko liście zamierają (info z neta)
A znacie może jakąś roślinkę, która byłaby do niego podobna a kwitła dłużej i latem?
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1218
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Post »

Ilonko, ogród przepiękny ;:224 i taki zadbany że popadłam w kompleksy :oops: .
Chciałabym Cię zapytać o różę Marie Curie- od jak dawna ją masz, na jakim stanowisku rośnie, czy choruje i czy pachnie? Poleciłabyś jej zakup, bo mam na nią ochotę już od dłuższego czasu :?: .
Drugie pytanie to co to za kwiatki na zdjęciu z Frezją. Takie małe, białe. Pięknie komponują się do różanych bukietów.
Pozdrawiam. Sławka
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3424
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Post »

Justynko, dziękuję za tyle miłych słów, tak w kamykach rosną trawy Hakonechloa, wymarzyłam sobie naprzemiennie zielone i żółte 5 sztuk, jak widać dwie rosną ekstra, dwie bardzo marnie, a trzecia padła, w miejsce jej wsadziłam jakaś inna trawkę, jeszcze poczekam, jeśli te dwie się nie rozrosną to je wymienię. Przebrnęłam przez cały Twój ostatni wątek, dopiero na samym końcu, gdy się chciałam wpisać ;:306 , zauważyłam, że jest zamknięty, szkoda ;:108 Zmiany jakie w ostatnim czasie zrobiłaś rewelacyjne, piękne rh, trawka red i oczywiście róże. Widzę, że zwróciłaś uwagę na podniesioną rabatkę, obsadziłam ją tak, że kiedy przekwitną śniedki i zawciąg nadmorski, kwitną inne później wygląda tak
Obrazek

Obrazek

Zuziu, ;:196 z czasem też osiągniesz taki efekt, ja cały czas jeszcze zmieniam, a wszystko to za sprawą forum, a tak dokładnie dzięki wszystkim, którzy pokazują swoje ogrody, pomiędzy zawciągiem jest śniedek, ale to już pewnie doczytałaś, posadziłam go w pojemniczkach, gdyż rozrasta się jak szalony i później wszędzie są jego cebulki


Jolu, ta biała róża a właściwie biało różowa to Penny Lane jestem z niej bardzo zadowolona, a białe kwiatuszki to śniedek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Miłeczko, jak przyjedziesz :tan to dotkniesz, pogłaskasz, pomiziasz i powąchasz ;:108, cieszę się, że łubiny kiełkują, ciekawa jestem czy będą miały taki kolor jaki zebrałam, chyba jednak w tym sezonie się nie przekonamy, a może?


Sławka, cieszę się, że do mnie wpadłaś, ale nie wpadaj w kompleksy, gdyż on nie zawsze, aż taki zadbany, owszem staram się, ale nie zawsze na wszystko starcza mi czasu, a zdjęcia robi się po ogarnięciu :;230. U mnie Marie Curie rośnie w półcieniu, bo innego miejsca już nie miałam, jednak daje radę, trudno mi cokolwiek jeszcze o niej powiedzieć, gdyż był to jej pierwszy sezon u mnie, małe kwiatuszki pomiędzy Fresią to chyba jakiś rodzaj gipsówki

obrzeże z Bordure Nacree
Obrazek

Obrazek

Mary Rose
Obrazek

Gartentraume
Obrazek

Obrazek

Clair Renaissance
Obrazek

Ingrid Bergmann
Obrazek

Gruss an Aachen
Obrazek

różyczka na pniu, rozpoznana jako Papageno,
Obrazek

Schneewalzer
Obrazek

Obrazek

Pastella i Bestein Rose
Obrazek

jeszcze raz Artemis
Obrazek

i takie tam
Obrazek

Obrazek

Obrazek

miało być więcej zdjęć, ale coś mi szwankuje, więc wysyłam, bo już raz mi wszystko uciekło, może następnym razem się uda :wit
Szamanka
1000p
1000p
Posty: 1049
Od: 4 maja 2008, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Post »

Bardzo mi się podoba taki ład i porządek ogrodowy :) choć kwiecisty miszmasz też ma swój urok :wink:
pięknie ;:108
Awatar użytkownika
usa1276
1000p
1000p
Posty: 2243
Od: 22 sty 2012, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świetokrzyskie

Re: Mój ogród, moja miłość - Ilona 2715 (część IV)

Post »

Ilonko hortensja obok psa z dredami ;:oj bije różem po oczach
Penny Lane ślicznotka, a wiesz że sie nad nią zastanawiałam ma taki delikatny kolorek koniecznie muszę dla niej znaleźć miejscówkę
Gartentraume i Mary Rose zaklepane na wiosnę jak ci sie sprawują
Pozdrawiam Ula
Aktualny
Poprzedni
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”